Mandrihiina telefonid on kohal

(Arvutimaailm 3/11)

Jutud Hiina toodangu kehvast koostekvaliteedist on visad meie mõttemaailmast kaduma - ning olgem ausad, pahatihti leiab selleks ka põhjust. Reeglina saavutataksegi odav hind kvaliteedi arvelt. Kas ka Hiinast pärit ZTE Blade´i nutitelefoniga on nii?

Kohe peale Elisa pressiteadet odavate Hiina nutitelefonide müükitulekust tekkiski mul huvi teada saada, kas ZTE Blade'i puhul on tegemist tõesti väärtusliku investeeringu või lihtsalt nö. "ühekordseks kasutamiseks" mõeldud tavapärasest kallima mänguasjaga.

Kogemused näitavad, et mõne tehnikaseadme kvaliteet ning töökindlus on pöördvõrdelises seoses selle pakendil olevate kirjavigade hulgaga. Blade läbib selle eeltesti edukalt. Veelgi enam, ka karbis sisalduvad inglis- ja soomekeelsed kasutusjuhendid on hästi koostatud ning piisavalt põhjalikud. Eestikeelsena antakse vaid kolmele A4-lehele mahutatud värvitrükis kiirjuhend.

ZTE Blade´i üheks nõrgaks kohaks võib osutuda tema aku. Kasutan siin tinglikku kõneviisi just seetõttu, et seda ei pruugi sugugi kõigil juhtuda - kõik oleneb telefoni kasutamise harjumusest ning vajadustest. Kui Blade´i lihtsalt peamiselt helistamiseks ja sõnumisaatmiseks kasutada ning vaid aeg-ajalt oma meilikontot vaadata, peab aku probleemivabalt 4-5 päeva vastu.

Kui on aga vajadus kasutada pidevalt suuremat osa telefoni funktsionaalsusest (ning Blade on tegelikult androidilikult võimalusterohke), kipub aku kasutusaeg sinna 24 tunni piirimaile jääma.

Teiseks nõrgaks kohaks peale aku on Blade'il peetud tema fotode kvaliteeti - kuid vähemalt minusuguse fotovõhiku silmale jäävad temaga tehtud pildid piisavalt viisaka kvaliteediga. Tegemist on siiski hobifotoka tasemega.

Ongi jäänud rääkida veel tegelikult vaid ühest asjaolust, millega ZTE Blade'i ostmisel arvestada - tema hinnast. Enne müügilejõudmist reklaamiti seda telefoni Elisa poolt kui "odavaimat Androidi ". Vahepealsel ajal tegi elu paraku oma korrektiive ning müüki jõudes oli see lause küll kehtiv, kuid vaid Elisa klientide (või kliendiks soovijate) suhtes, ülejäänutele jääb hind aga HTC Wildfire´i / Samsung i5500 Galaxy 550 hinnaklassi, olleks isegi kallim näiteks Sony Ericsson X8-st. Sellest hoolimata on aga tegu igati asise telefoniga, millel meelelahutus ning asjalikkus meeldivalt balansis.

AIGAR ALAVEER

 

TEHNILISED ANDMED
Mobiiltelefon ZTE Blade

Hind: Elisa lepinguga 120, teistele 240 eurot
GSM töösagedus: 850/900/1800/1900 MHz
Ekraan: 480 x 800 pikslit (256K TFT)
Andmeside: GPRS, EDGE, HSDPA, Bluetooth, USB, WiFi, AGPS
Kaamera: 5,0 Mpix
Aku: ooteaeg: kuni 192 tundi, kõneaeg kuni 4 tundi
Mõõtmed: 116x56,5x11,8 mm
Kaal: 130 g

Plussid:
arvutiga haldamise tarkvara on telefoniga kaasas
2 GB mälukaart on kaasas
Hea hind (Elisa lepinguga)

Miinused:
Aku kestab vähe
hind (lepinguta)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.