Riia startup-festivali TechChill 2021 Fifty Foundersi võistluse võitis meditsiini-idufirma Longenesis

Ehkki paljud konverentsid, messid ja suurüritused jäeti sel aastal üldse ära, toimus igakevadine Riia startup-festival TechChill 2021 siiski ja virtuaalkeskkonnas Pine prooviti pakkuda täisprogrammi. Selle hulka kuulus ka idufirmade võistlus Fifty Founders, mille võitjad on nüüd selgunud.

7.-21. maini toimunud TechChill näitas 1700-le osalejale 170 ettekandja ettekandeid ja vestlusringe virtuaalsetelt lavadelt, vaadata sai firmade esitlusi ja idufirmade pitch´e, kirja olid end pannud ligi 200 startuppi. 200 investorit ja 100 meediaesindajat (sh Arvutimaailm) olid ka kohal. Ja nagu ikka, oli ürituse üheks kulminatsioonis festivali lõpul välja kuulutatud parimad Fifty Foundersi konkursil osalenud idufirmad. 

Võitjaks osutus Longensis - idufirma, mis tegutseb nii Lätis kui Hongkongis, võitjale oli auhinnaks 10 000 eurot tingimusteta peo peale. Longenesis on ärilt ärile ehk B2B startup, kes pakub biomeditsiini ettevõtetele võimalust lühendada kliinilisi uuringuid nõusolekuga meditsiiniandmete kiirema töötlemisega.

Lisaks kümnele tuhandele panid esimest korda kolm pan-Balti ingelinvestorit LatBAN, EstBAN, LitBAN ja .Cocoon. veel auhinnaks 250 000 EUR investeeringutena. Fond jagatakse võrdselt teise kahe võitja vahel, Gelatex´i (Eesti) ja VREACH´i (Läti).

Gelatex on Eesti startup, mis toodab säästlikku želatiinist nanokangast.

VREACH aga tegeleb Lätis virtuaalreaalsuse põhise autismihaigete rehabilitatsiooniga.

AWS pakkus veel kolmele startupile 5000 USD väärtuses AWS krediiti. Selle võitsid Algomo (UK), Typebot (Läti), Fintelligence (Läti). Httpool pani välja 3000 EUR reklaamieelarvet Facebookis ja LinkedInis, see läks ka Gelatexile. Draperi Ülikooli auhind, stipendium 2021. aasta suvel toimuvale Hero Training programmi 12 000 USD väärtuses läks taas Gelatexile.

Fifty Founders Battle´i võistlusel osales seekord rekordarv idufirmasid - 200. Neist 50 asutajat valiti edasi TechChilli pitch´imisele, neist omakorda viis finaali, igaüks oma valdkonnast. neiks viieks valdkonnaks olid jätkusuutlikkus, Fintech, B2B, tehisintellekt ja masinõpe, riistvara, IoT ja Robootika.

Viis finalisti olid

See oli järjekorras kümnes, juubelihõnguline TechChill, is toimus esimest korda virtuaalselt. TechChillis toimus 16 kõrvalüritust, 13 meistriklassi, 11 ümarlauda, 47 lavalist etteastet. 

Järgmine TechChill peaks toimuma jälle traditsioonilisel ajal ja vormis 17.-18. veebruaril 2022.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.