Sony droonil on enam-vähem kõik see, mida üks autonoomne lennumasin vajab

Droonid ja multikopterid on varsti iga majapidamise kohustuslikud osad. Kuid nende senine omadus kuni paarkümmend minutit õhus püsida ja suhteliselt aeglaselt ringi tiirutada pole siiski kõigi unelm. Sony plaanib siin vana hea mudellennunduse ja moodsa drooninduse ristata, tehes oma eksperimentaalse lennuk-kopter-drooni. See suudab püstloodis startida ja kihutada nagu kiireimad sportlennukid, mida maa pealt juhitakse.

Aerosense on Sony ja Jaapani robootikakompanii ZMP ühisfirma. Neil kahel on palju ühist: üks on tugev robootika, teine tarkvara ja disaini valdkonnas. Koos otsustati välja töötada drooninduse uus lipulaev, mis tegelikult toob tagasi kunagise mudellennunduse hiilgeaegade eelised: lennuk peab ikka korralikult kiiresti edasi liikuma ja olema aerodünaamiline ning hästi juhitav. Kuid õhkutõus võiks olla nagu multikopteritel: tiivikud hakkavad tööle ja rebivad lennumasina maast lahti otse üles.

Droon-lennuk tõstab maapinnalt kuni 10 kg suurust raskust, lendab kuni 170 km/h ja püsib õhus kuni kaks tundi. Sellise lennumasina omanikul oleks pool Eestist kaetud, kui tahab kohale toimetada kuni 10 kg suurust laadungit.

Sony näeb peamiste klientidena äriasutusi, mis tahavad õhust pildistada, mõõta, jälgida ja loendada. Kuid eks nii kiire ja võimsa lennumasinaga tekivad ka muud ideed, mis seotud militaarsemate eesmärkidega. Igal juhul tuleb põllumajandusettevõtetel, ehitajatel, mobiilivõrkude planeerijatel ja luurajatel oodata järgmise aastani, kuni allolevas videos nähtud lennumasin ka kõigi teiste ostjate õuedelt võiks õhku tõusta ja eesmärgi poole tuhiseda. Hind pole veel teada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.