Webmedia loengud panid tudengid poppi tegema

Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis käis lõppenud kooliaastal loenguid ja praktikume läbi viimas üle kümne tarkvaraarendusettevõtte Webmedia spetsialisti. Webmedia investeeris selle aja jooksul Eesti IT-hariduse kvaliteedi tõstmisesse 1,2 miljonit krooni.

Tartu Ülikooli Arvutiteaduste instituudi tarkvaratehnika professor Marlon Dumas nentis, et koostöö Webmediaga on instituudile olnud äärmiselt väärtuslik. „Webmedia külalislektorite praktiline teemakäsitlus on heaks täienduseks meie lektorite lähenemisele,“ ütles ta ning tõi esile sedagi, et Webmedia külalislektorid on üliõpilaste seas väga populaarsed.

„Panin tähele, et iga kahe nädala järel puudus minu loengust hulk üliõpilasi. Tuli välja, et põhjuseks on samal ajal toimuv Webmedia külalislektori Targo Tennisbergi loeng,“ rääkis Dumas. „Poppi teinud tudengid tunnistasid häbenemata, et Tennisbergi loengud on ühemeheetendused, millest nad lihtsalt ei saa ilma jääda! Nad ütlesid seda nii veenvalt, et mul oli kange tahtmine ka ise oma loengust puududa ja Tennisbergi tegemistele pilk peale visata...“

Webmedia juhatuse esimehe Taavi Kotka sõnul on lähiaastatel IKT sektori kasvupotentsiaal väga tugev ning seega vajavad ettevõtted jätkuvalt häid spetsialiste. „Eraettevõtete panus nii rahaliselt kui praktikute näol on hädavajalik, et tagada hariduskvaliteedi kasv ja konkurents sektori tööjõuturul,“ lisas ta.

Möödunud sügisel sõlmis Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte Webmedia Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga koostöölepingud, millega võttis kohustuse investeerida järgneva kahe aasta jooksul IT-hariduse kvaliteedi tõstmisesse rohkem kui 3 miljonit krooni. Lepingute kohaselt peavad Webmedia töötajad IT-tudengitele loenguid ning juhendavad laboritunde, võimaldades kasutada ka ettevõtte infrastruktuure.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.