Veekindel kaaslane aastateks

(Arvutimaailm 2/11)

Samsungi vee- ja põrutuskindel telefon B2710 ei tekitaks välimuse poolest mingit märkimisväärset vaimustust, kui see oleks teiste Sonimi vastupidavate telefonidega samas hinnaklassis. Kuid olles ca 133 euro eest kukkumiskindel, uppumiskindel, kiire andmeside ja GPSiga, on tegu küllalt kindlalt ühe parima hinna-kvaliteedi suhtega.

Algul oli väike kahtlus telefoni füüsilistes võimetes, aga ajapiku see ununes. Kasvõi näiteks sellepärast, et mudaseks saades on kõige mugavam telefon kohe ära pesta. Ma ei suutnud seda ka ära uputada või puruks kukutada. Sügavkülmas ära külmutada oleks ka tahtnud, aga seda ei tihanud, kuigi Youtube´ist leiab ka selle kohta tõestusvideoid.

Paarinädalase testperioodi jooksul ei suutnud ma telefonile täkkeidki tekitada ja akut laadisin vaid kaks korda.

Nagu Samsungidega kipub olema, on tegu piisavalt hea riistvaraga, kuid omatehtud tarkvaraline pool on jamavõitu. Kui lugeda dokumentatsioonist, milleks kõigeks telefon võimeline on, tundub tegu olevat imerohuga, mis parandab kõik haigused. Reaalsuses on arvutiga ühendamine ning sünkroniseerimine mitme tunni ettevõtmine, kui seda esimest korda teha.

Protokoll, millega peaks suutma ka Google´iga sünkida, ei töötagi korralikult mulle teadaolevalt ühelgi Samsungil. Kuigi peaks.

Ekraan on küllalt väike, et veebis mugavat liiklemist takistada.

Operatsioonisüsteem on kergelt öeldes ebaloogiline ja imelik, rakenduste valik on limiteeritud.

Kuid käsipiduri trossi lahti harutades metsas öösel külmas ja mudas on see telefon ideaalne. Mitte just füüsiliselt lahtiharutamise hõlbustamiseks, vaid sinna metsa aitas sisseehitatud GPS siiski jõuda ja ka sealt minema juhendas.
Välimuselt küllalt konkreetne ja diskreetne isend sobib hästi pintsakutaskusse, mitte ainult tunkedesse. Samsungi uuel mudelil on kõrvaldatud eelkäia B2100 probleem kõlariga, mis plärisema kippus. Uuel mudelil on veel hästi toimiv mürasummutus.

Igapäevaselt kasutan ma Androidiga HTC nutitelefoni, mis on peaaegu sama suur. Laen akut iga päev ja helistamine on tülikam. Erinevalt Samsungist kukkuda see HTC ei tohi ja sooja ilmaga või külmaga ei ole soovitav ka taskus hoida, kuna võib niiskust saada.

Kui eelarve on limiteeritud ning eelmine telefon läks järsku rikki, mille peale garantiiremondi tegemise asemel öeldi, et niiskuskahjustus, siis Samsung B2710 ongi peaaegu täpselt see telefon, mille peaks järgmisena hankima. Kui lõpuks hakataks kasutama mõnda mõistlikku operatsioonisüsteemi, siis oleks see tõenäoliselt ideaalne vastupidavustelefon.

MARKO HABICHT

Tehnilised andmed
Vastupidavustelefon Samsung B2710

Hind: 133 eurot (Elisa)
Võrgud: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100 MHz, 3G andmeside kuni 384 kbit/s, Bluetooth
Ekraan: 240x320 pikslit, 2-tollise diagonaaliga
Mälu: 30 MB, microSD pesa
Võimalused: 2 MP kaamera, e-post, suhtlustarkvara, veebilehitseja, FM raadio, mängud, GPS, Google Maps, digitaalne kompass, sammumõõtja, stopper, Facebook, Twitter, taskulamp, Java rakenduste laadimisvõimalus
Aku: 1300 mAh, ooteaeg 600 tundi, kõneaeg 9 tundi (7 tundi 3G-ga)
Mõõdud: 120,7x53x17,9 mm
Kaal: 115 g

Hinne 4+

FOTO: MARKO HABICHT 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.