Electroluxi disainikonkursi võitis geneetiline lihaküpsetaja

Suurbritannia ühe tuntuma arhitektuuri- ja disainiürituse “100% Design” raames toimunud Electrolux Design Lab’09 võistluse võitis Rickard Hederstierna (Lund Institute of Technology, Rootsi) oma tööga Cocoon.
 
Cocoon suudab signaale kasutades ja selle abil liha geneetilist ehitust hinnates määrata soovitusliku küpsetamisaja. Electrolux Design Lab’09 žürii sõnul vastab Cocoon kõigile konkursi kriteeriumitele: tegu on innovatiivse ja julge ideega, mis keskendub sotsiaal- ning keskkonnaväljakutsetele.
 
Võitja saab auhinnaks on 5000 EUR ning 6 kuud palgalist praktikat Electroluxi disainikeskuses.
 
Teise koha pälvis Penghao Shan (Zhejiang Sci-tech University, Hiina) kontseptsiooniga Water Catcher - lendav veekoguja ja -puhastaja. Kolmandaks tuli Louis Filosa (Purdue University, USA) oma tööga Renew - rõivaste puhastamiseks ja värskendamiseks mõeldud aurutajaga. Internetihääletuse teel valiti ka publikulemmik, kelleks osutus Dulyawat Wongnawa (Chulalongkorn University, Tai) tööga Teleport – külmik, mis suudab teleporteerida toitu otse poest.
 
Electolux korraldab Design Lab’i igal aastal eesmärgiga leida turulolevaid uusi talente, noorte disaineritega koos töötamine annab inspiratsiooni tuleviku kodumasinate väljatöötamiseks ja sündmuse korraldamine võimaldab nii Electoluxil kui ka finalistidel suhelda maailmaklassi disaineritega.
 
Electrolux Design Lab on iga-aastane võistlus, mis sai alguse 2003. aastal. Selle eesmärgiks on leida huvitavaid ideid, milliseks kodutehnika tulevikus muutub. Osa on kutsutud võtma kõik tootedisaini õppivad inimesed.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.