fbpx Windows Phone ja Windows 10 ning äpp´id, mis neid ühendavad | AM.ee

Windows Phone ja Windows 10 ning äpp´id, mis neid ühendavad

Windows 10 pole veel telefoniuuendusena tulnud, kuid üks võimalus meie aastase testi telefoni Microsoft Lumia 640 XL-i Windowsi uues maailmas näha on universaalsed äpp´id. Need on Windowsi rakendused, mis peaksid sama hästi töötama kõigis Windowsiga seadmetes: nii telefonides, tahvlites kui süle- ja lauaarvutites. Igal pool pead sees olema vaid oma sama Microsofti kontoga.

PLEX

Keskmine hinne: 3,9*

See on üks ägedamaid äpp´e meediasõbrale, kellel on erinevaid Windowsiga seadmeid - ja kelle sõpradel ka on. PLEX ühendab sinu seadmed pilve, ehk siis iga seade, milles on PLEX´i äpp installitud, hakkab ise meediaserveriks ja on ühtlasi ka ekraan, kus midagi maha mängida. Võtad telefonist pildid ja videod ning mängid maha arvutis. Või kui ka sinu nutiteleril on PLEX-i äpp (Androidiga nutiteleritel ja Samsungi Smart HUB-iga teleritel on ka), siis saab ka telekast mängida kõiki meediafaile, mis leiduvad arvutites, telefonides ja tahvlites, milles oled oma PLEX-i äpp´i käima tõmmanud ja sama kontoga sisse loginud. See on videote, muusika ja piltide üks suur pilv - nii salvestuspilv kui taasesituspilv.

Lisaks saab PLEX-i ka sõpru kutsuda. Saad vaadata sõbra videokogu ja jagada oma viimase reisi pilte sõbra telerisse, kust ta saab neid vaadata.

Puudusi on muidugi ka. PLEX tundub üle WiFi olevat aeglane. veel aeglasem on üle mobiilse Interneti.

Mobiilist videot telekasse suunates tavaliselt jääb ka kodusest kiirest WiFist väheseks, telefon hakkab pilti hakkima.

Muusikaga on aga enamasti kõik korras.

Kui tahad rohkem muusikat (näiteks VEVO HD kvaliteediga musavideosid, tasulist muusikat, keerulisemat kasutajate haldust ja sünkimist fotokatega), saab osta PLEX Passi.

See maksab alla viie euro kuus.

 

VLC

Hinne: 3,5

See populaarne vabavaraline meediapleier näeb äpp´ina välja palju ilusam kui Windowsi rakendusena. Mängib vähem formaate kui Windowsi programm, kuid ikkagi üsna olulist osa kõikidest levinud formaatidest. Muusikafailidest toetab lisaks pakitud konservidele ka kõrge kvaliteediga formaate alates FLAC-ist ja WAV-ist.

Ka mobiilis on pleier ilus ja mängib hästi nii muusikat kui videoid. Võib lausa asendada põhipleieriks. Kuid on ka üks probleem. Vahest kipub pleier hanguma ja muude helifailidega, mis pole MP3, ei taha taustal alati mängima jääda.

 

DROPBOX

Hinne: 3,5

Kui tahad oma Dropboxi kasutada ka mugava kasutajaliidesega puuteekraanilt nii tahvlis, telefonis kui süleris, siis Windowsi äpp aitab seda mugavamalt teha. Failid sünkroniseeritakse nii arvutis kui telefonis, neid saab näiteks kaamerast lisada nii, et hetke pärast on arvutis olemas.

Windows 10 äpp Dropboxile on lisaks veel ka nagu graafiline sõrmega juhitav failihaldur: tirid, nihutad, kopeerid faile ühest kohast teise lihtsamini kui Windowsi oma vahenditega. Mugav on ka eelvaates vaadata oma faile. Ja sama mugav on see ka Windows Phone´is. Lisaks saad telefonist kergesti mõne vajaliku faili välja jagada ning lingi saata kuhu iganes ja kellele iganes.

 

MAIL & CALENDAR

Hinne: 2,3

Kirjade järgi on kõik ilus: see äpp seob kokku kõik sinu meilipostkastid ja kalendrid, seondub ilusti Windows 10 uute omadustega ja meeldetuletused saabuvad nagu Windows 10 teated ilusti ekraanile kõige kohale. Paraku sünkroniseerimine ja erinevate kontode toetus pole täiuslik. Ehkki Windows 10 äpp toetab kirjade järgi Outlooki, Gmaili, Yahoo! Maili ja teisi teenuseid koos kalendritega, on see äpp saanud kasutajatelt kõvasti sajatusi:

Kalender on ilus küll, aga võiks paremini töötada.

 

XBOX

Hinne: 4,1

Windowsiga arvutis ja Windowsiga mobiilis on tuttavad Xboxi mängud. Kui logid sisse oma Xboxi kontoga, leiad sealt ka oma sõbrad, skoorid, erinevatesse seadmetesse laetud mängud. Kuid mängida saab ainult oma seadme mänge. Seda oodatakse pikisilmi, millal ka mängud oleksid seadmest vabad. Ühendada saab ka oma Xboxi, kui aga seda pole, siis jutustamist sõpradega, skooride võrdlemist või arvutis olevaid mänge mängida saab ikka. Üks kasulikke omadusi on ka DVR - salvesti, mis sinu mängud ekraanilt üles filmib.

Milliseid rakendusi veel saab nii mobiilis kui Windowsiga arvutis kasutada?

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.