fbpx Turvalisus | AM.ee

Turvalisus

Turvalisus

Arvutiturvalisus ja muud turvateemad IT vallast. [Turvateema RSS]


Õngitsuslehed kasutasid ära Smart-ID kasutajate tähelepanematuse ja tegid nende nimel uue Smart-ID AM 14. Mai 2019 - 12:54

Riigi Infosüsteemide Ameti aprilli ülevaates olukorrast küberruumis räägitakse sellest, kuidas õngitsusleheküljega peteti kasutajatelt välja Smart-ID loomiseks vajalikud andmed ja loodi pahaaimamatute kasutajate nimel uus Smart-ID, millega sai muuhulgas ka internetipanka sisse logida. 

Järgneb lõik RIA aprilli ülevaatest.

Mobiil-ID tõrke põhjustas ebaõnnestunud tarkvaravärskendus Marko Habicht 10. Mai 2019 - 11:59

Mõne minuti eest tuli pressiteade Sertifitseerimiskeskusest, kes Mobiil-ID teenust haldab. Teade ise järgmine: Mobiil-ID teenus on taastatud.

Täna hommikul taastas SK ID Solutions Mobiil-ID teenuse Eestis ja Leedus täies mahus. Teenuse tõrked olid tingitud ebaõnnestunud tarkvaravärskendusest. Vabandame kõikide klientide ees! 

Täna hommikul kl 09:00 taastas SK ID Solutions Mobiil-ID teenused täies mahus. MID teenuse tõrked algasid neljapäeva hommikul kl 08:47. 

Muudatus: Google hakkab ise inimeste otsingu- ja asukohainfot kustutama AM 8. Mai 2019 - 13:27

Kui siiamaani pidi igaüks ise oma Google’i otsingu- ja asukohainfo käsitsi ära kustutama, siis ettevõte lubab paari nädala pärast hakata seda inimeste eest automaatselt tegema.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on Google’it sarnaselt Facebookile süüdistatud liigses isikuandmete kogumises ja salvestamises. “Nüüd Google teataski vastusena, et hakkab kasutaja soovi korral veebiajalugu ja muud isiklikku informatsiooni automaatselt kustutama,” ütles Seliov.

Kolm kõige olulisemat küberkaitsesoovitust Eesti tippekspertidelt AM 23. aprill 2019 - 13:35

Hiljuti toimunud Samsungi küberkaitseseminaril jagasid CERT-EE juht, Telia ärikliendiüksuse IT-teenuste juht ning Samsungi tootekoolitaja muuhulgas lihtsaid soovitusi, kuidas oma tõsta oma mobiiliseadmete küberturvalisust. Siin on kolm lihtsamat nõuannet, mida igaüks saab enda igapäevatoimetustes rakendada, et end virtuaalmaailmas paremini kaitsta.

Smart-IDd kasutab juba 2 miljonit inimest AM 12. aprill 2019 - 16:29

Kui kaks aastat tagasi ületati 100 tuhande piir, siis nüüdseks on Smart-ID kasutajaid juba üle kahe miljoni. 

Eestis on SK ID Solutionsi loodud autentimisvahendi võtnud kasutusele 420 000 inimest, Lätis on Smart-ID kasutajaid juba 750  000 ning Leedus 830 000. Kaks miljonit Smart-ID kasutajat teevad Smart-IDga ühes kuus kokku enam kui 40 miljonit tehingut kasutades seda nii e-teenustesse sisenemiseks ja tehingute kinnitamiseks kui ka dokumentide digitaalseks allkirjastamiseks.

Terviseamet: 5G-d ei ole kiirguse mõttes põhjust erilisena vaadelda AM 11. aprill 2019 - 13:35

Arvutimaailm uuris Terviseametilt Brüsseli 5G võrkude keelustamise valguses, mida sealne karmim norm 3 V/m tähendab ja mille poolest Eestis on piirmäärad suurusjärgu võrra leebemad? Mida üldse 5G mõju puhul mõõdetakse ja kas esimesed katsed 5G-ga Eestis on olnud kuidagi mingite näitajatega piirnormide lähemal kui varasemad mobiilivõrgud või mitte?

Vastab Terviseameti Kesklabori füüsikalabori vanemspetsialist Jaan Mell.

Jälle üks ajalooetapp läbi: teisipäeval lõppes ametlikult viimane Windows XP tugi AM 11. aprill 2019 - 10:11

Windows XP on olnud üks kõige sitkemalt ajahambale vastu pidavaid operatsioonisüsteeme, mis tuli välja 24. augustil 2001 ja kestab mõnedes kohtades veel siiamaani. Avalikkuse eest üsna varju jäänud Windows XP tugi ja turvauuendused aga lõppesid üleeilsest, 9. aprillist 2019.

Nutirahakott Ekster kogus ühisrahastuses palju raha ning tuleb varsti meie taskutesse AM 10. aprill 2019 - 1:25

Idufirma Ekster, mis on kasvamas maailma üheks suurimaks nutirahakotibrändiks, tuli äsja välja oma kolmanda põlvkonna tootega. See on nüüd kõige õhem ja hääljuhitav rahakott - jah, sa saad oma rahakotile hakata häälkäsklusi andma.

Brüssel keelas 5G AM 5. aprill 2019 - 22:24

Mitmetest uudistest võib lugeda, et Brüssel keelas 5G, kuna selle kasutuselevõtt ületab linnas lubatud kiirgustaseme.

Brussels Express kirjutab, et Belgia valitsus keelas 5G kasutamise pealinnas, kuna selle (testitud) kiirgustase ületab kehtestatud piirväärtuse. 

Samuti kirjutab Brussels Times.

Kuidas kindlustada vundamenti ehk Active Directory turvalisusest viimaste küberrünnakute taustal Mart Kiilas 5. aprill 2019 - 11:44

Liiga vähe on tähelepanu pööratud Active Directory turvalisusele, kuigi suure osa Eesti ettevõtete jaoks on AD näol tegu IT vundamendiga, millele kõik muu toetub.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.