Hübriidid omavahel: Asus vs Asus, uus vs vana

Seekord asuvad AM-i laboris võrdlustulle Asus T100TA ja TA100H. Põhjus lihtne: kuna vana oli meil juba olemas ja uue saime testiks Microsoftist, siis sai neid võrrelda ka lisaks testimisele.

EEE PC tüüpi väikesed ja odavad arvutid on juba mõnda aega lettidelt kadunud ning asemele tulid väikesed, kuid võimsad Ultrabookide klassi mudelid, mis maksavad umbes 10 korda enam. Seega jäi mõned aastad tagasi odava portatiivse arvuti sektor sootuks tühjaks. Tahvelarvutiga trükkida on aga ebamugav ning lisaklaviatuurid on saanud oluliseks lisavarustuseks.


Väikesülerite turuosa hakkasid hiljuti täitma hübriidarvutid, mis on sisuliselt eemaldatava klaviatuuriga tahvelarvutid. Üks muljetavaldavamaid on oma esmapresentatsioonist alates Asuse Transformeri seeria, mis esimeste mudelitega tuli küll Androidiga, kuid kolis üsna pea Windowsile ning sai täisväärtuslikuks PC-ks.

Oma isiklik Asus Transformer T100TA 10“ ekraaniga hübriidarvuti sai valitud reisile kaasa võtmiseks ning liikuvate osade vähesuse tõttu. Klaviatuuri osast sai eemaldatud vana tüüpi kõvaketas, asendatud SSD-ga ning eemaldatud ka tükk metalli, mis kogu komplekti kaalu langetas alla 1 kg.

Loe lisaks:
Kuidas Transformer kaalu langetas

Konkurentide ees on Asusel see eelis, et kuna Transformerite ekraaniosa kinnitub klaviatuuri külge varem konksukestega, nüüd magnetiga, siis ei vaja see Bluetoothi vms ühendust ning ei kuku ka niheledes kehva kinnituse või selle puudumise pärast laiali. Samuti on Asus märksa odavam enamikest tahvlitest ja ka Ultrabookidest, jäädes hinnaklassi alla 350 euro.

Uus ja vana kõrvuti

Laias laastus - ega suurt erinevust vanal T100TA-l ja uuel T100HA-l ei olegi.
Suurus, kaal, aku kestvus on ligikaudu sama.

Isegi ekraani resolutsioon on laias laastus muutmata - 10,1-tolline 16:9 IPS HD (1366x768) vs T100HA puhul 10,1-tolline 16:10 WXGA (1280x800), mis on muidugi kurb, kuna ekraanile võiks mahtuda rohkem informatsiooni. Isegi 7-tollisel Nexuse tahvlil on juba 1920 punkti laiuti ekraanil.

Uuenduskuuri on saanud protsessor, mis asendus Z3740 pealt generatsiooni uuema 64-bitise võimsama Z8500 peale.

Loe lisaks protsessorite võrdlusest:
Intel Atom Z3740 vs Intel Atom x5 Z8500

Uuem protsessor võiks oma spetsifikatsiooni poolest anda natukene paremat tulemust videote mängimisel, kuid nii madala ekraaniresolutsiooniga seda vaevalt tunda on. Ainus, mis näha oleks, on välise ekraani peale või üle võrgu pilti striimides.

Samuti on tekkinud valikusse Windows 10 Pro, mis vanemal hübriidil oli üsna rangelt Home versiooni küljes. Kuidas see Windowsi vahetus täpselt välja näeb ning kas ka tekib müüki mudeleid kohe Pro versiooniga, on raske öelda.

Tõenäoliselt kõige asisem edasiminek on võimalus soetada seade juba suurema hulga RAM-iga: 2 GB vs nüüd 4 GB. Mõned allikad räägivad ka kuni 8 GB mälu suurendamise võimalikkusest, kuid selle kohta me mingit täpsemat informatsiooni, kas ja kuidas seda vahetada võimalik, ei leidnud. Vanal versioonil oli RAM emaplaadile joodetud ning vahetada ei saanudki.

Ära on likvideeritud klaviatuuri sees olev kõvaketas, millest on muidugi pikemal reisil kahju, ning suurendatud hoopis eMMC võimaliku mahtu 128 GB peale, kuid arvatavasti meie lettidele jõuab siiski pigem 32 ja 64 GB versioone.

T100HA on saanud endale ka tahaküljele poole 5 MP veebikaamera ning eesmine on 1,2 MP pealt liikunud 2MP juurde.

Uuele Asusele on lisaks tekkinud USB-C port, mis lubab kaasa võtta vaid tahvli osa, jättes klaviatuuri koju. Kasutada saab ka laadides erinevaid seadmeid, mida vanal ühe pordiga oli keeruline teha.

Kõikide eelduste järgi võiks uuem Transformer ka kiiremini laadida, millele täpset mõõtmist ei õnnestunud teha, kuid lubatud on ka 9 V kiirlaadija. Laadimine võiks siiski kiirem olla, kuna Fast Charge, mida kasutab näiteks Sony Z5, lubab ka 15V sisendit. Nimelt oli vanemal seadmel laadimine kõige nõrgem koht: kasutades läpakat, oli 5 V 2 A sisendist vähe abi ning aku tühjenes hoolimata juhtme otsas rippumisest.

TESTISID MARKO HABICHT JA RIHO KÜLAOTS

 

PLUSSID

+ hea aku kestvus
+ kvaliteetne konstruktsioon
+ ekraanikinnitus tundub tugevam, kui vanal mudelil
+ USB-C ja USB 3.0 olemas

MIINUSED

- puudub mobiilne andmeside
- madal ekraani resolutsioon
- aeglane laadimine
- klaviatuuri sees pole lisaketast ega akut

 

Riho kommentaar:
Pean ütlema, et usun „tavalise“ telefoni ja suure ekraaniga nutiseadme lahendusse: Vanamoelisel klahvidega mobiilil peab aku vastu tavaliselt nädala, telefoni saab kasutada iga ilmaga ehk ei teki märja ekraaniga mitme vajutuse probleemi ja kõnele vastamiseks ei pea talvel kinnast käest võtma. Suurel ehk vähemalt 7“ ekraaniga seadmelt on mugav lugeda ja mugavam kirjutada ning aku on füüsiliselt suurem, mis tähendab tavaliselt pikemat seadme kasutust.
Antud seade aga kaotab minu jaoks oma otstarbe, kuna WiFit igal pool ei ole ja SIM kaardi lisamise võimalust pole.

 

TEHNILISED ANDMED
Hübriidarvuti Asus Transformer Book TA100H (ehk T100HA)


Tehnilisi andmeid vaata siit

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.