Veel viis Eestimaist Androidirakendust

Jätkame viiekaupa Eesti päritolu Androidirakenduste tutvustamist - eelmine viisik oli siin.

Seekordse viisiku eel võiks aga soovitada ka kiireltarenevat ja eestikeelset kõnet mõistvat Diktofoni, mis kohati töötab päris täpselt, kohati aga ei saa veel eestikeelsest inimkõnest aru. Rakendusest oli juttu viimases Tarkade Klubis.

Viis rakendust on aga sellised.

1. Estonian WebCams

Eesti veebikaamerate kõik-ühes rakendus aitab silma peal hoida nii tee- kui ilmakaameratel. Otsida saab eelvaatega nimekirjast või kaardilt. Salvestada saab ka ekraanipilti. Rakenduse saab liigutada SD kaardile, et see telefoni mälus vähem ruumi võtaks.

2. MinuTV

Elioni rakendus nutikale telekavaatamisele on mõeldud Elioni digiTV klientidele, kuid kõlbab ka kõigile teistele, sest sisaldab suurel hulgal (ligi 100) kanalite telekavasid.

Elioni kliendina sisse logides avaneb lisaks hoopis rikkalikum maailm. MinuTV rakendus teeb nutitelefoni või tahvelarvuti sarnaseks Elioni nutiTV puldiga: rakendusega saab nii kanaleid vahetada kui ka salvestusi lisada, samuti salvestatud saateid nutiTV-s käivitada. Hot.ee, Google´i või Facebooki kasutajakontoga sisse logides saab otsida saate/filmi nime, näitleja või märksõnade järgi ning lisada meelespeasid (nn push notifications).

Elioni nutiTV kasutaja võib kaugjuhtida ja hallata nutiTV meelespeasid ning salvestusi, saada ülevaate oma koostatud telekavast (Minu kava) ning käivitada käimasolevad saated teleka ekraanil.

3. Mobiilimakse abivahend

Mobiilimakse on juba vana asi, aga kippus kiratsema, kuna inimestel ei seisnud meeles need pikad koodid, millega raha mobiilide abil liigutada. Androidi kasutajatel on selleks nüüd oma lihtne rakendus. Leidub vaid kaks valikut - kontrolli laekumist või saada raha. Saatmine on lihtne - valid rullikute abil saadetava summa ja siis aadressiraamatust saaja nime. Vajalik on mobiilimakse leping (SEB pangas, Swedpangas või Sampo pangas) ning raha kantakse üle hetkega.

4. RMK

See RMK Androidirakendus on väga uus ja seetõttu veel ka väheste võimalustega, kuid annab veebiressursid mobiilile mugandatud kasutajaliidesega metsas seikleja kasutusse. Palju on veel teha, eriti kaardinduses, aga info on enamuses juba olemas. Rubriigis "minu ümber" näidatakse kasutaja asukohast sõltuvalt umbes veerandi Eesti suurusel maa-alal kõiki andmebaasi kantud objekte. Need kuvatakse Google´i hübriidvaates ehk satelliidipilt + teed ja objektid koos nimetustega. Objektide enda juures aga kaarti pole ja tuleb hakata koordinaate ise sisse tippima (need on infos antud). Ülimalt lihtne oleks need koordinaadid kaardilingiks teha.

Lisainfona pakutakse veel ilmateadet, RMK uudiseid, metsaandide infot (leiukohad - üsna üldised, säilitamis- ja retseptijuhised), objektide otsingut liigiti (telkimisalad, lõkkekohad, matkarajad, õpperajad, rattarajad, metsamajad, metsaonnid, looduskeskused, muud asjad). Nimekirjad on asukoha järgi sorteerimata, kuigi võiks ju pakkuda näiteks lähimaid objekte esimestena. Aga kuna asi alles tuli välja, siis loodame, et see saab peagi põhjalikud uuendused.

5. EE uudised

Seni, kuni Google pole veel Androidi Flipboardi analoogi ehk Propellerit valmis saanud, võime kasutada tavalisest RSS-lugejast natuke ilusamat ja ülevaatlikumat "EE Uudised" rakendust. Esindatud on suuremad uudistesaidid (Delfi, Postimees, Eesti Ekspress, Maaleht jne kuni Vello42-ni välja). Uudiseid näidatakse pealkirjade ja piltidena. Lihtne, aga mõnikord parem kui keeruline veeb või mitte nii ülevaatlik ja vaid üht saiti vahendav mobiilne veeb.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.