Windows 10 jääb viimaseks, Windows 11 enam ei tule

Sel nädalal toimunud Microsofti Ignite Conference´il teatas firma töötaja Jerry Nixon, et Windows 10 jääb viimaseks operatsioonisüsteemiks, mille Microsoft välja laseb eraldi tootena. See tähistab karbitoodete ajastu jäädavat lõppu, kuid kas ka Microsofti lahkumist arvutiplatvormide turult?

Jerry Nixoni sõnul töötab kogu arendustiim praegu vaid Windows 10 kallal ja mitte ühtki mõtet pole kirja pandud Windows 11 teemal. Ja seda ei tulegi. Kuid eeldatavalt ligi 90 protsenti turuosast haarav Windows 10 ei kao enam kuhugi, see jääbki Microsofti platvormiks, mida hakatakse jooksvalt edasi arendama. Teatavasti saab Windows 10 ärimudeliks kuumaksupõhine maksesüsteem, seega on Microsoftile edaspidi sissetulek garanteeritud arvutikasutajate kuumaksust ja selle eest hakatakse olemasolevat platvormi jooksvalt ja pidevalt täiendama. Me hakkame saama veel rohkem tarkvarauuendusi. Tulevikus on Windows teenus, mitte tarkvaratoode.

Windows 10 on ka üles ehitatud niimoodi, et võimalikult palju komponente saaks sellele lisada tuumast eraldi. Nii peaks sama platvorm sobima kõigile seadmetele - serveritele, lauaarvutitele, sülearvutitele, tahvlitele, mobiilidele, võib-olla kunagi ka nutikelladele jne.

Põhimõtteliselt oleks see sama kui praegu meie brauserikasutus: Firefoxi ja Chrome´iuuendatakse pidevalt ja kellelgi pole erti vahet, mis versiooninumber see on. Kui uuendused toimuvad automaatselt, siis on vajalik lihtsalt teada, et kasutad alati uusimat kindlat versiooni, mis on kõik vajalikud testimised juba läbinud.

Juuresolev pilt on Windows 8-st ja ei ole kuidagi Windows 10-ga seotud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.