Ta tuleb siiski: tundub, et 21. oktoobriks 2015 on Hoverboard valmis!

Kuulsas kultusfilmis "Tagasi tulevikku" sattus filmi peategelane Marty McFly aastasse 2015, kuupäevaks oli 21. oktoober (kell 4:29PM). 1989. aasta filmis kujutati noorte tulevikuvidinana müstilist Hoverboardi, ratasteta rula, mis suutis hõljuda maa ja vee kohal.

FOTO: (CC) NICHOLAS RUMAS

2015. aasta oktoober on käes, kuid kas kolmapäeval saabuv võimalik külaline minevikust leiab tänavalt hõljuvad rulad?

Muidugi, vaevalt et neid kuskil suvalises kohas tänaval kohtab, aga kui küsida mõne tehnoloogiaajakirjaniku käest (või AM.ee lugejalt), siis võib vastata: jah, Hoverboard on olemas, mingil määral. Mitte just selline ja mitte nii laiatarbeline kaup kui "Tagasi tulevikku" filmis, kuid heal juhul saab seda isegi varsti osta. Ja Guinnessi rekorditeraamatus on ka hõljumine rekordina juba kirjas.

Vaatame, mis siis praegu olemas on.

1. Hendo Hoverboard

PLUSSID: selle hõljukiga on võimalik hõljuda vaskplekiga üle löödud trikiväljakul. Hõljuk ei vaja muud peale laadimise, trikitamine on võimalik.

MIINUSED: ei hõlju tavalise maapinna kohal. Väga elektrijanune ja vajab tihti laadimist. Osta ka veel ei saa.

Nii see sõit käib:

2. Lexus Hoverboard

PLUSSID: see näeb tõeliselt stiilne välja. Elektritoidet ei vaja, ainuke, mis toidab, on vedel lämmastik. Lexuse toode on välimiselt kõige lähedasem Marty McFly nähtud Hoverboardile tulevikust.

MIINUSED: vedel lämmastik soojeneb kiiresti ja aurab ära. Seega peab Hoverboardi tihti "tankima". Kust aga võtta rulaväljakul kogu aeg vedelat lämmastikku? Teine oluline puudus on magnetiseeritud rulaväljak. Selle tegemine on väga kallis.

Vaata, kuidas Jaapani luks-autotootja hõljukrula sõidab:

3. Mr Hoverboard

See ühisrahastussaidil Crowdsupply raha koguv idee on kõige lihtsamini teostatav. Vaja on natuke vineerplaati lõigata ja neli akupuhurit õigesse kohta kinnitada.

PLUSSID: lihtne valmistada, võid kasvõi ise teha. Võid juba ka osta, maksab 420 dollarit. Sõidab igasugusel kõval pinnasel.

MIINUSED: pole ikka päris see, puhub õhku ja sodi maapinnalt üles. Lisaks sõidab üsna vähe ja vajab akude laadimist. Pole üldse laheda välimusega, sind peetakse veidrikuks, kui oma puhuritega vineerlaual mänguplatsile saabud.

Nii see Mister lendab:

4. Dadaa! Drooniajastu õige asi - inimesega lendav droon!

Marty McFly ei teadnud 1985. aastal droonidest suurt midagi. Või vähemalt ei osatud siis ette ennustada, et 2015 on hoopis droonide ajastu. See Kanada leiduri
Catalin Alexandru Duru loodud droon lennutab inimest ja on nagu hõljukrula moodne variant, mis lendab maa ja vee kohal. Duru katsetas siiski vee kohal, et oleks pehmem maandumine. Kui mais tehti esimene lend, registreeris selle ka Guinnessi Rekordite Raamat. Nüüd, sügisel tegi Duru uue lennu. Varsti on oodata täiustatud mudelit. Inimene drooni otsas on juba reaalsus ja lennata saab sellega mitte ainult madalal maa kohal, vaid ka kõrgemal.

PLUSSID: töötab nii maapinna lähedal kui kõrgemal. Hästi juhitav.

MIINUSED: ohtlik. Kõrgelt kukkumine võib lõppeda raskete vigastuste või surmaga. Pole laiatarbeks saadaval. Kallis.

Vaata videot:

5. "Antigravitatsiooniline seade"

Võimalik, et lahendus peitub lihtsates (meditsiinilistes) asjades. Ida-Tallinna Keskhaiglas on "antigravitatsiooniline seade" juba olemas, vähendab raskusjõudu kuni 80%. Hõljukrulani on siit vaid üks lendlev samm.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.