fbpx VIDEO: meie skisofreeniline tulevik, VR ja hüperreaalsus | AM.ee

VIDEO: meie skisofreeniline tulevik, VR ja hüperreaalsus

Mida toob meile 2016. aasta ja mida kaugem tulevik? Keiichi Matsuda kuueminutine film näitab, mis juhtub, kui täiendatud reaalsus, Hololens, virtuaalprillid ja muud lähitulevikuks ennustatavad uued tehnoloogiad igapäevasesse ellu tulevad. Skisofreeniline maailm, kus meie vaateväli kaetakse ka tänaval erinevate teenuste ja maailmadega kuni tüüpiliste masinlike klienditeenindajateni välja, kes saavutavad tehismaailmas täiest uue mõõtme... hulluksajava mõõtme.

Kas sellist tulevikku me tahtsimegi? Vahet pole, selline tulevik võib juba ise tulla ja neid, kes silitavad sõrmedega oma puuteekraane, vaadatakse siis kui kettaga telefoni kasutajaid praegu.

Vaata lisaks: hyper-reality.co

Täiendatud reaalsuses elav Juliana, kes kasutab virtuaalprille või holograafilist seadet, elab üle väiksemat sorti identiteedihäki rünnaku, mille tagajärjel ei saa Colombias elav Juliana isegi poest midagi kätte ja lõpuks saab virtuaal- või päris-elus vigastada.

Põhimõtteliselt saaks sellises maailmas juba praegu natuke elada, vähemalt mingiks hetkeks sukelduda. AM testis vastavaid seadmeid veidi aega tagasi.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.