Tindiprits kontorinurka: väärt mõte või utoopia?

(Arvutimaailm 4/09)

HP üritab juba pikemat aega inimesi veenda, et tõsine multifunktsionaalne värviprinter on isegi etem kui mõni kiibakas värvilaser. Officejet Pro 8500 Wireless ongi saanud laserile vääriliseks konkurendiks.

See, et antud masin ainult kõrge on, ei olegi vast nii hull, kui pigem see, et tal leiduvad nii suured ette ja taha väljaulatavad detailid. Tänu toiteplokile ei saa seadet seljaga vasta seina lükata, kuna toide istub ligi 6 cm väljaspool seadme kabariite. Kui vastu seina panna, ei saa ka avada skanneri kaant.

Korpusest ettepoole välja ulatub kogu klahvistik koos puutetundliku ekraaniga ja enim muidugi paberialus, mis ise on välja ulatuv umbes 10 cm ning pikeneb veel teleskoobina 10cm, et valmistrükitud lehed üle ääre maha ei kukuks. Paberi ettesöödu süsteem on ebamugav: kõik lehed tulevad ühest pesast, seega kui tekib soov printida väiksemat formaati fotosid või kirju, peab eemaldama seadmest kõik A4 lehed ja panema asemele teises mõõdus lehed, nihutama paika äärelatid ja alles siis saab trükkimist alustada.

Nuppude asetus juhtpaneelil on üsna mugav ja loogiline: üles leiab kõik vajaliku faksi saatmiseks või mustvalge ja värvikoopia tegemiseks, rääkimata numbriklahvidest. Toredaks lisaks on keskel asetsev üsna suur 3,5-tolline puuteekraan.

Ekraanilt väljalugemisega võib olla raskusi, kuigi ta on ere ja selge. Arvestades, kui palju kuvatakse sellel infot ja peeneid funktsioone, võiks selle diagonaal siiski veel suurem olla. Korduvalt oli lahkarvamusi ka puuteekraani nuppude vajutamisel: printer oli veendunud, et ma vajutasin ühte nuppu oma töntsi näpuga või arvas, et tegelikult ma ei vajutanud midagi. Kõige enam seadme kõrval istudes tundsingi puudust puutepulgast.

Skanneri asetus ja tööpõhimõte on kohmakavõitu: pealt ettesöötmise korral on kõik loogiline, kuna nii paberi sisend kui lugemissilm on vasakul, kuid kaanealune skaneerimine on paigutatud paremasse nurka, mille jaoks peab silm ühest otsast teise sõitma, enne kui saab alustada.

Lehehoidjast paremal on erinevate mälukaartide pesa koos PictBridge pordiga, mille näol on tegu pealtnäha tavalise USB pesaga, kuid see võimaldab suhelda ka kahepidiselt teenust toetava digikaameraga. Samuti loeb see väga edukalt tavalistelt USB mälupulkadelt pilte. Dokumentidega ei oska kahjuks seade midagi peale hakata.

Paberialusest vasakul, kaane all on neljas toonis HP uued pigmenteeritud tindiga potid, mis peaks pakkuma paremat veekindlust ning ehedaid värvitoone. Skanneri kaane alt pääseb ligi kahele printimispeale, peale nende vahetust imeb seade umbes 15 minutit tinti pottidest peadesse.

Masinaga ühenduse loomiseks on valik USB, lokaalvõrk või WiFi. Just WiFiga ühendumine on selle printeri silmapaistev omadus ja see toimub lihtsalt: algul otsitakse võrke, siis saab sobiva välja valida, siis küsitakse turvakoodi, mis puuteekraanile ilmuval klahvistikul tuleb sisse toksida. Seda kõike tuleks aga teha enne, kui arvutis tarkvara paigaldada, sest muidu tekib tõrkeid printeri võrgudraiverite paigaldamisega.

Kuigi HP ise lubab printimiskiiruseks 35 lehekülge minutis mustvalge korral ja 34 värvilist, on reaalsus natukene erinev. Testimise käigus ei tahtnud seade mitte kiiremini kui 13 lk minutis mustvalget printida, aga kui lisandusid värvilised graafikud, langes kiirus 6 lk peale. Kui võtta kasutusele mõlemale küljele printimine, langeb kiirus lausa alla 4 lehe minutis, enamjaolt 11 sekundilise lehekülje kuivamisaja tõttu, enne kui teisele küljele trükitakse. Fotode printimine sõltub tohutult paberist, kuid üldiselt on selle kiirus rahuldav kontori multifunktsionaalse seadme kohta. Sihtotstarbelistele fotoprinteritele jääb alla, kuid värvilaseritele teeb ära.

Üldiselt on siiski tegu täiesti arvestatava seadmega, kui aeg-ajalt on vaja kõrgema kvaliteediga pilte lisaks tavadokumentidele. Hoolimata HP väitest hea kiiruse kohta on seade siiski mõnedes olukordades aeglane, eriti kahepoolse trükiga. Kasutamiskulud ei tule seadmel tõesti kuigi suured ja kui ökonoomselt käituda, on tootjal täiesti õigus – trükk tuleb odavamalt kui laseril ja nii on võimalik kõvasti säästa oma printimiskuludelt. Nii et sobib küll kontorinurka.

Marko Habicht
-marko@am.ee-

TEHNILISED ANDMED
Hewlett Packard Officejet PRO 8500 Wireless
Hind 6720 kr (OX.ee)
Ühenduvus: USB 2.0, WIFI, ethernet, PictBridge, mälukaardipesad
Maks. eraldusvõime (värviline): 4800 x 1200 punkti tollile
Maks. eraldusvõime (must-valge) 1,200x1,200 punkti tollile
Maks. skannimise eraldusvõime 4,800x2400 punkti tollile
Maks. paberi mõõt: A4
Lehehoidla suurus: 250 lehte
Lubatud trükikiirus (must-valge): 35 lk/min
Katsetel saadud m/v kiirus: 13 lk/min
Lubatud trükikiirus (värviline) 34 lk/min
Soovitatav koormus: 15 000 lk/kuu
Voolutarve: 55 W
Mõõdud: 494 x 479 x 331 mm
Kaal 12,7 kg

Plussid
+Kasutuskulud
+Kvaliteet
+Ühendatavus

Miinused
-Suurus & kaal
-Kiirus
-Lärmakus

Arvutimaailma hinne: 4

Fotod: HP

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.