MyKronoz ZeFit2 Pulse - mugav pulsikell, mille ühendus võiks kindlam olla

Meie nutikellamaraton on jõudnud teise kellani – MyKronoz Zefit2 Pulse on juba värvilise ekraaniga, sarnaneb välimuselt tavalisele pulsikellale ja kuna on veekindel, ei sisalda ühtki füüsilist nuppu ning laeb end 1,5 tunniga täis magnetiga külge kinnituvast “dokist”.

Peale kella on viipega vahetatavatel ekraanidel näha veel stopper, sammulugeja, läbitud vahemaa mõõtja ning pulsimõõtja. Kella alumisel küljel asub roheka LED-iga pulsiandur. Sellised on Zefit2 Pulse´i ekraanid:

Alustame jälle kella paaritamisprotseduuriga, mis kestab nii Windowsiga kui Androidiga telefonidega väga kaua. IOS on ka toetatud, aga paraku ei õnnestunud iPhone´iga kella seekord testida. Esialgu ei ühendunud Zefit2 ühegi telefoniga, kuni lõpuks tuli mobiiliäppi teade, et vaja on tarkvarauuendust. See ei käi üle õhu, vaid arvutisse tuleb alla laadida vastav tarkvara ja üle USB uuendus installida.

Lõpuks, peale pikki pingutusi õnnestub Xperia Z3 telefoniga saada Zefit2 paaritatud. Ühendus kipub esialgu tihti katkema ja sünkroniseerimisel nutikellaga on iga teine katse ebaõnnestunud, kuid lõpuks saab pulsikella peaaegu tööle. Mis ei tööta, on veel pulsimõõtur. Kuid peale madalaima ja kõrgeima pulsinäidu alarmi sünkroniseerimist ning muude parameetrite ülekäimist mobiiliäpis tundub see tegevus telefonile meeldivat ja pulsiekraan näitab ilusti, palju pulss hetkel on. Selle saab seadistada iga viie minuti tagant mõõtma – kulutab küll rohkem akut, kuid joonistab trenni jaoks ilusa pulsigraafiku.

Kuid enne, kui sukeldume statistikamaailma, vaatame veel korraks kella välimust. Laadija on magnetiga USB-kaabel, mille ots pole standardne – seega tuleb kella juhet alati kaasas tassida. Aku kestab enam-vähem ööpäeva – seega mitmeks päevaks välja mines on lisakaabli kaasavõtmine kohustuslik. Kuid 200 mAh aku peaks tehniliste andmete järgi kestma ka kümme päeva – võimalik, et meie testis kustus aku nii kiiresti sellepärast, et panime peale tihedama sünkroniseerimise ja pulsimõõtmise. See tühjendab akut kiiremini.

Kellal on kummist rihm, mis on hästi reguleeritav ja suur pluss on ka võimalus rihma vahetada – kell tuleb rihma seest lihtsalt välja suruda ja uude rihma sisse suruda. Rihma kinnitamisega on natuke pusimist, sest ühe käega kinnitust rihma auku suruda on raske.

Kui aga kell käe peal, siis tundub see mugav ja et ka kella pikuti-ekraanilt parem vaadata oleks, tuleb näit seadistada püstipidiseks.

Kuna nuppe pole, käib kogu kella juhtimine koputuste ja viibetega. Koputus aktiveerib ekraani, viibetega saab vahetada ekraaninäitusid. Midagi sisestada ekraanilt ei saa, selleks on mobiiliäpp. Ka seadistused käivad kõik mobiilist.

Viiped ja puuted reageerivad hästi ja puutetundlikkus on hea. Tume kontrastne ekraan näitab numbreid ja teateid üsna hästi ka heledas valguses. Kuna Windowsiga telefon võtab vastu vaid trenniandmeid, siis teadete ja muude funktsioonide jaoks on edaspidi testitud Zefit2 kella Sony Xperia Androiditelefoniga.

Mobiilirakendus on nagu MyKronoze mobiilirakendused ikka – näitab erinevaid graafikuid päevas läbitud sammude, vahemaa, pulsi ja kalorite kulutamise kohta. Samuti on võimalik seadistada, mis teated lähevad kella ekraanile. Muidugi paneme kõik kellad-viled peale, et testides näha, milleks seade võimeline on.

Paraku on selle veekindla nutikella näidud pisut ebatäpsed. Kui meditsiinilise vererõhuaparaadiga saab pulsiks mõõdetud 64 lööki minutis, näitab nutikell samal ajal 74. Kui kõnnid 100 sammu, siis sammumõõtja näitab 96. Mõnikord sammunäit mõnda aega ekraanil ei muutu, siis tulevad ette tagantjärgi kõnnitud sammud korraga.

Nutikellaga tuli testipäeval sammude arvuks 8932 ning läbitud vahemaaks 6,89 km. Samal ajal igal pool kaasas kantud telefonis, mille operatsioonisüsteemi loendatud same luges maha Fitbiti rakendus, oli tulemuseks 9604 sammu ja 6,97 km. Väike erinevus on, aga mitte suur.

Stopperi käivitamine on veidi ebatavaline: sõrme tuleb ekraanil hoida kolm sekundit, et see käivituks. Stopperi peatamiseks peab jälle sõrme kolm sekundit ekraanil hoidma.

Uneandur mõõdab sügavat und, kerget und ja ärkvelolekut.

Anti-lost ehk telefoni ja kella eraldumissest liiga pika vahemaa taha teada andev alarm käivitub juba umbes 3-5 meetri peal, mis tähendab, et WC-sse minnes käivitub häire. Mõnikord antakse see häire ka Bluetooth-ühenduse katkemise peale. Neid katkemisi ikka aeg-ajalt esineb.

Teateid kuvab nutikell ekraanile esialgu teadetena, mitu SMS-i, e-kirja või vastamata kõnet on. Jällegi (nagu eelmise nutikella puhul) näidatakse vaid mõne helistaja numbrit, mõne oma aga mitte. SMSi saab lugeda, kuid piiranguga - kuni kolm viimast lugemata teadet. Vaadata saab ka viimast viite vastamata kõnet.

Kokkuvõtteks – tegemist on nutikell-fitnessitööriistaga, mille peamine pluss on pulsi mõõtmine. Pulsiekraanil saab näidata ka kella – selline ekraan võikski trenni ajal olla peamine. Lisaboonusena saab nutikellalt näha, kes helistab ja kui on saabunud sõnumeid. SMS-e võib ka ekraanilt lugeda. Mis aga muret teeb, on kohatine Bluetooth-ühenduse ebastabiilsus ja veidi arusaamatu kasutusloogika mõnede funktsioonide juures. Näiteks ei õnnestunud kella tükk aega telefoniga paaritada, kuna selleks tuli ekraanil üks kord viibata. Kuid kella tundma õppides saab käe sisse ka need mõned kasutajaliidese veidrused. Peaasi, kui tootja kella ühenduse kindlust parandab, kasvõi mõne tarkvarauuendusega.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutikell MyKronoz Zefit2 Pulse

Hind: 109 eurot (Palmtek)

Ekraan: TFT värviekraan, puutetundlik, 0,9-tolline, 160 x 80 pikslit

Ühendus: Bluetooth 4.0 (Low Energy)

Aku: 200 mAh, kuni 10 päeva (testis kestis 1 ööpäeva)

Mälu: 14 päeva tegevused

Ühildub: Android, iOS, Windows Phone

Olulised omadused: pulsimonitor, veekindel (IP67)

Töötemperatuur: -20 °C kuni +40 °C

Mõõdud: 50 x 22,5 x 11,7 mm

Kaal: 25 g

 

PLUSSID
+ kell on vastupidav: vastab stadardile IP67 ehk töötab ka meetri sügavusel vees, kannatab -20 kuni +40 kraadi
+ töötab praktiliselt peaaegu kõigi telefonidega – Windowsiga, IOS-iga, Androidiga
+ mõõdab pulssi

MIINUSED
- Bluetooth-ühendus on ebastabiilne
- pulsinäidud pole alati väga täpsed
- kellarihma on ebamugav kinnitada

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.