Malwarebytes rajas Eestisse suurkeskuse

Mai lõpul külastas Tallinna juba küllalt nimekaks saanud turvatarkvara tootja Malwarebytes CEO ja asutaja Marcin Kleczynski ning firma asepresident korporatiivarenduse ja strateegia alal Fernando Francisco. Tulekul oli ka suur põhjus – nimelt avati kuu lõpus Tallinnas aadressil Kai 1 ametlikult Malwarebytes’i neljas R&D (uurimis- ja arendus) ning kasutajatoe keskus maailmas. Senised suured keskused tegutsevad USAs – Floridas ja Californias ja ainsa senise Euroopa esindusena on keskus ka Iirimaal. Väikeseid kasutajatoe tugipunkte (nagu oli ka varasemalt Eestis) on Malwarebytes’il 15 riigis kokku üle 350 töötajaga. AM kohtus tarkvarafrma juhiga Tallinnas.

Malwarebytes on erakapitalil baseeruv ettevõte, mis rajati aastal 2008 USAs ning mille peakorter asub San Jose’s Californias. Ettevõtte asutasid Poola päritolu Marcin Kleczynski ning Bruce Harrison. Firma peamiseks tegevussuunaks on pahavara-vastaste ja turva-tarkvarade loomine, millest tuntuim on Malwarebytes Anti-Malware. Lisaks on pakkumises ettevõtetele suunatud tooted Malwarebytes Endpoint Security (SMB ettevõtetele), Malwarebytes Breach Remediation (suurettevõtetele), Malwarebytes Anti-Exploit, tasuta Malwarebytes Anti-Malware Mobile (hetkel vaid Androidi jaoks, kuid kohe-kohe on testilaboritest turule pääsemas ka iOS versioon) ning Malwarebytes Anti-Malware for Mac.

Malwarebytes Anti-Malware ehk lühendatult MBAM on peamiselt erakasutajate turu jaoks loodud toode, mis hetkel on versioonis 2.2.1.1043 ja mida pakutakse nii tasuta kui tasulise versioonina. Tasuta versiooniga saab puhastada juba pahavaraga nakatunud arvuteid, tasuline versioon pakub aga ka proaktiivset pidevat kaitset vältimaks üldse nakatumist. Endine Apple’i arvutite tasuta pahavaraeemaldi AdwareMedic kannab nüüd nime MBAM for Mac.

Malwarebytes Anti-Exploit ehk MBAE on hetkel versioonis 1.08.1.2563 ning lubab leida ja sulgeda turvaauke arvuti opsüsteemis ja paigaldatud tarkvarades. Ka MBAE on nii tasuta kui tasulises versioonis – esimene lubab leida „auke“ brauserites ja Javas, tasuline aga oluliselt suuremas hulgas tarkvarapakettides.

MBAM 2.0 on saanud 4,5 Star nominatsiooni nii CNETi kui PC Magazine’i käest, samuti on teda nimetanud sõltumatu uuringulabor AV Test parimaks pahavaraeemaldiks. MBAE võib samuti hiilata 4 Star reitinguga PC Magazine’i ja Softpedia poolt, teda on ka V3 ajakiri hinnanud Security Innovation of the Year tiitliga. MBAM Mobile kannab Google Play online tarkvarapoes reitingut 4,4.

Windowsi antiviirus-tarkvarade turul platseerus Malwarebytes eelmisel aastal väärikale kolmandale kohale 11,6%-ga. Temast ettepoole said vaid Avast (15,9%) ja Microsoft (15%). 2014. aastal platseerus kompanii Deloitte Fast 500 iga-aastasse nimekirja.

Kes on Marcin Kleczynski?

Meie külaline, firma rajaja Marcin Kleczynski, kellega AM kohtus Tallinnas, on tüüpiline näide American Dream’ist. Ta on sündinud 1. novembril 1989 Lodzis Poolas, olles seega praegu alles 27-aastane. Kui ta oli kolmeaastane, emigreerusid vanemad Chicagosse, kus ta sai hariduse Bensenville’i gümnaasiumis ja bakalaureusekraadi Illinoisi ülikoolis arvutiteaduse alal. Ent vaatamata pikaajalisele elule Ameerika Ühendriikides räägib ta puhtalt poola keelt, sest ema keeldus temaga inglise keeles suhtlemast. Lapsena tahtis Marcin saada piloodiks ning hilisematel aastatel veetis ta pikki tunde erivaid lennusimulaatoreid mängides. Aastal 2011 sooritaski ta edukalt piloodieksamid.

Kui Marcin oli 14-aastane, laadis ta eksikombel vanemate arvutisse antiviiruseks maskeerunud pahavara. See rämps vihastas teda niivõrd, et ta asus süvenenult uurima selliste sullervarade loomust ning nendega võitlemise mooduseid. Ta oli usin kaasalööja pahavara-vastaste internetifoorumites ja alustas oma esimeste toodete About Buster ja RogueRemover loomisega.

Kui talle pakuti osta domeeni nimega Malwarebytes, võttis ta tehingu vastu ja muigamisi nimetab seda hetke firma mitteametlikuks alguseks. RogueRemover „mootor“ sai ka edasiseks MBAMi aluseks.

2007. aastal kutsus ta kampa Bruce Harrisoni ning algul tegutseti vaid pühast missioonitundest ja tasuta. Aasta hiljem oli neil valmis esimene toode kommertsturu jaoks ning 21. jaanuaril 2008 pandigi uuele firmale alus.

Esimese kuuga teeniti 5000 dollarit, praeguseks on kasumid kasvanud kümnetesse miljonitesse ning Marcini juttu järgi kahekordistuvad aasta-aastalt. Ülemaailmne üks suurimaid audiitorfirmasid Ernst & Young nimetas ta 2014. aastal Aasta Ettevõtjaks (Entrepreneur of the Year). Aasta hiljem lisati Marcin Kleczynski maineka äriajakirja Forbes poolt „30 Under 30“ nimekirja – 30 maailma juhtivat ettevõtjat, kel vanust alla 30 aasta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.