Kolmemõõtmelised asjad skannerist veebi

(Arvutimaailm 5/12)

HP on mõelnud, et väikefirmadele võiks vaja minna ruumiliste asjade skannerit ja tegi pika varre otsast alla vaatava kaameraga pildistava skanneri, mis suudab salvestada ka kolmemõõtmelisi kehasid.

3D on siin siiski veidi eksitav sõna selles mõttes, mida me 3D all arvutiasjanduses praegu mõistame – 3D mudelit paraku see skanner ei tee, vaid salvestab kujutise ikka kahemõõtmeliselt. Kuid erinevalt tavalisest skannerist pole vaja originaali lapikuna kuhugi skannerikaane vahele suruda.

Muus osas on aga tegemist tavalise väikefirma kontorikombainiga, täiesti korraliku kombainiga.

Aga kuna skanner on HP seadme puhul üsna revolutsiooniline ja laiatarbekombainides varem eriti esinenud pole (CeBITil küll näidati sama põhimõttega kaasaskantavat kaameraskannerit), siis sellest alustamegi. Skanneri kaamera juures on kolm LED-i, mis valgustavad keha erinevate nurkade alt. Arvestada tuleb muidugi sellega, et keha peab mahtuma A4 lehe suuruse plaadi ja kaamera poolt moodustatud püramiidi sisse ning kandilisem keha võib ülemistest servadest välja jääda.

Skanner võib saata dokumedi kas Box-i või Google Docsi (nüüd siis Google Drive´i), seadistatuna on võimalik kujutis saata ka FTP-sse, arvutisse või otse kuhugi veebilehele üles laadida. HP reklaamibki seda kombaini kui väikepoodniku abimeest, aidates asjad veebipoe jaoks kiiresti „üles pildistada“. Selleks pole vaja ei kaamerat, stuudiovalgust ega arvutit. Käsitöö skannimise jaoks on ka see skanner üsna hea, sest mitme nurga alt valgustades jäävad näiteks kangastruktuurid üsna selgelt näha.

Kui loota, et pildistades objekti käib skanneerimine hetkega, siis selle lootuse peab kohe maha matma. LED-välgud sähvivad küll kähku, aga järgneb pikk mõtlemisaeg. Umbes sama pikk, kui on lameskanneril mootori ja skannimislampidega edasi-tagasi kaane all toimetades. Ajalist võitu eriti ei ole. Aga kvaliteedi osas on tulemus veidi kehvem, kui lameskanneriga. Digimüra tuleb sisse tumedamatel aladel ja kontrastsusega on ka veidi üle pingutatud, üleminukud on natuke laigulised.

Kui sai proovitud paksust Arvutimaailmade kaustast esikaant skaneerida, siis selgus püramiidikujulise skaneerimisala puudus: A4 leht ei mahu enam aknasse ära, servad jäävad välja. Seega paksematest raamatutest skaneerides peab arvestama, et tulemus on A4-st väiksem. Õhuke üksik leht A4 dokumenti mahub muidugi ilusti ära.

Igast skannist tehakse kuni 6 pilti. Varjud siiski tekivad. Kuid mugav näiteks väikesele veebipoodnikule on tausta eemaldamine – see tehakse menüüst vastavat linnukest vajutades automaatselt. Siiski näiteks käevõru või muu õõnsa keha sisemusse jääb valge taust alles. Dokumendiskänniks on ID režiim – trükib kaks poolt dokumendist ühele lehele.

Kombaini sisendsahtel võtab 150 lehte, väljund 50 lehte ehk väikefirma vajadusteks jätkub. Ühendusvõimalustest on olemas enamus vajalikku: USB 2.0, 100 Mbit/s LAN ja WiFi b/g/n. Üle võrgu seadistamine on samuti lihtne, lisaks toetab printer ePrinti võimalusi ja muid üle Interneti printimise võimalusi. Registreerid oma Google Chrome´i brauseris näiteks printeri ja siis võib üle veebi printerisse saata asju kust iganes, kui brauserisse oled oma kontoga sisse loginud. Ka mobiilist.

HP Shoeboxed business card appiga saab oma visiitkaardid kohe kontaktidesse lisada, retseptidelt teksti tuvastada ja tšekid raamatupidamise jaoks sisse skännida. Seda rakendust aga printeri jaoks veel ei olnud välja tulnud.

Androidiseadmetes on mugav Cloud Printi rakendus, mis kasutab Google Cloud Printi teenust, et telefonist erinevaid pilte, dokumente, kontakte, joonistusi, märkmeid ja kaameraga tehtud skänne välja trükkida. See võtab muide vähem ruumi kui HP ePrint.

Kokkuvõtteks on HP TopShot Laserjet Pro M275 asendamatu abimees skännimiseks A4-st väiksemate esemete tootmise või turustamisega tegelevatele ettevõtetele: kiirelt veebi jaoks valmis tootefotod, millel taust eemaldatud ja varjud ka vähendatud, ainult väga läikivad ei tohi asjad olla. Siis tuleb keskelt natuke ära nihutada, et keskmise LED-i peegeldus kaamerasse ei satuks.

KAIDO EINAMA

 

TEHNILISED ANDMED
Kontorikombain HP TopShot Laserjet Pro M275
Hind: 329 eurot (Digikaubamaja)
Formaat: A4
Trüki- ja kopeerimiskiirus: 16 lk/min mustvalgelt, 4 lk/min värviliselt, trükikvaliteet 600x600 punti/tollile, esimese lehe väljastuskiirus 16/27,5 s
Koormus: kuni 20 000 lehte/kuus, soovitatav koormus 250-950 lehte/kuus
Suurendus/vähendus kopeerimisel: 25-400 protsenti
Koopiaid: kuni 99 korraga
Skanner: kaamera-tüüpi, 8 megapikslit, kuni 216x297 mm
Sisendsahtli maht: 150 lehte
Väljundsahtli maht: 50 lehte
Kahepoolne trükk: käsitsi
Ühendused: USB 2.0, 100 Mbit/s Ethernet, WiFi b/g/n
Toonerite hinnad: HP 126A Black (1200 lehte) ca 50 eurot, HP 126A värvilised (1000 lehte) ca 52 eurot tk
Testid A4 formaadis: koopia 45 s, skaneerimine üle võrgu 32 s, värvidokumendi  väljatrükk 38 s, GMaili 1 lk e-kirja väljatrükk üle Google Cloud Printi 30 s
Mõõtmed: 468x409x270 mm
Kaal:      13,5 kg

PLUSSID
kolmemõõtmeliste asjade mugav skannimine
kvaliteetne dokumentide värvitrükk ja värvikoopiad

MIINUSED
skanner tegutseb sama kaua, kui tavaskanner
skannitud dokumentide kvaliteet on kehvavõitu

AM HINNE: 4-

Näidis: skannitud vana fotokaamera.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.