Aastane testNokia Lumia 635
Nokia Microsofti omanduses - kuidas aasta möödub?

Testitud: Lumia 800

Testitud: HTC HD2

Testitud: LG Arena

Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast hakkame Androidiblogi pidama - kas Google´i üleshaibitud telefonide opsüsteem on siis nii hea või ei ole?

Vt ka seadmete edetabelit.

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood omaette sektsioonist. Aadress on lihtne: am.ee/tahvelarvutid.

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...


  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_menu WHERE cid = 'links:primary-links:page-cid:node/2416:1' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_menu WHERE cid = 'links:primary-links:tree-data:c4d68cd67742c79b57346ade32bd390e' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 27.

  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: UPDATE cache_menu SET data = 'links:primary-links:tree-data:c4d68cd67742c79b57346ade32bd390e', created = 1427794789, expire = 0, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = 'links:primary-links:page-cid:node/2416:1' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_menu WHERE cid = 'links:navigation:page-cid:node/2416:1' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_menu WHERE cid = 'links:navigation:tree-data:c3cd4d8303acfbe17d0e5bb680569fd6' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 27.

  • user warning: Can't find file: 'cache_menu' (errno: 2) query: UPDATE cache_menu SET data = 'links:navigation:tree-data:c3cd4d8303acfbe17d0e5bb680569fd6', created = 1427794789, expire = 0, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = 'links:navigation:page-cid:node/2416:1' in /home/kylamees/web/am.itrotid.ee/public_html/includes/cache.inc on line 112.

East-Tec Eraser 2011 – kustutamine jälgi jätmata

(Arvutimaailm 12/11)

Eks igaühe arvutis leidu infot, mida paranoline boss, armukade elukaaslane, juhuslik arvutissorija või masina uus omanik parem teada saama ei peaks. Lihtlabane kustutamine ja prügikasti tühjendamine aitab vaid juhusliku sorija vastu, motiveerituma teadasoovija vastu tuleb kasutada tõsisemaid kustutajaid.

Internet on täis hulgaliselt tööriistu, mis kustutatud andmed kerge vaevaga jälle loetavaks muudavad.

East-Tec Eraser aga otsib arvutist üles  kõik internetisuhtluse ja muu tegevuse jäljed ning kustutab lisaks etteantud dokumentidele, piltidele ja e-kirjadele ka brauseriajaloo ja küpsised, kiirsuhtlusprogrammide logid, P2P kasutamise jäljed, viimati avatud dokumentide nimekirjad, automaatselt täidetavate vormide sisu ja muu tundliku informatsiooni.  Kustutamisel kirjutatakse faili asukoht andmekandjal korduvalt üle. Võõrriikide luureteenistuste vastu see muidugi ei aita, kuid enamiku andmetaastusprogrammide vastu peaks sellest piisama.

Ei saa öelda, et kustutamisprotsess just ülearu kiire on – gigabaidise mälupulga ülekirjutamiseks kulub pea kümme minutit, kõvaketta vähegi tundlikumast infost (logid, ajutised failid, veebiajalugu ja küpsised, varukoopiate tõmmised ja muu seesugune) puhtakssaamiseks võib aga kuluda tunde.

East-Tec Eraserit saab seadistada arvutit puhastama teatud ajalise intervalli või sündmuste järel – näiteks iga kord peale brauseri sulgemist. Hädaolukorras saab kindla klahvikombinatsioonga anda korralduse sulgeda kõik avatud programmiaknad ning varjatult käivitada East-Tec Eraser konkreetsetes kustutamisseadistustes. Samas on sisse ehitatud ka süsteem, mis peaks aitama millegi kogemata ärakustutamise vastu.

Omal moel muudab East-Tec Eraser arvuti ka kiiremaks, eemaldades arvutist ajutised ja muud ebavajalikud failid ning vabastades kettaruumi.

East-Tec Eraseriga oleks mõistlik üle käia arvuti, mille kavatsete maha müüa või kellelegi loovutada, sama käib ka USB pulkade, mälukaartide ja teiste andmekandjate kohta.

AARE KIRNA

 

TEHNILISED ANDMED:
East-Tec Eraser 2011
Hind: 59,95 eurot (veebist, soodushinda vt altpoolt*)

Nõuded arvutile: protsessor al 300 MHz, vähemalt 128 MB mälu, 10 MB kõvakettaruumi, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2003 või Windows Server 2008

Toetatavad failisüsteemid: NTFS, exFAT, FAT32, FAT16, FAT12

* Tarkvara soodushinnaga uuendamise litsents on saadaval kõigile Arvutimaailma lugejate aadressil http://offers.east-tec.com/arvutimaailm/2011/eraser/license/, sellelt saab uuendada 2012. aasta versiooniks 19,96 euro eest. NB! Tasuta litsentsi koodi saamiseks tuleb end enne aga kasutajaks registreerida, siit lingilt: http://offers.east-tec.com/arvutimaailm/2011/eraser/.

PLUSSID
hädaolukorras saab klahvikombinatsiooniga märkamatult kustutada
teeb arvuti kiiremaks

MIINUSED
kustutab üsna aeglaselt

AM HINNE: 4


  

Kommentaarid

Tasuta litsents

...hetkel ei tööta, uurime, milles viga ja loodetavasti saab õige pea korda.

LISA: nüüd peaks olema korras. Tasuta versiooni saavad vaid registreeritud kasutajad, lisatud uus link.

Vabad IT-töökohad

 8 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.