Samsung Galaxy S8 kinnitab kanda ning jääb Note 7 mälestust kustutama

Suurt pauku, nagu alguses loodeti, ei ole tulemas ning paistab, et Samsung on Note 7 jätnud jäädavalt minevikku. Vähemalt sellised on lubadused ning oleks ime, kui Samsung teeks mingeid järeleandmisi selles osas kvaliteedi poolest. Pigem eeldame, et Samsung Galaxy Note 7 akude süttimise intsident tõstis lõppkokkuvõttes oluliselt kõigi uute Samsungi seadmete kvaliteeti, sealhulgas uue Samsung Galaxy S8.

Kolmapäeval esitleti Samsung Galaxy S8-t üle maailma ning sealhulgas ka Tallinnas, Balti jaama vana tuttava kooprik-kupli all. Ajakirjanikud ja muu valitud seltskond said esimesi eksemplare näppida, ettetellijad saavad uued mobiilid aga kätte juba 18. aprillil ning ülejäänud peavad ootama veel kümmekond pikka päeva. Kõik ülejäänud saavad seadme letikaubana osta 28. aprillist.

Samsung Galaxy S8 esitlus.

Baltimaades on Samsungil programm Galaxy Care, mis toimib operaatoritel telefonigarantii sarnaselt, kuid ei maksa mitte midagi. Tingimuseks on ostu registreerimine 30 päeva jooksul ning garantii kestab 6 kuu jooksul kuni 2 korda. Loe täpsemalt Samungi lehelt http://www.samsung.com/ee/galaxycare/.

Kõik uued Galaxy S8 mudelid saavad olema Edge ekraaniversiooniga ehk kumerate ekraaniäärtega ning tuleb ka kaks suurust: 5,8-tollise ekraaniga, mis tegelikult mõõtmetelt väga palju S7-st ei erine ja 6,2-tollise ekraaniga S8+.

Galaxy S7 Edge on uuest Galaxy S8-st isegi suurem, olgugi, et ekraani suurus on sama.

Äärte ärakaotamisest on meil natukene ka kahju, kuna korpus muutub ning kõige lemmikumaks telefonilisaks kujunenud lisaläätsed ei ole enam kasutatavad.

Lisalääts Samsungile.

Säilinud on uuel telefonil veekindlus ning laias laastus ka ekraaniresolutsioon jäänud samaks, olgugi et spekuleeriti suuresti 4K resolutsiooni teemal.

Kaamera resolutsiooni osas suuri muudatusi ei tulnud, kuigi esmasel uurimisel tundus, nagu pildid oleksid teravamad. Kuuldavasti peaks uus Dual-Pixel süsteem suutma pildistada paremini hämaras, suumima kvaliteeti kaotamata. Demopilte hetkel ei ole jagada, kuna mingil põhjusel keeldus seade neid edastamast. Võimalik, et tegu oli demoseadme turvaseadetega.

Esimene kaamera on seevastu 5 MP pealt liikunud 8 MP peale, mis peaks kõigile endlitegijatele palju rõõmu valmistama.

Sõrmejäljelugeja on kolinud alt keskelt kaamera läätse kõrvale ning ekraani on pikendatud peaaegu kogu korpuse ulatuseni. Uuendatud turvalisusele on lisandunud peale näotuvastuse ka silmaiirise skaneerimine. Lubatakse, et näotuvastus on kiire ja käepärane meetod, kuid laval see väga kiire ei tundunud. Kui meie laborisse jõuab testseade, kirjutame sellest juba pikemalt.

Uuel Samsungi lipulaeval on uuenenud protsessor ning suurenenud videosuutlikus, kuid üllatuseks on jäänud muutmälu maht samaks ning säilinud on ka kõrvaklapipesa, mis on üsna positiivne. Nimelt on vahepeal Samsung omastanud sellise firma nagu Hardon, mis toodab kvaliteetset helitehnikat ning S8-ga kaasa tulevad kõrvaklapid on igati tasemel.

Suuremateks märksõnadeks oli GFalaxy S8 puhul veel Bixby, mis peaks olema hääljuhtimise mõttes nagu Siri #2, kuna on sama tiimi kokku pandud, kes tegi Siri enne selle Apple´ile müümist. Samuti kuulutati välja uuendatud 360 kraadi kaamera, mis tuleb oluliselt soodsama hinnaga, kuid paremate parameetritega kui eelmine ning uuendatud on ka Gear VR prille, millega nüüd kaasas pult.

Turule toodi ka DeX, mis võimaldab telefonipildi kuvada monitorile ning kasutada nutiseadet Androidi süsteemiga (laua)arvutina.

Samsung Galaxy S8 lauaarvutina.

Eestisse jõuavad kahte tooni telefonid: kesköine must (Midnight Black) ja orhideeline hõbehall (Orchid Silver/Gray). Galaxy S8 mudeli soovituslik jaehind on 799 eurot ja Galaxy S8+ puhul 899 eurot.

Samsung Galaxy S7 ja Galaxy S8 võrdlus ning erinevused tabelina

Spetsifikatsioonide võrdlus: Samsung Galaxy S8 ja S8+

 

Galaxy S8

Galaxy S8+

OS

Android 7.0

Võrk

LTE Cat. 16*

Mõõtmed, kaal

148.9 x 68.1 x 8.0 mm, 152g

159.5 x 73.4 x 8.1 mm, 173g

Kiibistik, protsessor

Octa core (2.3GHz Quad + 1.7GHz Quad), 64-bit, 10 nm

Octa core (2.35GHz Quad + 1.9GHz Quad), 64-bit, 10 nm

Mälu

4 GB RAM (LPDDR4), 64 GB flash (UFS 2.1)

Ekraan

5.8” (146.5mm)1 Quad HD+

(2960x1440), (570ppi)

6.2” (158.1mm)1 Quad HD+

(2960x1440), (529ppi)

Kaamera

Taga: Dual Pixel 12MP OIS (F1.7), ees: 8MP AF (F1.7)

Battery

3,000 mAh

3,500 mAh

Juhtmeta ja juhtmega kiirlaadimine, ühildub juhtmevaba WPC and PMA laadimisega

Maksevõimalused

NFC, MST

Ühendused

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE kuni 2 Mbps), ANT+, USB Type-C, NFC,

asukoht (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

Sensorid

Accelerometer, Barometer, Fingerprint, Gyro,
Geomagnetic, Hall, pulsimõõtja, lühendusandur, RGB valgusesensor, silmaiirise sensor, baromeeter

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB,

FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.