Uus Xperia X või vana Xperia Z5

Meie käes on olnud paar nädalat uus Xperia X, mis saab asendama Xperia Z seeriat. X seerias on XA, mis on sarja kõige soodsam, sõrmejälje lugejata ja ka nõrgema riistvaraga ning X performance, mis omab võimsaimat riistvara, veekindlus sertifikaate, ning kõiki vilesid ja kellasid, mida eelmisedki.

Meie käes olnud X on sarja keskklassi mudel ning oma näitajatelt, hinnaklassilt jne sarnaneb ennekõike lõpetatud tootmisega Z5-ga.

Seega kuna hetkel on Z5 tänu uue mudeli välja tulekule lettide rudiment, mida müüakse kui laojääki, analüüsime, kas soetada soodsam eelmise aasta Z5 või peaks pigem vaatama uue X-i suunas.

Xperia X ja Xperia Z5 näitajate võrdlus

Visuaalsed erinevused on peamiselt suuruses: Xperia X on 0,2“ väiksema diagonaaliga ja 0,6mm paksem, kui Z5 ning korpuse tagumine külg on ühtlasest alumiiniumist, mis nii kergelt ei purune.
Z5 teatavasti on tagumine pool Gorillaklaasist, mis tähendab, et puruneda saab nii esimene kui tagumine klaas.

Muus osas on näitajad üsna sarnased, kuni jõuame telefoni kõhus toimuvani.

Xperia X on küll uuega kuid nõrgema riistvaraga (Snapdragon 650), nii graafika kui jõudlustestides on see paar sammu maas Snapdragon 810 peale ehitatud Z5-st:

Kiibistiku jõudlusvõrdlus

Graafika Jõudlusvõrdlus

Uuendusena on asendatud esimene kaamera 5 MP asemel 13 MP kaameraga, mis tõenäoliselt on selfietajatele ning videokõnede puhul ehk oluline.

Isegi aku kestvus on laias laastus sama.

Seega - kumba siiski valida?

Hinnaklass on sarnane, kuid Z5 on odavam. Jõudlus on samuti piisavalt sarnane, või õigemini ei usu me et seda erinevust on tunda, välja arvatud juhul kui telefoniga palju mängida või videotöötlust teha.

Mõlemad on väga head telefonid ning tasub kindlasti osta, kui on raha või meeldib.

Lühidalt panevad ostu paika neli kriteeriumi:

Seade

Xperia X

Xperia Z5

Hind

600€

500€

Suurus

5“

5,2“

Veekindel

Ei

Jah

Esimene kaamera

13MP

5MP

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.