Eesti Pank läheb üle SAP platvormile

Eurole ülemineku ettevalmistuste raames sõlmisid tarkvaraettevõte Helmes ja Eesti Pank lepingu Eesti Panga finantstarkvara kaasajastamiseks SAP platvormil. Projekti pikkus on neli aastat.
 
SAP Eesti tegevjuhi Tiit Partsi sõnul tegi Eesti Pank hea valiku otsustades SAP tarkvaraplatvormi kasuks, sest nii on integreerumine eurotsooni infotehnoloogiliselt ladusam ja ootamatustevaba. „Täna on juba kaheksateistkümnes Euroopa Liidu keskpangas majandusarvestuse süsteemina kasutusel SAP ning seetõttu suudavad keskpankade infosüsteemid omavahel andmeid koguda ja vahetada ühilduvusprobleemideta,“ märkis Parts.
 
Helmese majandustarkvara valdkonna juhi Sven Ahtama hinnangul on Eesti Panga projekti näol tegemist viimaste aastate ühe keerukama finantstarkvara juurutusprojektiga Eestis. SAP Eesti tegevjuhi hinnangul on Helmese meeskonnal olemas pikaajaline kogemus ja kogu vajalik kompetents sellise keerukusega juurutuse läbiviimiseks.
 
Helmes omandas SAP konsultantide meeskonna 2009. aasta juunis ning on üks juhtivaid SAP konsultatsiooniteenuste pakkujaid Balti riikides.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.