fbpx "Ajujahi" 100 edasipääsejat on selgunud, AM tegi ka oma valiku | AM.ee

"Ajujahi" 100 edasipääsejat on selgunud, AM tegi ka oma valiku

Leiutamine ja äriideed on edasiviiv majandusjõud. "Ajujahi" konkurss on alati ka mõned head maailmatasemel asjad välja toonud - näiteks Bikeep, GoWorkabit, Taxify või Timber Diameter. Kuna aga alati on ka konkursil väga palju ideid, mille edu sõltub tugevast turundusest sadade teiste omasuguste seas, siis otsustas AM välja valida saja edasipääseja seast need tehnoloogia-ideed, mis tundusid selles osas kõige väiksema pingutusega läbi minevat ja kõige unikaalsemad - idee teostus peab muidugi olema hea ja maailmatasemel, aga vähemalt on baas, millest alustada, parema potentsiaaliga.

Ja see valik on järgmine.

Slidewiper - tarkvara, millega saab kehakeelt kasutades Kinecti abil Powerpointi slaide vahetada, teha eraldi mikrofone kasutamata võimendatud häälega esitlusi ja analüüsida esitleja kehakeelt.

AM kommentaar: kui see kiiresti valmis teha ja hakata arendama Kinecti-laadse liidesega kehakeele analüsaatorit, võib Slidewiperist asja saada. Aga sellega on Kiire. Windows 10 on tulemas, kus oletatavasti tuleb sisseehitatuna ka palju Kinecti-laadseid omadusi, mis tähendab, et Microsoft võib selle idee hoopis ise oma uue operatsioonisüsteemi sees või kontoritarkvaras käiku lasta.

Nutikas linnumaja - võimaldab jälgida kui palju linde päevas/tunnis sinu linnumaja külastab, kuidas nad välja näevad ja mida sinu linnumajas korda saadavad.

AM kommentaar: njaa, seda ideed oleks nagu kuskilt juba kuulnud... samas oleks sedalaadi nutikad loodusvaatlustooted suhteliselt tühjas nišis, sest isegi kvaliteetseid looduskaameraid pole maailmas kuigi palju, mis näiteks Looduskalender.ee tasemel tegutseksid ja lisaks on veel vähem neid, mis näiteks serveri poolel loodusvaatlustele tarkust lisaksid. Ideel oleks ju jumet, kui teostus on hea.

Cubehub - väikesatelliide andmeside kiirus on väga väike ja sideseansid lühikesed. Ideeks on luua ülemaailmne maajaamade võrgustik ja müüa seda teenusena, et meeskonnad saaksid satelliitidelt rohkem andmeid alla laadida. Selle teostamiseks ehitame uudsed ja väga lihtsasti kasutatavad satelliitside maajaamad ning loome veebikeskkonna, mille kaudu teenust tellida ja andmeid maajaamadelt reaalajas klientidele saata.

AM kommentaar: kosmoseuurimise mingilgi määral crowdsourcing suurte kosmoseagentuuride juurest laiemalt rahva sekka oleks midagi positiivset just sellistele väikestele tegijatele nagu Eesti või Cube-satelliitide lennutajatele.

Hivescale - pakub täislahendust, mis viib mesinduse uuele tasemele. Seadmed, tehnoloogia ja analüütika, mis võimaldavad reaalajas jälgida mesilastarudes toimuvat ning vajadusel operatiivselt reageerida.

AM kommentaar: infotehnoloogia traditsioonilistel ettevõtlus-, aiandus- ja põllumajandusaladel vajab täiustamist igal juhul. Lihtsalt IT-d tehes on raskem läbi lüüa, aga lisades mõne niši-majandusharu ja riistvara-tarkvara infotehnoloogia vallast on edu kergem tulema, kui ka nišivaldkonnast on kogemused olemas.

Ship it! - ehk Inimeselt-inimesele kullerteenus, mis pakub võimalust saata pakke koheselt ja enda asukohast lahkumata ning valida teenuse eest endale parim hind ja kiirus. Paki kulleriks võib olla iga soovija.

AM kommentaar: teatavate mööndustega lisame selle nn Überi / AirBNB ärimudeli kopeerimise kullerimaailma. Võimalik, et õnnestub, aga kindlasti on praegu igas valdkonnas sadu Überi ärimudeli kopeerijaid ja seda näeme ka siin, Ajujahi edasipääsejate hulgas veel.

GlamCall - (avapildil) Uber / Airbnb iluteenuste vahendamiseks, me viime kokku professionaalsed ja vabakutselised iluteenindajad ning kliendid, kes vajavad paindlikumat ja/või kiiremat teenust.

AM kommentaar: vaata eelmist. Uus majandusmudel otse inimeselt inimesele teenustega on popp ja kiiresti arenev valdkond, läbilöögiks tuleb pingutada, aga kaasa aitab natuke ka selliste ärimudelite trendikus praegu.

"SharpI" (Sharp eye - "SilmaTeritaja") - treeningseade silmalihaste treenimiseks, terava nägemise säilitamiseks, parandamiseks igaväevaselt arvuteid kasutavatele keskealistele inimestele. Seade SharpI on kaitstud EV PA kasuliku mudeliga.

AM kommentaar: kõlab nagu alternatiivmeditsiini ärimudel, aga avansina usume - vajalik asi. Kui töötab, siis mis võiks olla populaarsem kui oma nägemise teravdamine enne kalleid prille, rohtusid või operatsioone, mis rikutud silmadega hiljem kaasnevad.

Huntloc - lahendus jahimeestele, mis muudab küttimise nutikaks - kogu jaht on osalistele reaalajas jälgitav suurendades seeläbi jahi efektiivsust ja vähendades jahiõnnetusi, kulusid ja aega.

AM kommentaar: jahinduses on IT veel kohati üsna vähe levinud. Jahi IT-lahendus oleks üsna huvitav ja teeks jahist kõrgtehnoloogilise asja. Peaasi, et jahti liiga igavaks ei muudetaks ka jahiloomade jälgimisega. Samas oleks ilmselt hea info kaardil (nutitelefonist) vaadata, kus on ajujahil ajajad ja kus jahimehed ning mida nad teevad. Just mõni päev tagasi sattusime metsa, kus käis metsseajaht ja pahaaimamatute turistide jaoks võis tunduda kõmmutamine ootamatult liiga lähedal. Veeb võiks tulla ka paljutõotav.

Extra Leg - koduautomaatika lahendus nägemispuudega inimestele, mis annab informatsiooni kodus toimuva kohta, seeläbi muutes vaegnägijate igapäeva elu iseseisvamaks, mugavamaks ja turvalisemaks.

AM kommentaar: arendatagu, tehtagu kiiresti ja küsitagu toetusraha, sest tehnoloogilised abivahendid vaegnägijatele on tihti üsna juhuslikud, kallid ja kohati vähe arendatud, et oleks mugavad kasutada. Alustada võiks kasvõi pultide ja nutitelefonide ümberdisainimisest, et kõikjale levivate siledate puuteekraanide asemel oleks võimalik juhtseadmeid kobada ka neil, kes ei näe, mis neil puuteekraanidel toimub. Ja tagasiside saamine ümbritsevast tehnoloogiakeskkonnast on ka oluline - kõik ei pea vaid ekraanilt nähtav olema.

Kirjuta Facebooki seinale või siia kommentaaridesse, kes sulle silma hakkasid ja miks?

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.