Transformer dieedile ehk kuidas reisimiseks mugavdada Asus T100TA

Juba mõnda aega tagasi sai motomatkamiseks ning käsipagasiga reisimiseks soetatud arvuti, mille kaal ei täidaks suuremat osa lubatud kaalupiirangutest ega liigselt vibratsiooni.

Samuti oli väga oluliine kriteerium, et seade ei tohiks maksta liiga palju, kui mõnel reisil peaks keegi teine seda rohkem vajama ning näpud taha ajab.

2007. aastast  olid mõni aasta väga populaarsed netbookid, mille seas domineeris pikalt Asuse EEE PC, olles üks esimesi, kes tuli välja Intel Atomi protsessoriga odava sülearvutiga.

Käesolevaks ajaks aga on lettidelt odavad väikearvutid kadunud. Küsides spetsialistidelt poodides, ei olnud ükski neist kade mulle väikese arvuti pähe soovitama 1000 € maksvaid Ultrabooke, mis ilmselgelt jäid valikust välja nii hinna kui ka kogu reisiarvuti kontseptsiooni poolest.

Peale mõningat otsimist jäi sõelale Asus Transformer, mis on tahvel ning sülearvuti ehk maakeeli hübriidarvuti. Müügil on teisigi analoogseid Lenovo või Samsungi nime kandvaid ning välise lisatava klaviatuuriga variante.
Asus võitis huvi peamiselt tänu tahvli osa külge lukustuvale klaviatuurile.

Tõsi, klaviatuur ei käi päris nii suure nurga alla lahti, kui seda käib näiteks Lenovo Yoga Pad´il, kuid seevastu ei kuku see küljest süles kasutades nagu see juhtub valdaval osal konkurentidest.

HDD 97 grammi ja SSD 42 grammi...

Samuti on suureks plussiks klaviatuuri sisene kõvaketas ning USB 3.0 port.
Tahvli poolel, milles peitub ka protsessor, võiks olla samuti teine USB pesa, kuna ühe pesaga on laadimise ajal tükk tegemist muude seadmete ühendamisega. Tahvli poolel on lisaks veel microHDMI pesa, mis spetsiaalse ülemineku või kaabliga võimalik ühendada suvalise HDMI pilti näitava seadmega.

Konkreetne seade on täisväärtusliku Windowsiga, mitte Androidi, Mobiilse Windowsi vms ehk kasutada saab tavalisi desktopi rakendusi.
Miinuseks on samas riistvaraline piirang 32-bitisele süsteemile. Originaalis tuli kaasa Windows 8.1, mille mõned mälukasutusprobleemid lahenesid Windows 10 uuendusega.

Asuse Transformerite vanem generatsioon, mida enam pole küll eriti liikvel, jõudis minuni 200 € eest, ning kaalus ca 1 kg.

Kuna puudub lisa-aku, mis esimeste Asus Transformeri mudelitel oli klaviatuuri sisse peidetud, kaalus see tükk natukene paljuvõitu, olgugi et klaveri all peitus 500 GB HDD.

Kuna HDD kettad vibratsiooni ei kannata, sai nii töökindluse tagamiseks kui ka kaalu vähendamiseks asendatud see SSD-ga.

Süleri avamisel aga selgus, et vaba ruum ei olnud vaid tühja täis, vaid seal oli ennast sisse seadnud pea 200 grammi rauda, mis oli ekraaniosale seatud vastukaaluks, kuid täiesti kasutu. Plaadi eemaldusest on ka üks video Youtube´is:

Raudplaat ja HDD kokku kaalusid 229 grammi ning asemele sai üks 42 g kaaluv SSD ketas. Seega kiire dieet vähendas seadme kaalu 187 grammi ja hirmu, et vibratsioon andmed hävitab, märkimisväärselt.

Enne...

...ja pärast kaalulangust: läinud on vastukaal ja raske kõvaketas.

Ülekaal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.