Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Aastane test


Testitud: Nokia Lumia 800
Nokia esimene Windows Phone 7-ga telefon jõudis Eestisse mai keskel 2012.

Testitud: HTC HD2
Seekord oli katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windows Mobile telefoniks üldse.

Testitud: LG Arena
Aasta jooksul proovisime seda mobiili katsetada igasugustes olukordades.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Blogid

Nutikell - kellele seda vaja?

Nutikella buum kindlasti tuleb, selles pole kahtlust. AM hoidis ka ühte käe peal ja nüüd on tekkinud küsimused, milleks seda kella siis vaja on.

Loomulikult on turundajad ja PR-firmad välja mõelnud hulga põhjendusi, mis eemalt vaadates tunduvad isegi loogilised.

Tegelikult osutuvad aga need vastused küsimusele "Miks nutikella vaja on?" päris elus natuke valedeks. Võimalik, et õige funktsioon neile on alles tulemas ja mõni tootja tabab ära, miks peaksime jälle kella randmele kinnitama, kust see nutitelefonide tulekuga on vaikselt ära kadunud.

Muidugi on erinevaid inimesi ja harjumusi, aga võtame siis õiguse väljendada subjektiivset seisukohta.

Viis päeva CeBITit: äri, robotid, idufirmad ja e-riigid Hannoveris

CeBIT pole kuhugi kadunud, täna algas see Euroopa üks suuirm äri ja IT mess Hannoveris Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Suurbritannia peaministri David Cameroni osalemisel. 

Cameron oli avamisel sel puhul, et selleaastane CeBIT-i partnerriik on Suurbritannia.

CeBIT on vahepeal muutunud ja rohkem kui varem on teemad kaldunud puhtalt arvutite alalt robootika, automaatika ja kõrgtehnoloogia valdkonda. Muidugi on ka varasematest aastatest endiselt palju halle ärile pühendatud infotehnoloogiaga ja üks hall tervenisti riigi ja omavalitsuste e-lahenduste päralt. Tavakülastajatele igavad automaatika- ja pangandusnurgad on ka endiselt olemas ja tavakülastajale suletud nurgatagused ärisidemete sõlmimiselt tavaliselt Hiinast või mujalt sealtkandist pärit tootjatega.

CES-i oodates: mida toob uus aasta tarbijaelektroonikas?

Nii nagu igal aastal, peavad tehnoloogiahuvilised aastavahetusest kiiremini toibuma ja suuremad fännid valmistuma uue aasta esimestel päevadel kodutolmu jalgadelt pühkimiseks, sest algab CES - maailma suurim tarbijaelektroonikamess Las Vegases.

Seda, mis plaani järgi on tulemas, pole raske ennustada, sest plaan on juba ammu CES-i lehel üleval. Seda aga, mida suuremad tehnoloogiafirmad messil esitlevad, tuleb tavaliselt kõlakate kaudu ennustada, kuigi paljud tunnistavad juba ausalt üles, mida nad plaanivad näidata.

Abiks Hiinast ostjale: CE ja C E pole üks ja sama

Ostad Hiinast kauba ja rõõmustad: näe, isegi CE märgis peal, ehk sobib Euroopa turu jaoks ja vastab siinsetele rangetele standarditele. Aga võta näpust. Peaaegu identne näeb välja ka teine CE märgis, mis tähendab tegelikult "China Exporti".

Vahe on neil kahel märgil peaaegu märkamatu: Euroopa märgi C ja E täht paiknevad üksteisest lausa ebaharilikult eemal võrreldes mudue tähtedega (E täht asub mõttelise ringi peal, mille moodustab poolkaarekujuline C), Hiina märgis aga on tihedam: C on E-le üsna lähedal, nagu tavalises kirjaviisis.

Üheksa aastat vee all - Kõrgelaiul tuli välja kajakimatkajate fotokas

Aasta oli siis 2004. Digifotokate hiilgeaeg oli just alanud, ehkki kostis veel üksikuid nõrku hääli, et filmifoto ei kao kuhugi. 360 kraadi (sel ajal Seikleja.com) korraldas kajakimatku Hiiumaa laidudele ja ühel giidil oli kaasas Sony veekindel kaamera Cyber Shot DSC- U60. See oli esimene Sony veekindel digikaamera ja sai arvustuses palju kiita. Sensor oli 2 megapikslit, sel ajal peeti seda parimaks nö ühekäekaameraks (samas ilma optilise suumita), mida sai vee peale kaasa võtta või mujale rasketesse oludesse matkamiseks. Kaamera kukkus vette ja ilmus välja nüüd, üheksa aastat hiljem.

PC World lõpetab paberil ilmumise - kas arvutiajakirjade aeg ongi läbi saamas?

PC World lõpetas mõned päevad tagasi paberil ajakirja väljaandmise. Enne seda oli juba aastaid tagasi paberil ajakirja kinni pannud PCMag, teisedki paberil arvutiajakirjad on vaikselt hääbunud ja netti kolinud. Kas paber-arvutiajakirjade aeg ongi läbi?

Ajakiri Time arvab, et nii see tõesti on. Ja eks see oli Eestiski nii. Ajakirja Arvutimaailm viimases numbris meenutavad 20 aastat tagasi esimest numbrit kokku pannud toimetajad, et kust mujalt kui ajakirjast arvutiuudiseid saigi. CeBITilt kogutud kohvritäiega sai pool aastat ajakirja täita. Internet oli vaid uurimisasutustes ja hiljem üliaeglasena üle modemi, ajakirjas aga sai lisaks lugeda kohalike spetsialistide kommentaare ja tehnika ei muutunud veel nii kiiresti, et kuu aega vana ajakiri oleks juba aegunud.

Palju õnne! On rahvusvaheline arvutinohikute päev

13. juulil on põhjust kätt suruda ja õnne soovida oma sõbrast või heast tuttavast/töökaaslasest arvutinohikul. On rahvusvaheline arvutinohikute päev.

Sel puhul maksab neid meeles pidada muidugi ka väikese kingitusega, milleks tavaliselt sobib mõni huvitav tehnoloogiavidin või raamat. 

Tähtpäev on lisatud Wellcati kummaliste tähtpäevade nimistusse ja ilmub paljude ajalehtede sabades, kus trükitakse ära lehe ilmumispäeva olulised tähendused.

Seekord on Bing ees - kaubanduskeskuste plaanidega

Google rääkis juba aastaid tagasi, et nad lähevad oma kaardistamisega siseruumidesse ja hakkavad suuremaid avalikke ärikeskusi kaardistama. Juhtivates IT-riikides ongi Google Maps juba siseruumidesse ka tunginud, aga Eesti on mõistagi viimaste seas, kui vaadata teiste teenuste siiakanti jõudmist. 

Eesti elektrooniline visiitkaart - veebikaamera

 

 

Selleks, et midagi pidevalt muutuvat oma kodulehele panna, ei pea kümmet uudist päevas treima. Tallinna veebikaamera, Eesti elektrooniline visiitkaart sobib ka, eriti praegu, valgete ööde ajal. Isegi selline väike linn nagu Tallinn ei maga kunagi. 

Nokia Lumia 800 pikk test: aasta hiljem

Kümme päeva rohkem kui aasta tagasi alustas AM Nokia Lumia testi - algas kõik sellest, et ülikiirelt tühjeneva akuga isend vahetati parema vastu välja.

Nüüd, 16. mail 2013 võib öelda, et vahetatud telefon on selle (esimese) aasta hästi vastu pidanud. Pole isegi aeglasemaks läinud ja akugi kestab endiselt ühe päeva. Kui aga matkale minna ja kellad-viled (sealhulgas GPS ja WiFi jagamine) sisse lülitada, siis päris õhtusse ei vea. Päeva pikendamiseks aitab lisa-akust päikesepaneeliga.

Kohe esimestel päevadel Hiinast USA sentide eest tellitud Lumia kena kaitsekest kulus ära poole aastaga. Siis sai ümber pandud originaalkomplektis kaasasolnud kummine kate ja see on tõesti vastupidav: nii telefon kui kate ise on siiamaani kriimudeta.

IT-alased tööpakkumised

 110 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.

Arvutimaailma kalender