fbpx Tehnoloogiamessid | AM.ee

Tehnoloogiamessid

Arvutimaailm CeBITi tehnoloogiamessil Hannoveris, CES-il, IFA-l ja mujal.


Robotex toimub seekord koroona tõttu kitsamale ringile AM 21. september 2020 - 16:54

Ehkki sel aastal on paljud suured tehnoloogiaüritused ära jäänud, toimub Robotex siiski, aga palju väiksemas mahus. 20. novembril peetakse TalTechis Robotex Eesti, mis on siseriiklik kvalifikatsioonide võistlus.

Seoses koroonaviiruse levikuga ei toimu traditsioonilist rahvusvahelist Robotex Internationali novembri lõpus. Riigisisene võistlus on Robotex Internationali Eesti eelvoor, mille edukamad sooritajad saavad osaleda rahvusvahelises konkurentsis teiste Robotexi partnerriikide võistlejatega kevadesse planeeritud rahvusvahelisel võistlusel Saku Suurhallis.

TechDay hübriidkonverentsi avab president Kersti Kaljulaid AM 17. september 2020 - 20:44

Vähem kui kuu aja pärast, 15. oktoobril toimuv Baltimaade suurim tehnoloogiakonverents TechDay uurib sel aastal, kuidas on tänased tehnoloogilised lahendused muutunud maailmas toime tulnud ja mis on järgmised suurimad väljakutsed. Sel aastal leiab sündmus aset hübriidkonverentsina, millest saab osa võtta virtuaalselt.

IFA sai läbi, korraldajad on 250 000 külastaja asemel väga rahul ka 6100ga Kaido Einama 6. september 2020 - 11:58

IFA 2020 Special Edition sai eile läbi ja kuigi iga-aastaste sadade tuhandete külastajate asemel oli seekord napp 6100 (tavaliselt ca 250 000) kokku 50 riigist, jäid korraldajad rahule. Hübriidüritust jälgis Online´ist 75 000 vaatajat, kes vaatasid 262 000 korda.

IFA 2020 Special Edition, reede: kas sellised hakkavadki rahvusvahelised konverentsid olema? Kaido Einama 4. september 2020 - 19:28

IFA teisel päeval on ajakirjanikke järgi jäänud juba vähem. Hommikul on siiski ka esimest korda messile jõudnuid ja kannatlikult selgitatakse neile uksel, et maskid tuleb ette panna ja vahet hoida ja nimesilti näidata. Saalides käib aga kõik endistviisi: on kaks suurt saali, kus vaheldumisi pressikonverentsid toimuvad ning kogu aeg on üks saal "ettevalmistamisel". Saali uksed on küll kinni, aga väikese spekulatsioonina võib aimata "skafandrites" ja pihustitega tegelasi ringi jalutamas (kuigi kinnitada seda ei saa).

Teated kohapealt. IFA esimene päev ja hübriidkonverentsid Kaido Einama 3. september 2020 - 23:12

(1. osa siin - saabumine)

Maailm on saanud Upgrade´i. Sel aastal on kõik muutunud. Kui 1960ndatel peeti IFA-t kaheks jagatud Berliinis, siis aastal 2020 on seltskond jagunenud kaheks tehnoloogia järgi: ühed vaatavad pressikonverentse ja esitlusi virtuaalselt Online ülekannetega, teine väiksem seltskond on Messe Berlini messikeskuses Berliinis kohapeal.

Teated kohapealt. IFA - saabumine. Kaido Einama 3. september 2020 - 10:01

Juhtus nii, et keset varasuve, kui kõik veel ilus oli, kutsuti Arvutimaailm IFA-le. Täna aga tundus kohaletulek nagu sulguvate uste vahelt läbi lipsamine. 260 000 inimese asemel on siin sellest massist vaid riismed. Ajakirjanike üritus Global Press Conference on veel hõre, aga on oodata kuni 750 ajakirjanikku. Keynote ja avakõne algab vähem kui poole tunni pärast.

Saksamaal on praegu "koroonakordaja" 21,6 ja kasvab. Lennujaamas on enamik inimesi maskidega, aga tänavatel eriti mitte.

Muidugi on kõik IFA korraldamisega seotud inimesed maskides. 

Täna algas Tallinnas Euroopa üks suurimaid tehnoloogiafestivale Latitude59 AM 27. august 2020 - 18:05

Sel aastal on pea kõik suuremad tehnoloogiaüritused kas a) ära jäetud b) online´i kolinud või c) edasi järgmisse aastasse lükatud. Igakevadine Põhjamaade ja praegu ilmselt ka Euroopa üks suurimaid tehnoloogiafestivale Latitude59, kus kohapeal inimesed kokku saavad, toimub samuti hilinemisega, alates täna.

IFA Berliinis toimub suure meediahuviga, mõni kõrvalüritus on ära jäetud Kaido Einama 23. august 2020 - 12:19

Vaatamata Euroopas tõusvatele koroonaviiruse nakatumisnäitajatele on praeguse seisuga uutmoodi IFA tehnoloogiamessi toimumine 3.-5. septembril 2020 endiselt jõus. Messile IFA 2020 Special Edition ei tule küll kuuekohaline hulk külastajaid, nagu möödunud aastatel, vaid päevane osalejate arv võib jääda lausa neljakohaliseks. Kuid juba on enda osalemise üles andnud müüjad ja eksponendid ligi 50 riigist ja kohale tuleb ka 800 ajakirjanikku 60 riigist - Euroopast, Ameerikast, Jaapanist, Hiinast ja mujalt. Kokku võtab Messe Berlin vastu 800 ajakirjanikku ja kõik saavad osaleda vaid kutsetega.

Latitude59 tehnoloogiakonverents toimub tänavu augustis hübriidüritusena AM 20. Mai 2020 - 15:44

Eesti igakevadine juhtiv startup- ja tehnoloogiakonverents Latitude59 toimub sel aastal teisiti. Kui tavalisel aastal peakski just nüüd, maikuus, olema selle suurürituse toimumisaeg, siis koroonakriisi tõttu on kõik rahvakogunemised ära jäetud või edasi lükatud. Latitude59 ei jäänud ära, vaid lükkus 27.- 28. augusti peale ja toimub paralleelselt nii tavapärase kogunemisena Tallinnas Kultuurikatlas kui ka online üritusena.

IFA teeb otsa lahti: sellised hakkavad välja nägema koroonajärgsed rahvusvahelised messid Kaido Einama 19. Mai 2020 - 14:59

Berliinis on kehtestatud koroonajärgselt kogunemiskeeld suurematele kui 5000 osalejaga üritustele. See tähendab, et rahvusvahelised suurüritused nagu IFA enam vanamoodi jätkata ei saa - sellel tehnoloogiaüritusel käis eelmisel aastal 239 tuhat osalejat. IFA korraldajad tutvustasid tänasel pressikonverentsil, mismoodi ikkagi tehnoloogiafirmade jaoks oluline mess toimub ja kuidas tagatakse turvalisus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.