fbpx Komponendid | AM.ee

Komponendid

Mälud, graafikakaardid ja muud jupid.


Metsa läinud test nutipistikupesaga

Seekordne test on lühike ja konkreetne. Hiinast Aliexpressist sai tellitud nimetu nutipistik. Eesmärgiks oli saada selline, mis mõõdab ka elektritarbimist ja mida saaks Smart Life´iga üle WiFi juhtida. Tuya ja Google Home´iga ühilduvus oli ka tingimuseks.

Üks selline oligi Aliexpressis olemas. Nimetu, ehk siis mingit tootja brändi polnud. Aga see-eest sai ka RGB värvirõngast juhtida pistiku ümber ja meeleoluvalgust seadistada (kasvõi vaikselt pulseerivat).

Video: Xiaomi näitas, kuidas uue juhtmevaba laadijaga saab mobiiliaku täis vähem kui 20 minutiga

Alles see oli, kui Hiina suurtootja Xiaomi teatas oma kümnenda sünnipäeva puhul välja tulnud ning DXOMarki poolt maailma parimaks tunnistatud kaameratelefoni Mi 10 Ultra uuest 120 W kiirlaadijast, mis saab hakkama mobiili täiesti täis laadimisega 4500 mAh aku puhul 23 minutiga või 41% viie minutiga. Nüüd on püstitatud rekord ka juhtmevabas laadimises. Nimelt saab 80 W juhtmevaba laadimisega aku täis 19 minutiga.

Venemaa oma uue põlvkonna protsessor Elbrus-16C hakkab valmis saama: 12 miljardit transistori ja 16 tuuma

Aasta alguses Vene kiibitootja MCST poolt välja kuulutatud uus protsessor ELBRUS-16C, mis pidi valmis saama aasta lõpuks, on nüüd saanud oma esimese inseneriprototüübi, mida avalikkusele esitleti.

Seeriatootmisse jõudmist peavad siiski arvuti- ja serverikasutajad veel ootama, sest tootmisküpseks saab protsessor aastaks 2022.

Samsung tõi Eestis müügile uudse telefonide UV-desinfitseerija

Koroonajärgsel ajastul on turule tulnud tehnoloogilised lahendused, mis aitavad bakteritest ja viirustest vabaneda. Samsung tõi Eestis müügile uue UV-desinfitseerija, mis on mõeldud telefonide desinfitseerimiseks. Seade suudab hävitada 99% telefonil olevatest bakteritest 10 minuti jooksul, seda samal ajal ka laadides. Kasutatav UV-kiirgus peaks tapma ka viiruseid

Eestis hakati tootma kortermajadele mõeldud elektriautode laadijaid AM 2. oktoober 2020 - 15:10

Keilas asuv tehnoloogiaettevõte Ensto Ensek hakkas tootma spetsiaalselt kortermajadele mõeldud nutikaid elektriautode laadijaid. Kohalikule kliimale sobivaks loodud laadijad tuvastavad muuhulgas ka kortermaja kasutaja, kellele saab hiljem arve esitada.

OnePlusi uus kiirlaadija muudab laadimise kiireks vahepeatuseks

OnePlus kuulutas neljapäeval välja maailma kiireima mobiililaadija. Nende Warp Charge 65, mis tuleb kaasa OnePlus 8T telefoniga, saab 4500 mAh aku täiesti täis laetud 39 minutiga, kuid ühe päeva jagu energiat ehk ligi 58% saab akusse vaid 15 minutiga.

Warp Charge 65 laeb OnePlus 8T täis rohkem kui kaks korda kiiremini, kui eelmine laadija Warp Charge 30T. Kaks akut laetakse korraga ning kumbki rohkem kui 30 W võimsusega.

Uus laadija laeb kiiremini ka teisi telefone. 45 W PD toega saab laadida ka süle- ja tahvelarvuteid.

Samsung tutvustas oma esimest topeltkiiret PCIe 4.0 SSD ketast 980 PRO

Samsung avalikustas oma uue SSD ketta Samsung SSD 980 PRO, mis on ligi kaks korda kiirem ning suunatud nõudlikele mänguritele ja tööinimestele, kes vajavad enda tegevusteks võimalikult võimsaid mäluseadmeid. Tegemist on Samsungi esimese PCIe 4.0 ühendusega NVMe SSD kettaga.

Ennekõike on uus SSD mõeldud erinevate andmemahukate programmide ja mängude jooksutamiseks. Eriti hästi sobib see neile, kes teevad igapäevaselt tööd 4K või 8K resolutsioonis meediasisuga või soovivad mängida mänge parimate graafikaseadetega.

Riistvara arenduse ja programmeerimise tudengite arv kolmekordistus

Sel aastal kasvas Tallinna Tehnikaülikoolis kõige enam sisseastujate huvi riistvara arenduse ja programmeerimise bakalaureuseõppe eriala vastu. Eelmise aastaga võrreldes asus sügisel riistvara arendust ja programmeerimist õppima kolm korda rohkem tudengeid.

TalTechi õppejõud ja programmijuht Andres Eek usub, et kiirelt  kasvav huvi eriala vastu tuleb sellest, et üha rohkem noori on hakanud mõistma, et riistvaraga seotud erialad annavad tulevikus suure konkurentsieelise ja võimaluse saada tõeliseks tehnoloogiaguruks.

Samsung avalikustas virtuaalsel pressikonverentsil kolme seadet korraga laadiva juhtmevaba laadija

Samsung avalikustas oma virtuaalsel tehnoloogiakonverentsil „Life Unstoppable“ rea uusi seadmeid, mille hulgast leiab näiteks juhtmevaba laadija Wireless Charging Trio, mis suudab korraga laadida kolme erinevat seadet. Lisaks toob ettevõte turule uue aktiivsusmonitori Galaxy Fit2 ja rea koduseadmeid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.