Coolpad - veel üks uus Hiina tegija meie nutitelefonide turul testitud

Coolpad kõlab esmapilgul umbes samamoodi, nagu HiPhone. Ega toimetuses sellest enne keegi midagi ei teadnud ja nii tundis algatuseks seadme "Hiina ime" rubriiki panemine täiesti põhjendatud. Sest eks nende lugematute Hiina tootjate hulgas on tõesti imelisi esindajaid ja mõned on ka jutumärkidega imed.

Esmamulje on otsustav?

Coolpad Modenat karbist välja võttes aga võib nii mõttes kui ilmsi öelda "ohoo!", sest tõesti, telefon näeb väga hea välja.

"See maksab mingi 5-6 sada," pakuvad esimesed soliidse, õhukese nikeldatud äärte ja nupuga telefoni nägijad. Tegelikult aga... alla 200 euro. Seega välimuse järgi otsustades võib öelda, et hea diil.

Telefon on stiilne, elegantne (paksus 8,6 mm, aga ääred on õhemad) ning tundub käes parajalt raske (158 g). Nupud on nikeldatud, äär ka, tagakaas on kreemikas-roosakas (või kuldne, olenevalt mudelist). Androidi nupud on ekraanist eraldi, alati nähtaval ega võta ekraanipinnal ruumi. Kaks SIM kaarti saab sisse panna. Seega kui poes tehakse ost esimese emotsiooni järgi, siis võib Coolpadil edu olla ka Eestis, kuigi seda marki ei tunta veel.

Kiirustestid nii säravad pole

Hiina telefonile tüüpiliselt on sees kohandatud Androidi EMUI sarnane kasutajaliides, mis on IOS-ilik ja lihtne ning töötab pealtnäha kiirelt. Kuigi kõik tundub telefonis sujuvat, on jõudlustestides Coolpad suht mitte-coolide tulemustega. Quadrantis jääb aastatevanuste telefonide keskele ja Linpacki toore arvutusvõimsuse testis jooksis rakendus üldse kokku, korduvalt.

Jõudlustestid:

  • Quadrant 2108 p
  • Geekbench 3 1396 p

Sisemistest kiiksudest ka: näiteks kaasa tulnud ilmarakendus leiab Tallinna otsides vaid koha "Pohja-Tallinna".

Telefonil on uus Android 5.1.1 operatsioonisüsteem.

Suur 5,5-tolline ekraan on küll suhteliselt ere ja kontrastne, kuid eraldusvõime 540 x 960 pikslit tagasihoidlikkusele kalduv. Mis teha, hind on ju telefonil selline, et tootja peab detailides kompromisse tegema. Samas pole tänu kontrastsele IPS ekraanile see mure väheste pikslite pärast nii suur. Silmale on enam-vähem ilus vaadata, kui väga lähedalt ei uuri. Otseses päikesevalguses siiski loetavus kannatab.

Taga on 8 MP kaamera, mis teeb nii HDR-i kui Full-HD videot, ees 2 MP kaamera.

Kaamerad pole just kõige teravamad, päikselisel sügispäeval tulid välja sellised pildid.

Huvitaval kombel lähedalt olid objektid teravamad kui maastikupiltidel. See on ju päris hea:

Vaba mälu on 8 GB lubatust kasutaja enda tarbeks 4,6 GB. Seega üsna kitsalt, aga lisada saab ka microSD kaardi, et seda laiendada.

Aku kestab päeva ja natuke enamgi veel.

Kokkuvõtteks - osta juhul, kui tahad odavat 4G telefoni, mis näeb välja stiilne ja ilus ning kui sa ei aja taga tippkiirusi, tippresolutsiooniga ekraani ega taha teha ilusaid mobiilipilte. Kasutajate vajadused on erinevad. Android jookseb ju sujuvalt, helistada saab kahe SIM-kaardiga (ja palju neid stiilseid kahe SIM-iga telefone ikka on) ning veel kord - see Coolpad näeb, nagu nimigi ütleb, lahe välja. Ehkki see nimi ei kuulu Hiina TOP 10 mobiilibrändide edetabelisse (veel).

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon Coolpad Modena

Hind: 199 eurot (Elion)

Protsessor: Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410, neljatuumaline, 1,2 GHz
Mälu: 1 GB
Välkmälu: 8 GB (kasutaja jaoks ca 4,5 GB, laiendatav microSD mälukaardiga)
Operatsioonisüsteem: Android 5.1.1
Ekraan: 5,5-tolline, IPS, 540 x 960 pikslit
Andmeside: 2G / 3G / 4G, kuni 50 Mbit/s alla / 50 Mbit/s üles, 4G 800/900/1800/2600 3,5G 900/2100 GSM 900/1800/1900 MHz
WiFi: a/b/g/n
Muud ühendused: GPS, GLONASS, Bluetooth, USB, FM raadio, 2 SIM-kaarti (microSIM, kaks kaarti ooterežiimis, üks aktiivne)
Aku: 2500 mAh
Mõõtmed: 77,5 x 153 x 8,6 mm
Kaal: 158 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.