Smart-ID tuli pankade abiga jõulisemalt turule

Täna tulid julgemalt kapist välja SK ID Solutions ja pangad, mis on loonud kokkuleppe ning ühiste huvide kokkulangevusel arendatud mõningast jutuainet põhjustanud Smart-ID süsteemi. Olgugi, et mobiilioperaatorid veebruaris teenusele pikka pidu ei ennustanud, on uudis meie laual tagasi ning seekord jõudsamalt kui varem. 

Smart-IDst on varemgi juttu olnud ning äpp juba mõnda aega olnud kättesaadav, kuid kasutust pole veel leidnud.

Nüüdsest aga saab kasutada teenust sisuliselt igal pool, omades vaid SEB või Swedpanga kontot.

Pankades saab Smart-IDga teha kõiki tehinguid peale erakliendi käenduse ning tänu pankade ligipääsule on võimalik teenusega siseneda ka kõigisse teistesse avalikesse teenustesse, mis omavad pangalingiga sisenemist.

Ilma skeemitamiseta saab kasutada SEB, Swedbanga, Starmani, Ekooli ja Kaubamaja/Selveri teenuseid.

Hetkel on teenus avatud Baltimaade kolmele riigile, millest seni kõige aktiivsem on Läti oma 17 000 kasutajaga, järgneb Eesti 5000 ja sabas longib Leedu 1500 kasutajaga.

Kuna Mobiil-ID, olgugi et väga mugav, on siiski suuremale hulgale elanikkonnast luksusteenus, on Smart-ID turuletulek ennekõike suur hüpe e-panganduse jaoks. Võib tunduda uskumatuna, kuid senimaani kasutab koodikaarti umbes 52% netipanga kasutajatest. Koodikaardi vähese turvalisuse tõttu on plaanis vähendada veelgi üle kantavate summade ülempiiri ning 2019. aasta paiku lõpetada üldse nende toetamine.

Swedpank oma poole miljoni kasutajaga on näinud viimase aastaga vaid 2% koodikaardi kasutajaskonna langust, kui ID-kaarti on hakatud kasutama 13% ja M-ID-d 2x rohkem rahvast. Nüüd, kui enam ei pea operaatori juurde M-ID SIM-kaarti lunima minema,on ootused Smart-IDle kõrged.

Palju Smart-ID maksab ja mis on veel puudu?

Hetkel ei ole veel Smart-ID samaväärne kui M-ID või ID-kaardiga antud digiallkiri, kuid see on peamiselt vaid audiitorite ja Eidas-e heakskiidu taga ning kõigi ootuste järgi saab ka sellega käesoleva aasta lõpuks korda.

Kliendile ei maksa see lahendus midagi. Peab vaid olema Eesti, Läti või Leedu resident ning omama ID-kaarti või M-ID-d, millega sooritada esmane autentimine.
Aprillist saab hakata Smart-IDd aktiveerima ka pankades isikut tuvastades, sh ka alaealistega.

Teenusepakkujale, kes soovib oma klientidele Smart-ID teenust pakkuda, maksustatakse teenus päringute arvu järgi paketipõhiselt. Natukene krõbedam on päringu hind, kui M-ID või ID kaardiga, kuid seda, kas see on liiga kallis või mitte, saab ennekõike otsustada iga teenusepakkuja ise.

Täpsem info Smart-ID kodulehel www.smart-id.com, hinnakirjad ja teenuste tellimine SK kodulehel www.sk.ee.

Vaata, kuidas Smart-ID kasutamine käib:

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.