Nokiaga metsas ja kännu otsas

Peale väikest pausi aastases testis on põhjust jälle Nokiaga metsast välja tulla ja muljed kirja panna. 

Kõigepealt metsasolemisest ja siis ka Nokia Lumia väidetavalt juba välja tulnud uuendustest, mis USA ja Hiina kasutajatel juba olemas ja mis meil, nagu tavaks saanud, jõuab kohale hiljem. Aga lootust ei maksa veel kaotada ja järjekorras võib õnnestuda ka ette trügida.

 

Google Maps - Windows Phone´is täitsa olemas

Google Maps on oma lisavõimalustega ringiliikujale Androidis olnud alati hea abimees. Nokia ja Windows Phone pakuvad küll ka head abimeest Nokia Mapsi ja Nokia Drive´i näol, kuid vana hea Google Maps on ka nüüd kasutatav ja Windowsi Metro-disainiga ilusaks tehtud. Näiteks saab lasta end jalakäijana, bussina, autona, jalgratturina või isegi Segwayna kohale juhatada punkt-punktilt juhendajaga, mis küll ei ole nagu Google Navigation koos hääljuhendamisega, aga näiteks autos kõrval istuv "kaardilugeja" saab ekraanile tulevaid käsklusi kuhugi pöörata ka juhile ette lugeda või jalgsikõndija nina ekraanis vaadata, kuhu minema peab.

Sisse saab lülitada kompassivaate, mis näitab, mis suunas kaardil parasjagu vaatad või isegi Street View´, mis näitab olukorda tänavavaates. Lahe on veel see, et vastavalt enda pööramisele pööratakse ka tänavavaadet - pole vaja ekraanil midagi kruttida, vaata vaid õiges suunas. Local Places annab lähimad objektid ja juhatab kohale näiteks lähimasse söögikohta, matkarajale või poodi.

Google Latitude peaks Gmapsis ka töötama, kuigi seekord seda Lumia peal tööle ei saanud - keeldus sisse logimast. Aga teoorias peaks nii saama kaardil jälgida sõprade asukohti.

Oma asukoha saab teistele meiliga edastada. Teised saavad linki avades vaadata, kus sa oled.

 

Nokia enda kaardid

Seenel-marjul olles saab aga kasutada Nokia enda pisut paremaid kaarte, kui on Google Mapsil, aga võimalusi on Nokia kaardirakendusel jälle vähem. Näiteks saab favourite´i ehk lemmikutesse lisatud asukohta määrata kaardil klikkides. Ja siis saab saata teistele koordinaadid ja kaardilingi meiliga.

Google Drive´i nimeline autonavigaator juhatab aga kaugemates kohtades kui Tallinn kummalisi haake tehes, mitte otse. Võimalik, et püüab vältida keerulisemaid kohtasid, aga vahest teeb ikka absurdseid ringe sisse, kuigi lõpuks juhatab mahe naishääl (eestikeelne muide) ikkagi enamasti üsna õigesse kohta. Näiteks Põlva teise otsa juhatas Nokia Drive mitte otse läbi Põlva sõites, vaid pikemalt ümber Põlva ringteed pidi, justnagu oleks kesklinnas oht suurtesse ummikutesse sattuda. 

 

Georeminder

Georeminder on omapärane meeldetuletaja, mida leidub ka IOS-ile ja Androidile: näiteks metsas saab sisse lüüa oma seenekohad või panna meeldetuletuse teeotsa juurde, et kui siit mööda sõidan, antakse teada, et ära pöörates võib hea seenekoha juurde jõuda.

Asukohapõhise meeldetuletuse saab panna kas alati sinnakanti sattudes meelde tuletama, üks kord meelde tuletama või hoopis välja lülitada meeldetuletuse. Hea on see, et meeldetuletuse ulatust saab valida raadiust kaardil venitades ehk siis suurendada-vähendada piirkonda, kuhu sattudes alarm rakendub. Iga 30 minuti tagant kontrollitakse asukohta, sest Win Phone 7.5 Mango laseb taustal töötavatel programmidel vaid korra iga 30 minuti jooksul end käivitada.

 

Uuendused, mis ei tule (aga võivad kiiremini tulla)

Nokia Windowsi-telefonidel on võrreldes teiste nutitelefonidega siiamaani üks oluline puudus, mis paljusid netikasutajaid on Lumiat ostmast tagasi hoidnud. See on WiFi-hotspoti puudumine.

Nüüd on lootust, et see tõesti tuleb.

Nokia teatas juuni lõpus oma blogis, et Lumia 800 ja Lumia 710 saavad kohe-kohe uuenduse, kus Windows Phone 7.5 leiab täiendust mitmete uute omadustega, sealhulgas Internet Sharing (ehk WiFi Tethering ehk WiFi jagamine hotspotina). Praegu veel Eesti telefonidele seda uuendust saabunud pole, aga lubatakse juuni-juuli jooksul. Juulit on veel parasjagu alles ka.

WiFi jagamine lubab parooli all luua WiFi tugijaama ja jagada mobiili andmesidet üle WiFi kuni viie kasutajaga. Uuenduste seas on ka Flip-to-Silence ehk telefoni "näoli" lauale keerates vaigistatakse see ja näiteks koosolekul pole vaja hakata menüüdest otsima, kust häält maha võtta (ja Windows Phone´il polegi see nii intuitiivne).

Uuenevad veel kaamera omadused - näiteks grupipilti saab teha nii, et pildistad järjest hulga kaadreid ja siis saab valida igaühe sobivaima näoilme ja monteerida kokku ideaalse grupipildi (pildil).

Lisaks saab endale peale uuendust alla laadida ka mõned lisarakendused. Üks neist on kohe saadaval - Nokia enda varasalvest pärit Play To muudab ka Lumia lõpuks DLNA-võimeliseks seadmeks koduses multimeediavõrgus.

Marketplace´ist seda rakendust muidu ei leia, aga Nokia Lumia telefoniga otsides on näha see nii rakendustepoes kui Nokia Collectionsi all. Telefonist saab saata pilte, videosid ja muusikat maha mängima teise DLNA-seadmesse, näiteks arvutisse, muusikakeskusse või televiisorisse. Mingil põhjusel aga teised seadmed uuenduseta telefoni DNLA-seadmena ära ei tundnud. Seega jääb üle uuendust oodata.

Kuid on võimalus ka mitte oodata. 

Ka Nokia telefonide Windowsit flashitakse nagu Androidegi. Õpetused on siin. Muidugi omal vastutusel. On võimalik ametlikku uuenduse saabumist ära ootamata oma telefonile USA ja Hiina uuendused sisse saada, sest Windowsi kood on pea kõigile telefonidele sama. 

Vaata ka siit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.