Levira hakkab Tartus pakkuma serveriteenust

Levira avas kolmapäeval Tartus Soinaste masti juures andmekeskuse, kus hakatakse kohalikele klientidele pakkuma serveriteenust, teatas ettevõte.

„Tartusse rajatud andmekeskus on ettevõtte esimene Lõuna-Eestis. Serveriteenuse klientidena näeme tehnoloogiafirmasid, finantsettevõtteid, info- ja telekommunikatsiooniettevõtteid, õppe- ja teadusasutusi ning teisi organisatsioone, kes vajavad kvaliteetse, turvalise ja suure võimekusega andmekeskuse teenuseid,“ ütles Levira IT-teenuste direktor Margus Uustalu.

Uustalu sõnul loob Levira Tartu andmekeskuse avamisega Eesti turul võimaluse, kus äriklientide IT-riskid on tänu mitmele erinevale andmekeskusele maandatud ühe teenuslepinguga. Tartus avatud serveriruumi näol on tegu linna uusima serveriruumiga ja klient saab seal valida endale sobiva sideoperaatori. Andmekeskuse ehitas välja A-Kaabel.

„Levira on serveriteenuseid pakkunud ligi seitse aastat ning Tartu andmekeskus on meil juba kolmas. Oma esimese avasime Tallinna teletorni maa-alusel korrusel ning teise Tallinnas Betooni tänaval,“ märkis Uustalu. ISO27701 standardile vastavad Levira andmekeskused asuvad kokku ligi 2000 ruutmeetril ja kasutavad täies ulatuses roheenergiat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.