Kolm rakendust, millega saab helistada tasuta

Nutitelefonidele on tekkinud rakendused, mille laiema levikuga on vaid aja küsimus, millal mobiilioperaatorid kas need ära keelavad või on sunnitud kõneminuti tasustamisest loobuma.

Need rakendused kasutavad kontaktiraamatus olevatele inimestele helistamiseks andmesidet. Kui helistaja ja kõne vastuvõtja mõlemad kasutavad sama rakendust, siis kuskil registreerimata, salasõnu sisestamata ja sisse logimata tehakse nendevaheline kõne üle WiFi või 3G andmeside, operaatorile jääb vaid see raha, mis küsitakse andmeside eest (mis tavaliselt kipub olema kuumaksupõhine).

Arvutimaailm uuris kolme rakendust: Viberit, Voxtrotti ja Tangot.

Viber

Ilmselt on see rakendus kõige populaarsem iPhone´i kasutajatele. Androidiga telefoni omanikud saavad testperioodil osaleda kutsetega, kõigile Marketist kättesaadavaks pole Viberit tehtud. Nii nagu teisedki, töötab Viber mobiili telefoniraamatu põhiselt, otsides kontaktide seast üles need, kes on ka Viberi kasutajad. Neile tehakse kõne üle andmeside tasuta.

Voxtrot

Voxtrot on lihtne kõnerakendus, mis aitab telefonis olevatele kontaktidele helistada tasuta üle andmeside. Samuti pole vaja kuskil registreerida, paroolide ja kasutajatunnustega jännata ega mingeid kontakte või sõpru lisada. Kõik kontaktid võetakse telefoni kontaktiraamatust.

Kõnesideks vajatakse vähemalt 190 kbit/s ühendust, seega piisab ka EDGE´ist. Kui helistataval Voxtrot ei tööta, suunatakse kõne ümber tavavõrku.

Tango

Võrreldes ülejäänutega on Tangol üks oluline lisaomadus - sellega saab ka kahepoolseid videokõnesid teha. Muus osas on kõik sama - installi omale telefoni ja töötab kohe, registreerimata ja sisse logimata kõigi telefonis olevate kontaktidega.

Tango rakenduses saab vaadata, millised kontaktid on ka Tango kasutajad ja neile tasuta üle andmeside helistada. Poole kõne pealt saab video sisse-välja lülitada ja vahetada ees- või tagakaamerat (kui esikaamerat pole, saab kasutada spets-peegleid). Kahepoolne videokõne on võimalik. Hea on ka see, et toetatakse nii Android- kui IOS-telefone, ehk siis saab helistada ka platvormide vahel.

Kõnekvaliteet on parem kui tavakõnel, videokõnedeks aga on vaja paremat andmesidet. Tango toetab ka Google Voice´i numbreid. Tõsiseks puuduseks on aga see, et Tango ei näita, kas helistatav on võrgus või ei ole - kutsub ka siis, kui teisel poolel on andmeside või rakdnus välja lülitatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.