5 tehnoloogiavidinat palju reisivale rändurile

Reisimine on tänu nutiseadmetele läinud ülilihtsaks - kogu maailma kohta on suures osas olemas mobiilikaardid (osad lausa tasuta), vaatamisväärsuste info, navigaatoriäpid, otseajas võõrasse keelde tõlkivad kõnesüntesaatorid ja raha ülekandmise võimalused, mis ei tapa rahakotti. Lisaks aitab nutiseadmeid hulk lisavidinaid, mis rändamise veelgi lihtsamaks teevad.

AM.ee toimetus pani kokku väikese nimekirja viiest olulisest asjast, mida võiksid ma rändurist sõbrale või iseendale osta. Kui sul on midagi lisada, kirjuta Facebooki, mida olulist veel tehnika-pisividinatest kindlasti reisile kaasa võtaksid, mis aitaksid paremini oma nutiseadmeid kasutada. Eesti oma mobiilsetest vidinatest aga ei maksa kindlasti unustada mobiil-IDd, mis aitab oma rahale ja Eesti e-asjadele igal pool tunduvalt lihtsamini ligi pääseda.

1. Kahe USB-pesaga akupank

Akupank Xquisit, 10 000 mAh, 40 eurot (Kännukas.ee)

Mobiilid on küll võimsamate akudega kui varem, aga ekraanide punktitihedus on läinud nii suureks, et see lisaenergia kulutatakse ikka tavaliselt päeva jooksul ära. Kui oled ringi liikumas, ei pruugi olla igal hetkel võimalust või aega mobiili uuesti täis laadida. Ja lisaks mobiilile on nüüd nutikellad, tahvlid, fotokad ja muud vidinad.Mitu USB-pesa aitab neid korraga laadida. Korralik akupank suudab ühest särtsutagavarast täis laadida mitu seadet.

2. Kõrvaklapp-müts

Kõrvaklapp-müts Tooks, 28 eurot (Tookshats.com)

Kõrvaklapid on küll mugavad muusika kuulamiseks ja mida suuremad need on, seda kvaliteetsemalt tavaliselt, aga matkates on nendega alati ebamugav. Kui aga kuularid on integreeritud sooja mütsis sisse, siis pole muud, kui müts pähe ja kõrva võib lasta lisaks muusikale ka häälnavigaatori juhendeid.

3. Elektrooniline pagasikaal

Pagasikaal Beurer, kuni 40 kg, 22 eurot (Beurer.com)

Tavaliselt väikese MP3 mängija mõõtu jääv pagasikaal on suur rahasäästja. Lennukompaniide pagaitingimused on läinud väga karmiks ja mõne ostetud suveniiri pärast ülekaalu sattumine võib viia mitmekordsete kuludeni kui ostetud asi ise. Mälestused on aga hindamatud ja sellepärast on hea teada, kas väärtusliku meene asemel peab millegi muu arvelt oma kohvrit kergendama või mitte.

4. Pagasijälitaja

Pagasijälitaja Trakdot, 50 eurot (Trakdot.com)

Juhuks, kui reisikohver on kadunud - kas siis lennujaamas või hotellis või kuskil mujal, on vajalik GPS-träkkija, mille jätad kohvrisse ja mis teatab, kus kott parasjagu viibib. Nii on lihtsam jälgi ajada, kui eluks vajalikud asjad on rändama läinud.

5. Universaalne seinapistik - USB-laadija või WiFi ruuter

Satechi universaalne adapter-ruuter, 42 eurot (Satechi.net)

Selline kõik-ühes kuubik aitab korraga nii võõramaisest pistikupesast elektrit kätte saada, oma USB-seadmeid laadida kui ka Internetti hotelli kaablivõrgust traadita edasi jagada.

...ja kui pagasikaal näitab veel kümmekond vaba grammi kotis, siis miks mitte ekstreemsetks hetkedeks ka mobiili vändaga akulaadija kaasa võtta :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.