Lihtne lahendus: telefon on kadunud - kuidas see kiiresti üles leida?

? Telefon on kuhugi kadunud - kuidas see üles leida? On see kuskil linnapeal või kodus asjade vahel?

! Lahendus on lihtne - nii Androidile, Windows Phone- ile kui iPhone´ile. Kui telefon kadus kaugemal, saab selle viimast asukohta kaardilt vaadata, kui aga ei leia toas üles, saab mobiili panna endast märku andma.

1. Android

Absoluutselt kõige lihtsam on taga otsida oma Androidiga telefone-tahvelid-arvuteid. Selleks mine vanale tuttavale Google´i otsingulehele www.google.com, logi paremalt ülalt sisse oma Gmaili kontoga (sellesamaga, millega oled sees telefoni(de)s ja tipi otsingulahtrisse Find my phone. Kui telefone on mitu, saab esimese otsingutulemusena avanenud kaardiakna kohalt valdia, millist mobiili soovid üles leida. Viimane asukoht näidatakse mõnemeetrise täpsusega, kui GPS oli sisse lülitatud või mõnekümnemeetrise täpsusega, kui ei olnud. Maapiirkondades võib täpsus olla sadades meetrites.

Kui aga telefon on toas, siis pole sellest täpsusest kasu. Vaja on teada, kus riiete all või millises kotis telefon asub. Selleks asub kaardiakna all telefoni ikoon kirjaga "Ring". Vajutades seda, hakkab mobiil viie minuti jooksul piiksuma. Piiksumise lõpetab toitenupu vajutamine.

Muidugi saab ka sealtsamast (kaardil klikkides) oma mobiili lukustada, et võõrad ligi ei pääseks ja ka andmed kustutada, kui nutiseade on varastatud.

2. iPhone

Telefoni otsimine käib lingil https://www.icloud.com/#find. Logi oma iPhone´i või iPadi kontoga sisse. Kui telefon on seaditstatud asukohanäitamist lubama, siis on see näha All Devices alt. Rohelise mummukesega seadmed on võrgus, halliga võrgust väljas. Kui seade on võrgus, näidatakse viimast asukohta ja aega, millal see määrati. Kui seade on võrgust väljas, saab panna meeldetuletuse, et teada anda seadme uuesti võrku ilmumisest.

Kui tahad toas kadunud telefoni otsida, vajuta seadme all linki Play Sound ja telefon hakkab helisema.

3. Windows Phone

Logi oma Outlooki või Hotmaili kontoga (sellesamaga, millega oled telefonis sisse aadressil https://account.microsoft.com/devices. Vali otsitav telefon ja vajuta link "Find my phone". Telefoni näidatakse kaardil, kui see on võrgus. Kui aga pole, saab lingil "See previous location on map" vajutades näha, kus viimati telefoni asukoht määrati. Täpsus kuvatakse sinaka sõõrina.

Kui otsid telefoni toast, siis kaardi kõrval on suur sinine nupp "Ring". Seda vajutades hakkab telefon valjult piiksuma isegi siis, kui on pandud hääletuks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.