fbpx Konkursi "Kõik on IT" žürii poolt parimaks valitud video | AM.ee

Konkursi "Kõik on IT" žürii poolt parimaks valitud video

Technopolis Ülemiste IKT Demokeskuses kuulutati juuni alguses välja noorte videokonkursi KÕIK ON IT võitjad.

Publikuhääletuse tulemusel võitis konkursi 548 häälega Paul Kreegi ja Kelly Paasiani töö „Kodu – see ongi IT!“. Järgnesid Hendrik Pillmanni „Mobiiltelefon – see on IT!“ 526 häälega ning Elo Lättemägi, Triinu Egliti ja Kristjan Taltsi poolt loodud klipp „Kõik on IT – kas ka armastus?“ 522 häälega.

Zürii auhinna pälvis Mihhail Rihteri ja Eduard Kamenski klipp „Everything is IT / Kõik on IT“.

YouTube´is kogus 16. mai seisuga kõige enam vaatamisi (11 763) Erko Ristheina „IT in Estonia!“.

Konkursile laekus 21 võistlustööd 38 autori osalusel. ITL juhatuse liikmete Enn Saare ja Pirko Konsa kinnitusel oli loodud videoklippide üldine tase väga kõrge. „Noored näitasid oma mõtteid teise nurga alt. Igapäevaselt IT-alal töötava inimesena on huvitav valdkonnas toimuvat näha tavainimeste pilgu läbi,“ ütles Saar.

Kõigi konkursil osalenud vaimukate tööde ja tulemustega on võimalik tutvuda leheküljel www.startit.ee.

Videokonkurss on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt läbi viidava IKT erialade populariseerimise projekti üks osa. Ettevõtmiste sari pakkus noortele võimalusi osaleda koolides toimunud infotundides ja põnevatel mängudel messidel ning mõelda IT ÖÖ raames välja uusi ulmelisi ideid, kuidas IT valdkonda kaasates saab elu paremaks muuta. Projekti peamine sõnum on „KÕIK ON IT“ ja seda viib ITL ellu koos valdkonna ettevõtjate, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor, IT Kolledži, Avatud Noortekeskuste Ühenduse ja IKT Demokeskusega. Ettevõtmist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.