Aastane test: HTC HD2

Testime aasta jooksul Windows Mobile 6.5ga HTC HD2 mobiiltelefoni: kuidas Microsoft konkurentsis püsib, kas rakendusi Windowsi mobiiliplatvormile ikka lisandub ja kas kasutajamugavus areneb? Mis saab Windows Phone 7 tulekul vanadest Windowsiga telefonidest? Test algas mai keskel 2010 ja lõppes aasta hiljem..


Ja ongi kõik: Microsoft paneb Windows 10 Mobile´i poe aasta jooksul täielikult kinni

Microsoft Lumia 640 XL.

Microsoft on nüüd lõplikult otsustanud, et alguses "iPhone´i ja Androidi killeriks" plaanitud mobiiliplatvorm Windows Phone ehk viimase nimega Windows 10 Mobile on lõplikult eluõhtule jõudnud. Selle aasta detsembris tõmmatakse uuendustelt juhe seinast ning Microsoft soovitab ametlikult kas IOS-ile või Androidile üle minna.

HTC HD2 sai Androidi

Eelmisel kevadel testisime aasta HTC HD2 mobiili, mis oli varustatud Microsofti viimase Windows Mobile 6.5 operatsioonisüsteemiga. Veel 2009. aasta lõpus oli HTC HD2 üks vingematest nutitelefonidest ja kasutajaliides oli hea riistvaraga telefonis HTC enda poolt korralikult üle disainitud, nii et Windows Mobile´i puudused eriti välja ei paistnudki.

HTC HD2 - aasta hiljem

Rohkem kui aasta on möödas ajast, kui Arvutimaailma testilauale saabus HTC HD2, Windowsiga telefonide lipulaev.

Tõesti, 2009. aasta lõpus oli see telefon üks vingemaid nutitelefone üldse ja võitis ka Arvutimaailma 2009. aasta nn "aasta telefoni" tiitli. Superhea ekraan, esimene 1 GHz protsessor meie mail, korralik graafika ja hämmastavalt ilus HTC Sense, mis igava ja suhteliselt vanamoodsa Windows 3.11 stiilis menüüde halluse üle joonistas moodsaks ja animeeritud graafikaga kasutajaliideseks. 

HTC HD2 töötab Windows Phone 7 NoDo-ga täitsa ilusti

Tundub, et vaatamata skeptikute hoiatusele mitte laadida Windows Phone 7-t vana Windows Mobile 6.5-ga nutitelefoni, on HTC HD2 puhul kõik takistused ületatud ja Windows Phone võtab vastu ka NoDo uuendusi. Sellest alljärgnev väike video:

HTC HD2-ga karmis pakases - nupud on asendamatud

Parim Windows Mobile´iga telefon HTC HD2 on vaatamata oma tarkvaravigadele hästi kasutatav karmis pakases. Kui temperatuur langeb alla -20, hakkavad iPhone´ide ja enamuse Androidiga telefonide omanikud kõnesid vastu võtma ninaga ekraani toksides. HD2-ga (mille aastane test kestab veel maikuuni) võib jääda aga väärikaks ja vajutada nuppu.

Nuppude meeldetuletamine nõudis harjumust, sest vastu saab võtta ka puuteekraanil suurt nuppu vajutades. Märja kindaga see isegi õnnestub. HD2-l on aga nii kõne vastuvõtu kui lõpetamise jaoks eraldi nupud, mis meie karmis kliimas võiks olla üks olulisi omadusi nutitelefoni valimisel. Külmas oli vanasti puuteekraanide probleemiks uimasus. Seekord ei tundunudki väljas -26 kraadini langenud temperatuuris HTC ekraan ebamugavalt uimane - reageeris täiesti talutavalt, tuppa jõudes kattus muidugi paksu niiskusega. 

HTC HD2 uue Peep-iga

Nüüd, kus tuli teha Windows Mobile 6.5ga HTC HD2 telefonile turvauuendus, on aeg meenutada ka vahepealseid probleeme. Äkki tuleb neilegi peagi uuendusi. 

Nimelt pidid kasutajad omale laadima HTC Peep uuenduse, kuna vanas versioonis peitus turvaauk. Tegelikult oli vanas HTC Peep-is ka see häda, et mõnel hetkel enam Twitteri säutsuvoog ei uuenenud, uuenda palju tahad. Aitas telefoni restart.

Praegu kohe ei ole mingit viga peale turvauuendust justkui näha, kõik uueneb ja loodetavasti nii jääbki. Mõnikord ei reageeri Opera 9.7 mobiilibrauser ka enam lehekülje uuendamisele - loodame, et seegi pisiviga saab kunagi kõrvaldatud.

(Pildil on HTC Peep - muidu ilus ja mugav Twitteri säutsuklient)

Kuidas HTC HD2 (peaaegu) telliseks muutus

Juba mõnda aega pole ma HTC HD2 telefonina kasutanud, sest see kippus olema üsna aeglane viimasel ajal ja ka rakendused ei töötanud kõige sujuvamalt. Pool aastat igasuguste asjade installimisi ilmselt avaldas oma mõju.

HTC HD2 sai lõpuks Windows Phone 7 jooksma

HTC HD2, mis oli aasta tagasi üks kolmest Arvutimaailma žürii poolt valitud aasta telefonist, on nüüd, uute ja võimsamate mudelite tulekul päris varju jäänud. Vahepeal on Android teinud oma suure võidukäigu ja hetk tagasi ka tulnud müügile uued võimsad Windows Phone 7 telefonid, mille kõrval Windows Mobile´i platvorm täitsa unustusse vajunud. Kuid HD2 fännid ei maga ja on tõmmanud Microsofti uue mobiiliplatvormi edukalt käima ka vana HD2 peal.

Kuidas saada mobiil-ID

Mobiil-ID on asi, mida välismaalasele on raske seletada. Isegi üks Läti IT ajakirjanik tõdes, et ta aimab, mis see on, aga mida see endast täpselt kujutab ja kuidas töötab, sellest ta veel täpselt aru ei saa. 

Ega ei saagi sellest päris lõpuni aru enne, kui ise näinud pole. Kuna homme algab suur seiklusmäng mobiil-IDga, siis tundus paras aeg liitumine just täna käsile võtta.

Windows Mobile 6 Marketplace kisub jäässe

Nagu lugejad õigesti märkisid, pole Windows Mobile´i aastases testis juba tükk aega mingeid uudiseid olnud. Siin oli paar põhjust ka. Üks neist oli seotud eelmine kord mainitud telefoni kokkujooksmistega, teine aga sellega, et Microsofti nüüdseks vana mobiiliplatvorm Windows Mobile 6.5 on kippunud elama talvises vaikuses, oodates Windows Phone 7 toodavat sula. See aga omakorda ähvardab Windows Mobile 6.5 hoopis ära sulatada.

Telefoni kinnijooksmise vastu võis HTC lehelt proovida suvel välja tulnud tarkvarauuendust SMSide kuvamiseks. Varem ma sellele tähelepanu ei pööranud, aga kuna kirjutati, et selles uuenduses on peidus ka enamat peale SMSide väljanägemise kohendamise, sai see ära paigaldatud. Lubatud raadio-osa uuenduse kohta ei oska miskit arvata, sest raadioga polnud HD2-l ka varem erilisi probleeme. Kinni pole ka jooksnud, aga paigale tardunud küll õige mitu korda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.