fbpx Tehnoloogiamessid | AM.ee

Tehnoloogiamessid

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris, CES-il, IFA-l ja mujal.


Idufirmade festival Slush toimub Helsingis peale pausi taas kohapeal

Eelmisel aastal helsingi messikeskuses vahele jäänud idufirmade festival Slush seekord toimub ja kahel päeval kohapeal.

Slush toimub 1.-2. detsembril 2021 Helsingis. Oodatakse ligi 3200 idufirma asutajat ja juhti ning 1500 investorit koos 8000 muu osalejaga-huvilisega.

Esimesed esinejad on juba välja kuulutatud ja avalik piletimüük Slushi kodulehel algas 1. septembril.

Euroopa kosmose äriinkubaatorid ja iduettevõtted loovad praegu Tartus sidemeid Eesti kosmosekogukonnaga

Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) äriinkubaatorite esindajad külastavad täna Tartu Ülikooli Tartu observatooriumit, et tutvuda seniste arengute ning võimalustega kosmosevaldkonnas ja on järgnevatel päevadel väljas sTARTUp Day ärifestivalil suurejoonelise “Space is open for business” programmiga.

Suurim tehnoloogiamess CES toimub 2022. aastal Las Vegases kohapeal, kuid olulise piiranguga

Kui sel aastal toimus maailma suurim tehnoloogiamess virtuaalsena Hollywoodi parimate pildiseadjate osavõtul koroonaviiruse laineharjal, siis tuleval aastal otsustati siiski kohapeal ka külastajatega üritus läbi viia, kuid mitte päris kõik pole kutsutud.

Nimelt otsustas ürituse korraldaja Consumer Technology Association (CTA) eile, et sisse pääsevad vaid vaktsineeritud. Täpsemad reeglid on veel täiendamisel.

GSMA mobiilikongressil Barcelonas kuulutati välja mobiilivaldkonna parimad Kaido Einama 3. juuli 2021 - 13:34

Sel nädalal erakorraliselt suvel traditsiooniliselt Barcelonas toimunud mobiilikongress Mobile World Congress 2021 sai pandeemia tingimustes erakorraliste turvameetmetega siiski ka kohapeal toimuda ning selle käigus valiti iga-aastased mobiilivaldkonna parimad ehk GLOMO auhinnad. 

Homme algab Barcelonas kohapeal rangete ettevaatusmeetmetega Mobile World Congress 2021

Tavaliselt veebruaris toimunud maailma suurim mobiilimess ja konverents Mobile World Congress toimub seekord COVID-19 epideemia tingimustes südasuve, kui oletati viiruse suuremat taandumist. Euroopas ongi enamus riike läinud n-ö "rohelisse", Hispaanias aga on kohati veel ranged meetmed ning ka mobiilikongressile pääseb vaid pika registreerimiskadalipu läbimisega. Arvutimaailm tegigi selle läbi, aga kuna asjad venisid reedeni, jääb kohale minemata - registreerunutele saadeti lõpuks tunnistus, mis personaalselt lubab siseneda Hispaaniasse ja osaleda Barcelona üritusel.

Mobile World Congress toimub Barcelonas paari nädala pärast, osalejad peavad arvestama piirangutega

Ehkki suur osa suuri rahvusvahelisi tehnoloogiamesse ja konverentse on ära jäänud, toimub traditsiooniline mobiilimaailma kongress Mobile World Congress siiski, kuigi traditsioonilise talvise toimumisaja asemel nihutati see sel aastal keset suurt suve. Toimumiskoht on sama - Barcelona, toimumistingimused aga pandeemiajärgselt karmimad, kui kunagi varem.

Robotex Eesti online robotivõistlusel olid edukad Saue ja Pikavere kooli noored

Reedel, 4. juunil toimunud Robotex Eesti leidis sel aastal aset esmakordselt online-võistlusena. Võistlusstuudio oli ehitatud TalTechi aulasse ning osalejad võistlesid oma kodus või koolis videosilla vahendusel. 

Vaatajatel oli võimalik võistlust jälgida Elisa Stage platvormil ja Robotexi Facebooki lehel.

Robootikavõistlusel Robotex Eesti võistleb 69 meeskonda - vaadata saab veebiülekannet

Robotex Eesti selleaastane online üritus toimub juba reedel, 4. juunil ning seekord on osalemas kokku 69 meeskonda. Neist 45 võistkonda võistlevad LEGO sumo alal ning LEGO joonejärgimisel võtavad mõõtu 24 meeskonda.

Võistkonnad on 15 koolist ja huviringist üle Eesti, enim osavõtjaid on Harjumaalt.

Robotex Eesti 2021 saab teoks tänu Robotexi USA partneritele RoboRave ja RoboSensei ning koostöös RoboMikuga ja Elisa Stage’iga Eestist.

LEGO sumo võistlus algab kell 10 ning joonejärgimine orienteeruvalt 11.30.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.