fbpx Tarkvara | AM.ee

Tarkvara

Artiklid ja blogid tarkvara teemadel - arendus, testimine...


TalTech pakub gümnaasiumiõpilastele tasuta programmeerimise algkursust

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) pakub alates septembrist üldhariduskoolide gümnaasiumiõpilastele tasuta veebipõhist programmeerimise algkursust. Huvilistel on võimalik liituda kogu õppeaasta jooksul.

„Kursusega soovime tutvustada üldhariduskoolide gümnaasiumiõpilastele programmeerimist. Õppevideote ja harjutusülesannete abil omandatakse programmeerimise baasoskused, eelnevat kokkupuudet programmeerimisega ei eeldata,“ rääkis TalTechi lektor Ago Luberg.

Microsofti kontodele saab nüüd sisse logida paroolivabalt

Microsoft loobus paroolidest - nüüd saab kõigile Microsofti kontodele sisse logida ilma paroolita, kuid vaja läheb äppi või muud abivahendit, millele koodi saada.

Paroolivabadus oli kohati ka varem võimalik, kuid igaks juhuks oli hea salasõna ka varuks hoida. Nüüd ei tohiks seda enam vaja olla, lubab Microsoft äsjases uudises.

TEST: Aqara targa kodu kolmik-andur mõõdab õhu puhtust ja paneb ventilatsiooni tööle

Aqara toodab Zigbee ja WiFi võrgus kasutamiseks erinevaid nutikodu andureid, kaamerat ja lüliteid. Arvutimaailma seekordsel testilaual ongi Aqara TVOC Air Quality Monitor, kuid eraldi pole sellest palju tolku. Vaja läheb ka nutikodu keskust, mis targa anduri näite registreerib ja Aqara mobiiliäppi, millega saab näitude ajalugu ja graafikuid vaadata. Kuid kõik need seadmed üheskoos moodustavad juba targa kodu süsteemi, kus võib luua automaatika õhupuhtuse või temperatuuri järgi millegi juhtimiseks.

Elisa uue põlvkonna teleteenus töötab igal nutiseadmel ja igasuguse netiühendusega

Meelelahutuse ja telekommunikatsiooni ettevõte Elisa tutvustas eile uue põlvkonna TV-teenust, mis töötab igal nutiseadmel. Uus lahendus põhineb Google Android TV platvormil, sisaldades nii Elisa meelelahutusmaailma kui ka partnerite maailmatasemel sisu, kuid sama sisu saab kasutada ka erinevatel nutiseadmetel ilma eraldi seadmeta.

Mobiilimängude ajastu on käes: 70% inimestest eelistavad mängida nutitelefonis

Mobiilimängude ajastu on täiesti käes, sest nutitelefone eelistavad praegu mängimiseks kõige rohkem inimesi.

Nutitelefonide eelistajaid on mänguritest 70%, arvutites mängivad aga 40,1% ja mängukonsoolides 28,5% inimestest. Järgnevad tahvelarvuti 17,8% ja käsikonsool 14,6%. Alla kümne protsendi kõigist mängijatest kasutab mõnda striiminguseadet (9,6%) või VR peakomplekti.

Microsoft toob alates 2. augustist välja virtuaalse Windowsi ehk Windows 365

Microsoft toob 2. augustil välja täielikult virtuaalse pilvepõhise operatsioonisüsteemi Windows 365, mida saab hakata kasutama üle interneti suvalisest masinast. Teenuse hinnaklass saab olema ühe näidiskonfiguratsiooniga, mis Microsofti Inspire´i esitlusest lekkis, ca 25 eurot kuus kasutaja kohta.

Dokobit pakub esimesena Baltikumis digiallkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust

Digiallkirjastamisteenuse osutaja Dokobit on esimene Baltikumis ja üks esimestest kogu maailmas, kes pakub digiallkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust. See lubab nii ettevõtetel kui ka füüsilistel isikutel kontrollida, et osapoolte digiallkirjad ning e-templid on kehtivad.

Microsoft esitles täna täiesti uut Windows 11 opsüsteemi, milles saab käivitada Androidi äppe

Täna esitles Microsoft uut operatsioonisüsteemi, mis saigi nimeks Windows 11, nagu varasemad lekked vihjasid. Uus Windows on suurim hüpe viimase kuue aasta jooksul, kui tuli välja Windows 10, mis pidi jääma viimaseks Windowsi versiooniks, saades pidevalt uuendusi ja täiendusi. Praeguseks on aga aastaid vett merre voolanud ning ka tolleaegsed Microsofti juhid lahkunud, olukord muutunud ja saamegi peagi näha juba uue numbriga Microsofti operatsioonisüsteemi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.