fbpx Magasid Windows 10 tasuta uuenduse aja maha? Üks võimalus veel on | AM.ee

Magasid Windows 10 tasuta uuenduse aja maha? Üks võimalus veel on

? 29. juuli on möödas ja Windows 10 uuendust ei saa enam ametlikult tasuta teha. Kas on mingi võimalus, kuida siiski ka nüüd oma vana Windows ilma paarisadat eurot maksmata ära uuendada?

! jah, üks võimalus on veel täiesti olemas. Selleks tuleb märkida, et oled Windowsi "assistive technologies" kasutaja ehk vajad arvuti kasutamisel täiendavaid abivahendeid - näiteks kõnesüntesaatorit, kui oled kehva nägemisega, kasutad ekraaniluupi, vajad kontrastsemaid seadeid või väriseva käe jaoks hiire juhtimist kursori abiga.

Windowsi Assist on mõeldud kas puudega inimestele või eakamatele arvuti kasutamiseks. Just nemad on ka suurim seltskond, kellele lapselapsed või abilised pole ehk Windowsi uuendust veel pannud, sest iseseisvalt võib see liiga raskeks osutuda.

Uuenda siin!

Nende jaoks on Microsoft pikendanud Windows 10-le uuendamise aega praegu ilma kindla tähtajata. Kuid selgub, et Windowsi uuendamise lehel pole ranget kontrlli, kas kasutad seni mõnda Assist´i funktsiooni või mitte. Kui kinnitad uuendamise lehel, et kasutad, siis on võimalik endiselt oma arvuti tasuta Windows 10 peale uuendada ka praegu.

Toimetus pole seda võimalust veel ise katsetanud vana Windowsiga arvuti puudumise tõttu - kui niimoodi uuendamine õnnestus, võid loomulikult ka meile ja lugejatele sellest teada anda, näiteks Facebooki lehel kommentaaris.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.