HTC One - haip või tõeline saavutus?

HTC esitles päev enne naistepäeva Tallinnas oma järgmist lipulaeva, pisut segadusseajava nimega One.

Segadus seepärast, et varasemalt on One seeriat tähistanud (nt. One X, One V, One S), nüüd aga otsustas HTC kõik järelliited kõrvale heita.

Muuhulgas on uue telefoni sisse mahutatud ka üks nostalgiahõnguline üllatus, millest lähemalt artikli lõpupoole.

 

Täiesti uus koduekraan

Esimese asjana pärast klahviluku avamist tervitab One kasutajat uudisvooga, mis kannab nime BlinkFeed ja välimuselt pisut Flipboardi meenutab. Just seda kasutajad tegelikult vajavadki, näitavat pikaajaline kasutajaharjumuste jälgimine.

Küsisin, kuidas antud lähenemine akule ja andmemahtudele mõjub. Tuleb välja, et sellele on mõeldud: serveris surutakse tekst ja pildid enne telefoni saatmist võimalikult väikeseks, mis ühtlasi tähendab ka seda, et kasutaja saab uudiseid valida piiratud voogude seast. Kodumaiseid meediakanaleid jälgida (veel) ei saa, rääkimata suvalistest veebilehtedest. Ka Flipboardi ja Google Readeriga integratsiooni veel ei ole, aga ei välistata sedagi.

Teemade valikut lubati kasutajatelt saadud tagasiside põhjal pidevalt täiendada.

Heli poolest on HTC lihtsa, ent leidliku uuendusega välja tulnud: kui seni on mobiilide kõlarid üldjuhul seadme tagaküljel olnud, siis One suunab heli otse kasutaja poole. Kusjuures kõlareid on kaks - videoid saab vaadata stereoheliga.

Heli salvestamisel räägitakse HDR-audiost, mis lubab paremat kvaliteeti mürarikkas keskkonnas, näiteks rokkbändi kontserdil. Omast kogemusest tean, et ka Nokia E51 sai sellega päris hästi hakkama. ;)



Kaamera: vähem megapiksleid, rohkem võimalusi

Kaamera juures on jälle palju uuendusi. Turunduse poolelt on sisse visatud märksõna “UltraPixel,” mis viitab pikslite suurusele (piksli külg 2 mikromeetrit Lumia 920 1,4 vastu). Megapiksleid on seetõttu vähem - ainult 4MP, samal ajal kui mobiilikaamerate standardiks on saamas 8MP - aga enamikele telefonikasutajatele peaks sellest ju ometi piisama.

Teine kaameraga seotud uuendus on Zoe: iga fotoga koos salvestatakse 20 kaardit (~4 sekundit) videot koos heliga. Hiljem on võimalik valida välja parimad võtted, et näiteks kogemata kaamera vaatevälja jalutanud kõrvalisi isikuid elimineerida (siiski ainult pildilt), ekstreemspordiajakirjade stiilis mitu-ühes kaadreid kokku monteerida või lasta telefonil lihtsalt ürituse “parimate palade” video kokku panna.

 

Disain - ühes tükis alumiinium

Nagu Apple omal ajal MacBookiga, on nüüd HTC oma tippklassi telefoniga jälle sama teinud (esimene unibody-telefon oli HTC Legend). Ehk siis: kogu telefoni korpus peale ekraani ja nuppude on ühest alumiiniumitükist välja treitud.

Leviprobleeme ei pidavat olema, kuna antennid on kahte korpuse välisküljele ihutud soonde toodud ja plastikuga ära peidetud. Ka hooldamine ei olevat keerulisem kui varasemate One-seeria seadmete puhul.

Tootmises sihitakse võimalikult kõrget kvaliteeti, et ühtki üleminekut näpuga tunda ei oleks. Esitlusel näidatud katseseadmetel oli volüüminupu ümber küll õige pisikest pragu veel näha, kuid sellestki loodeti lõpliku toote puhul vabaneda. Igal juhul näeb uus korpus tõeliselt kvaliteetne välja ja tundub käes mugav. Tõeline saavutus.



Ja nüüd ... nostalgiahetk

Pärast esitlust näost näkku vesteldes tõid HTC esindajad välja veel ühe funktsiooni, mida suurele ringile ei räägitud. Nimelt peidab HTC One oma toitelülitis … IR liidest! Ehk siis telefon on kasutatav teleripuldina. Ja mitte üle traadita võrgu, nagu see tänapäeval kombeks on saanud, vaid täiesti vanamoodsalt, infrapunaga.

Paraku ei õnnestunud uut telefoni veel pikemaks testimiseks enda kätte saada, seega jääb pealkirjas esitatud küsimus hetkel kindla vastuseta. Müügile peaks One tulema aprillis, kuigi salamisi loodetakse juba märtsis hakkama saada. Hind on lipulaevale kohane ja jääb tõenäoliselt ~600 euro kanti.

KRISTJAN KARMO
ASA Quality Services

 

TEHNILISED ANDMED
HTC One
Hind: Vaata, kas Amazonis on juba müügil

Protsessor: Qualcomm Snapdragon 600, neljatuumaline, 1,7 GHz
Platvorm: Android koos HTC Sense´iga, HTC BlinkFeed
Ekraan: 4,7-tolline, Full HD 1080p, 468 PPI
SIM kaart: microSIM
Välkmälu: kokku 32GB/64GB, vaba maht varieerub; op. mälu 2 GB (DDR2)
Võrgud: HSPA/WCDMA 850/900/1900/2100 MHz; GSM/GPRS/EDGE
850/900/1800/1900 MHz; LTE 800/1800/2600 MHz;
Ühendused: A-GPS, 3,5 mm stereopesa, NFC, Bluetooth 4.0, WiFi a/ac/b/g/n (DLNA), HTC Connect, IR, micro-USB 2.0 (MHL, HDMI eraldi kaabliga)
Aku: 2300 mAh
Mõõtmed: 137,4x68,2x9,3 mm
Kaal: 143 g

FOTOD: MARKO MUMM

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.