fbpx VIDEO: Microsoftil on nüüd oma sülearvuti, "pehmete" hingedega! | AM.ee

VIDEO: Microsoftil on nüüd oma sülearvuti, "pehmete" hingedega!

Microsoft tutvustas täna ülemaailmse videoülekandega oma uusi Windows 10 seadmeid. Oodati uut Surface´i ja saadi. Oodati ka uut Microsofti telefoni, mis tuli välja vaatamata Nokia mobiiliüksuse mahakandmisele. Tuli ka Hololens, uus Band (nutikell), Xbox.

Surface Book on Microsofti näide parimast Windows 10 jaoks loodud mobiilsest seadmest. Microsofti riistvara hakkabki olema näiteks tootjatele, kuidas MS-i tarkvara ära kasutada parima riistvara tegemisel. Kuna müük pole riistvara osas kunagi Microsoftil hästi läinud, siis sellega enam ei pingutatagi - igast tootegrupist üks "lipulaev" näidiseks ja küll teised tootjad ja partnerid müriaadi erinevate seadmetega juba jätkavad.

Sorface Book, Microsofti uus sülearvuti, on üks võimsamaid, mis saadaval, samas endiselt õhuke, metalse kestaga ja lahtikäiva ekraaniga, nii et seda saab kasutada nagu Wndowsi-tahvlit.

Raha tuleb ka üsna palju välja käia. 1499 ja enama dollari eest saad Inteli tippklassi protsessori, 16 GB operatiivmälu, 1 TB salvestusmahtu, 12 tundi aku tööaega, vinge graafika mängude mängimiseks ja Xboxi striimimiseks, 3000 x 2000 piksline ekraan (267 ppi) jne.

Ainult et portide lisamisega on ka Microsofti minimalismi lainega kaasa läinud: vaid

kaks USB 3.0 pesa, SD-kaardi luger, SurfaceConect, kõrvaklapipesa, mini Displayport ja ongi kõik.

Kui muud omadused on nagu Apple´il tihti on olnud - ei midagi uut, aga teistest paremini, siis hinged, mis justkui end lahti rullivad, on küll üsna haruldased. Võimalik, et mõnel nišitootel on sellised olnud, kuid nüüd toob Microsoft selle lahenduse avalikkuse tähelepanu alla.

Kui varem tahtis Microsoft oma toodetega, et inimesed kasutaksid tahvlit, mis vajadusel oleks ka süler, siis nüüd on vastupidi. Inimesed vajavad Microsofti hinnangul võimsat arvutit. Kui sellel käib ekraan ära ja saab kasutada ka tahvlina, on see tore lisaomadus.

Muide, AM-i testimislaual on ka praegu üks selline seade, mille ekraan käib alumise klaviatuuri osa küljest ära nagu Surface Book´il. See on üsna sarnane Microsofti äsja välja tulnud uue tootega. Varsti kirjutame. Seniks aga video:

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.