HTC HD2 sai Androidi

Eelmisel kevadel testisime aasta HTC HD2 mobiili, mis oli varustatud Microsofti viimase Windows Mobile 6.5 operatsioonisüsteemiga. Veel 2009. aasta lõpus oli HTC HD2 üks vingematest nutitelefonidest ja kasutajaliides oli hea riistvaraga telefonis HTC enda poolt korralikult üle disainitud, nii et Windows Mobile´i puudused eriti välja ei paistnudki.

Kuid ajad muutuvad. Mobiilinduses muutuvad need veel eriti kiiresti ja nii juhtuski, et 2010. aasta kevadel, kui HTC HD2 aastasesse testi sattus, oli Windows Mobile kui platvorm jäädavalt hääbumas. Esialgu oli eelis Androidi ees veel paljude vanade rakenduste olemasolu, mida üle kümne aasta oli juba pakutud ja mis HD2 peal ilusti jooksid. Microsofti äsjaloodud Marketplace oli veel kesise valikuga ja kohe peale tulnud Windows Phone 7 jättis selle valiku veelgi kesisemaks. Seega omast ajast ees riistvaraga hea telefon HTC HD2 jäi kopitama oma hääbuva platvormi otsa. Kuni tulid Custum ROM-id.

Flashimine ehk oma telefoni püsimälu ülekirjutamine uue koodiga sai uue hoo sisse siis, kui Androidientusiastid oma versioonidega valmis said. XDA-Developersi foorumitesse riputati juba aastaid tagasi üles esimesed ROM-id, mis tehase ROM-idest kiiremad või ilusamad. Või lausa mõlemat.

Lühike sissejuhatus Custom ROM-idest ilmub ka augusti Arvutimaailmas.

HTC HD2 oli üks esimesi telefone, mis hakkas omale teiste platvormide ROM-e saama: hea telefoni ei tahetud niisama minema visata Androidi plahvatusliku levikuga ja entusiastid lõid sellele mudelile kümneid erinevaid ROM-e. Esimeste seas kohendati HTC enda uue mudeli HTC Desire ROM HD2 jaoks sobivaks, sest riistvaraliselt olid need kaks telefoni ju üsna sarnased. Praegu võib leida populaarset Cyanogenmod-i või MIUI või Windows Phone 7 või isegi MeeGo ROM-i.

Vaata lähemalt ROM-ide nimekirja siit.

Kuna Windows Mobile´i pealt kohandatud ROM-ile üleminek on keerulisem, siis sai alguseks proovitud kõige lihtsamat - Win Mobile´i pealt HTC Desire kohandatud Sense´iga ROM-ile üleminekut. Cyanogenmodiga juhtus see, mida ikka vahest juhtub (ja mis võib lõppeda ka telefoni tellistamisega ehk kasutuks muutumisega): ülemineku raadiod ja eelnevad ROM-id polnud õige versiooniga ja vanemale versioonile "uuendamine" ei käivitanud enam telefoni.

Flashimise ehk püsimälu uuendamise eel soovitatakse teha varundus oma andmetest. Kuna telefonist olid kõik olulised andmed juba varundatud, siis foorumites tuhnides soovitati, et vana ROM-i taastamiseks pole vaja muud, kui HTC lehelt viimane ROM ise alla tõmmata. Nii saigi tehtud. Uuendada tuli nii n.ö raadio kui operatsioonisüsteemi ROM-id. Nende uuendamine käib eraldi www.htc.com lehelt vajaliku exe-faili alla laadides. See on üsna lihtne: tehas on hoolitsenud, et midagi ei saaks valesti minna ka vähimate teadmistega telefonikasutajal.

...

Ja lõpuks ilmubki mobiili ekraanile meeliülendav kiri „We hacked it!“

Lähemalt aga juba septembri Arvutimaailmas, kus ilmub järg augustinumbri sissejuhatavale jutule Custom ROM-idest. Septembris räägime, kuidas Windows Mobile´ist saada Androidile, hiljem ehk katsetame ka Windows Mobile 7 platvormi, kuna telefon oli ju algselt ikkagi Windowsi kasutajatele mõeldud. Ja kuna esimesed MeeGoga telefonid ilmuvad just sel sügisel meile müügile, siis ei tee paha ka MeeGo ROM-i katsetada.

Vt ka pildigaleriid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.