Lahendused

Lahenduseta asju pole olemas.


Tehnikaülikooli esimene tudengisatelliit Koit lõpetas teekonna ereda leegiga

Estcube´i kuupsatelliit. Foto: TTÜ

Peale viit aastat orbiidil jõudis tehnikaülikooli esimene satelliit Koit ereda leegiga oma elukäigu loomuliku lõpuni.

"Tehiskaaslase tuline lõpp on selles mõttes positiivne, et nii ei jää satelliit kosmoseprügina orbiiti reostama," märkis tehnikaülikooli vanemlektor ja Koidu sidesüsteemi juhendaja Ivo Müürsepp.  

Oskar Rossar: automatiseeri ja digitaliseeri, aga ära inimesi unusta
Apollo Digitali tegevjuht Oskar Rossar.
AM 6. aprill 2024 - 12:48

Apollo Digitali tegevjuht Oskar Rossar. Foto: Mihkel Leis

Iduettevõtetes töötavad välismaalased teenivad keskmisest üle kahe korra enam
Foto: Pexels, Mikael Blomkvist
AM 29. märts 2024 - 16:41

Välismaalaste poolt asutatud idufirmad tasusid Eestis mullu 10,3 miljonit eurot makse, mida on 8% enam võrreldes aasta varasemaga. Välisasutajate poolt asutatud iduettevõtete käive oli aga mullu 105,5 miljonit eurot, kasvades aastaga 25%.

ITL avalikustas aasta tegijad
Foto: Joanna Jõhvikas
AM 29. märts 2024 - 1:47

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) kuulutas välja IT-valdkonna aasta tunnustuse saajad. ITL-i Aasta Tegija 2023 tunnustuse sai Ericsson Eesti AS, Aasta Tegu 2023 on Rakendusuuringute Keskuse loomine; Aasta Idee 2023 on Tervisekassa pilveminek; Aasta Koostegu 2023 on IKT ettevõtete koostöös ellu viidud küberturvalisuse kampaania ning Aasta Läbimurdja 2023 tiitli sai kosmosetehnoloogia ettevõte Value.Space.   

Tehisintellekt hariduses: Peaaegu 60% haridusasutustest ei oma tehisintellekti strateegiat
Foto: Microsoft
AM 21. märts 2024 - 16:18

Haridusasutused liiguvad kiiresti tehisintellekti kasutamise suunas, kuid siiski näitab IDC uuring, et haridusjuhid tunnevad end tehisaru mõjul toimuvate muutuste suhtes vähem valmis kui nende kolleegid teistes tööstusharudes.

Globaalne tarkvaraettevõte Dynatrace rajas Tallinna esinduse
Dynatrace´i kontor
AM 4. märts 2024 - 10:07

Täna, 4. märtsil avab ametlikult uksed Austriast alguse saanud ja USA börsil noteeritud globaalse tehnoloogiaettevõtte Dynatrace uus Tallinna kontor: 3000-ruutmeetrisel pinnal asuv kaasaegne ärihoone ja tehnoloogialabor.

Tõlkebüroo võrdles: millist masintõlkeprogrammi eelistada 2024. aastal?
Foto: Airam Dato-on, Pexels
AM 1. märts 2024 - 17:15

Foto: Airam Dato-on, Pexels

Toimetaja tõlkebüroo uuris, millist masintõlkeprogrammi eelistada 2024. aastal ja testis neist tuntumaid ühe kindla tekstilõiguga, et teada saada, kas masin suudab tabada tõlke nõansse ja teha sõna-sõnalt tõlkimise asemel mõistlikuma teksti.

Aasta metalalbumi tiitliga pärjatud elektroonikainsener Endrik Salak: minu töö on nutikate lahenduste väljatöötamine

TalTechi IT-teaduskonna riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava vilistlane Endrik Salak. Foto: Taaniel Malleus

TalTechi IT-teaduskonna riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava vilistlane Endrik Salak töötab Bolti IoT meeskonnas peaelektroonikainsenerina ja tegutseb solistina metal-bändis Surgent. Kuidas langetas Endrik oma erialavaliku – valides muusika ja IT vahel – ja miks ta soovitab just elektroonikat õppida?

Euroopa Liit võtab tehisaru kontrolli alla
Toomas Seppel
AM 6. veebruar 2024 - 0:46

Euroopa Liidu liikmesriikide saadikud jõudsid möödunud nädalal kokkuleppele tehisaru määruses, mille eesmärgiks on tagada tehisaru ohutu ja vastutustundlik kasutamine. Tegemist on maailmas esimese teedrajava õigusaktiga, mis reguleerib nii tehisaru süsteemide arendamist kui ka nende turuleviimist, pakkumist ja kasutamist, toob välja advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Toomas Seppel.

Eestisse jõudis Google’i juturoboti Bard uus ja võimsam Gemini Pro mudel
Google Gemini pro
AM 3. veebruar 2024 - 22:33

1. veebruarist on Eestis kättesaadav Google’i juturoboti Bard kõige võimekam Gemini Pro mudel, uuenduste osana saab nüüd eesti keeles ka juturoboti vastuseid kontrollida.

Mullu detsembris jagas Google uudiseid tehisintellekti läbimurdest: tehnoloogiaettevõte tõi turule oma kiireima  AI-mudeli Gemini ning lülitas selle oma tehisintellektipõhisesse juturobotisse Bard. Täiustatud Gemini Pro mudeli kasutuselevõtt on esimene oluline osa Bardi uuendusest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.