fbpx Check Point hoiatab: meediapleieri subtiitrite kaudu saab häkker arvuti üle võtta | AM.ee

Check Point hoiatab: meediapleieri subtiitrite kaudu saab häkker arvuti üle võtta

Arvutiturvalisuse maailmast tuleb jälle üks uudis, mis muudab meie arusaamist IT-turvalisusest. Turvatarkvara tootja Check Point postitas teate "Hacked in Translation", milles nad väidavad, et on avastanud võimaluse subtiitrifailide kaudu tuntud meediapleierite nõrkust kasutades ohvri arvuti eemalt üle võtta. Lisaks saavad pahalased manipuleerida subtiitrisaitide (nagu Opensubtitles.org) edetabeleid, et nakatavat koodi sisaldavad subtiitrid ettepoole tõsta.

Paraku pole Check Point avaldanud, kuidas tavaliselt tekstifailina arvutisse saabuvad subtiitrifailid pahavarana töötavad. Firma põhjendab seda vajadusega oodata, kuni kõik enamlevinud meediapleierid on selle ründe vastu oma uues tarkvaraversioonis kaitse väljastanud. 

Kõik levinud meediapleierid ja viirusetõrjed käsitlevad subtiitrifaile ohutute tekstifailidena, mis ei saa sisaldada midagi kahjulikku peale teinekord liiga vürtsikate kõnekeeleliste väljendite. Kuid nendega turvatarkvara tavaliselt ei tegele, kui pole just kasutusel vanemliku järelevalve filtrit. Seekordne ründevektor aga kasutabki seda näilist turvalisust ja kontrollimatust ära - süütu teksti vahele on peidetud midagi, millest Check Point veel ei räägi, kuid mis võib avada uksed väljaspool asuvale ründajale. Uksed avatakse nii laialt, et peale nakatumist saab ründaja ohvri arvutis teha, mida tahab. Ohtu suurendab veel see, et paljud pleierid otsivad ise vajalikud subtiitrid ja laadivad need filmivaataja arvutisse automaatselt alla.

Turvaauk leiti kolmest kõige levinumast meediapleierist: VLC, Kodi (XBMC), Popcorn-Time ja strem.io on nakatatavad. Kokku võivad ohus olla ligi 200 miljonit arvutit, nutitelerit ja mobiilset seadet. 

Mõned meediamängijad on juba saanud uuenduse, mõned mitte. Praegune seis on selline:

Turvaohuks on märgitud "Subtitles Remote Code Execution". Kuidas see täpsemalt välja näeb, selgub allolevast videost. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.