fbpx Nupud, nupud igal pool! Amazon hakkab pakkuma e-poest tellimise nuppe | AM.ee

Nupud, nupud igal pool! Amazon hakkab pakkuma e-poest tellimise nuppe


? Alati, kui kodus midagi otsa saab - pesupulber, hambapasta, kohvioad, tualettpaber - alati on peale seda midagi muud teha, nii et puuduva asja tellimine e-poest läheb meelest ära. Kuidas saaks ostmise veel lihtsamaks teha, nii et vajutad vaid nupule ja ongi poest asi ära tellitud?

! Amazon on mõelnud võimalustele, kuidas teha e-poest kauba tellimine võimalikult kiireks ja lihtsaks. Mis võiks olla veel kiirem ja lihtsam, kui lihtsalt nupulevajutus? Ja just selle Amazon tegigi - WiFi ühendusega nupu, millele vajutades tellitakse ära enne programmeeritud kaup. USA-s jõuab suurlinnades kohale mõne tunniga, meil, jah, paraku mõne nädalaga.

Amazoni Dash Button on riistvaraline lihtne vidin, mis reageerib oma ainsa nupu vajutusele ja saadab signaali Amazonile - etteantud tellimusega. Näiteks programmeerid ette ära, et nupuvajutus tähendab kahe kilo pesupulbri tellimist kodusele aadressile ja nuppu vajutades ongi tellimus läinud. Mobiilile saabub kinnitus ja kui tõesti lapsed mängisid või sai meeltesegaduses nuppu näpitud, siis saab oma tellimuse mobiilist tühistada. Samuti saab vaikimisi tellida järgmise toote alles siis, kui eelmine on kohale toimetatud. Seega ei saa nuppu keegi teine kuritarvitada.

Tegemist on Amazoni e-poes juba eksisteeriva ühe-kliki-tellimise füüsilise kehastusega, mis tuleb spetsiaalselt bränditud nuppudega. Näiteks kui tahad pesupulbrit tellida Tide´ilt, siis nupp on disainitud Tide´i logo ja värvidega. Kõik Dash Buttoni tooted on eraldi Amazoni riiulis.

Nagu ika, pole tegu lihtsalt järjekorde imevidinaga, vaid Amazon tahab selle tootega muuta tulevikus kodumasinate maailma (ja saada muidugi ise selle turu üheks olulisimaks lisateenuseks). Nimelt pakub Amazon integratsioonivõimalust kõigile tootjatele - miks mitte ehitada näiteks kohvimasinasse juba sisse nupp, mis tellib puuduvad kohvioad või puhastusvahendid... või ütleme, et kodus on kontorikombain, millel saab tint otsa. Pole vaja teada kasseti tüüpi ja kohta, kust tellida, vajutad vaid lisanuppu printeril ja heal juhul mõne tunni pärast on uus tint kulleriga ukse taga. Või drooniga...

Praegu on võimalik Dash Buttonit tellida Premium konto omanikel eelregistreerimisega. Ja see teenus on üsna Ameerika-keskne. Kuid idee on ju hea - e-poest tellimine peab olema sama lihtne kui nupuvajutus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.