Lahendused

Lahenduseta asju pole olemas.


Ajalugu tehtud: krooniti esimene Miss Tehisaru

Miss tehisaru Kenza Layli.

Hoia oma mütsi: äsja toimus esimene tehisaru (AI) iludusvõistlus ja võitja ongi selgunud. Peale pingelisi eelvoorusid valiti Miss Tehisaruks Kenza Layli, Maroko päritolu elustiili mõjutaja, kelle eesmärk on tuua tehisintellekti loojate hulka rohkem mitmekesisust. Peaaegu 200 000 jälgijaga Instagramis ja 45 000 fänniga TikTokis pole suunamudijat Layli tegelikult olemas ja see on täielikult tehisaru poolt loodud – alates piltidest kuni tekstideni.

Suur edetabel: millistes välisriikides kasutavad eestlased kõige aktiivsemalt mobiiltelefoni?

Telia rändlus

Euroopa Liidu piires reisides kasutavad eestlased kõige aktiivsemalt mobiiltelefoni Soomes ja Rootsis, väljapool Euroopa Liitu kuulub aga kindel esikoht Suurbritanniale, selgub Telia rändlusteenuse kokkuvõttest.

Telia tegi suvel ülevaate, millistes riikides reisides kasutasid eestlased juunikuus kõige agaramalt mobiilset internetti.

Uus videogeneraator Luma laseb kõigil tehisaru abiga filme tootma hakata

Luma AI

San Franciscos asuv tehisintellekti idufirma Luma AI teatas eelmisel nädalal oma uue ja võimsa tehisintellekti süsteemi Dream Machine väljatoomisest, mis suudab lihtsatest tekstikirjeldustest genereerida kõrgekvaliteedilisi videoid. Kui tahad mõne oma pildi liikuma panna, siis saab ka selle ette sööta, lisades kirjelduse, mis liikumist tahad näha.

Tallinnovationi võiduprojektid panustavad puhtamasse keskkonda

Vok Bikes

Viiendat aastat toimunud Tallinnovationi innovatsioonikonkursil võidutsesid tänavu kaubarattad, linna digikaksikus päikesepaneelide visualiseerimislahendus ja linnataristut arendav andmevahetusplatvorm.

Innovatsioonikonkursile laekus sel korral 22 taotlust. Nende seast pääses välkesitlust tegema seitse ettevõtet. Žürii otsustas toetada kolme lahenduse testimist linnaruumis kokku 55 000 euroga.

Vikipeedia alustas suvist pildikogumiskampaaniat "Külast külla"

Külast külla

Vikipeedia kuulutas välja pildikogumiskampaania “Külast külla”, mis kestab 1. juunist  31. augustini 2024.

Igal külal on oma lugu, mis ootab avastamist, olgu pildil iidne mõis, bussipeatus, vana kõrts või kaunis maastik, äeldakse teates. Kui satud sel suvel Eestimaal ringi rändama, võta hetk ja jäädvusta see kaamera abil. Iga kaamerasse püütud hetk aitab täiendada Vikipeedia piltide andmebaasi ning rikastada kõigi teadmisi Eesti tänapäevast, ajaloost ja kultuurist.

Tõlkebüroo võrdles transkriptsiooni tehisaru teenuseid: milline neist sobib eesti keele jaoks?

Pilt on loodud tehisaruga: Stable Diffusion, Realistic Vision V6.0 B1

Pilt: Lora mudel, Realistic Vision V6.0 B1, Stable Diffusion

Helifailide transkriptsioon võib olla aeganõudev, kuid mitmed tehisintellektil põhinevad rakendused lihtsustavad seda protsessi oluliselt. Esimesed nutitelefonid (Samsungi uuemad Galaxy-seeria mudelid, Google Pixel 8 seeria telefonid jt) juba teevad seda seadmes sees, kuid on ka mitmeid teenuseid, kus saab lasta helifaili tekstiks teha. See hoiab tohutult kokku aega ka siis, kui transkriptsioon on pisut vigane. 

TalTechi elektroonikainseneride tudengiprojektina valmis prototüüp Eesti lennundustööstusele

Laura Kõrgmaa. Foto: Johan Hallimäe

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) tudengiprojekti raames valmis riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava bakalaureuse tudengitel prototüüp lennujuhtimise irdtornide videopildi viite mõõtmiseks.

Projektiõppes osalenud Laura Kõrgmaa, Anee Mändmets, Karl Paabut ja Auris Prääm töötasid koos rahvusvahelise ettevõtega Adacel Technologies Estonia välja prototüübi seadmest, mis mõõdab virtuaalse lennujuhtimistorni videopildi viidet.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.