Video: Google näitas oma isejuhtivat autot

Kuigi 60ndatel ja isegi 80ndatel ennustati, et peale aastatuhande vahetust vuravad kiirteedel juhita autod, pole seda veel massiliselt juhtunud. Tehnoloogia aga on juba valmis. Google katsetas salaja isesõitvaid autosid juba aastaid tagasi, seni oli nende avalikkuse ette toomine aga veninud. Räägiti vaid sellest, et salaja on Google selliseid isejuhitavaid autosid ka tänavaliikluses testinud.

Mis need siis on?

Nagu isejuhitavad autod ikka, on Google´i auto samuti varustatud serverite ja hulga kaamerate ning anduritega. Nagu videolt näha, on vaja ületada ka teatud kõhedusbarjäär, kui hunnik andureid, elektroonikat ja tarkvara sinu eest masina üsna hoogsalt kurvidesse viskab. Isegi kummivilinat on veidi kuulda. 

Seega - Google Street View autod on meie tänavatel juba kohal, nüüd jääb oodata, millal saabuvad katuseraamil asuvate radarite ja kaameratega Google Self-Driving Carid. Vt Engadgeti vastavat uudist. Isesõitva auto tunneb väljast ära selle loo juures oleva pildi järgi. Natuke on isesõitvatest autodest juttu ka Google´i enda blogis. Professionaalsed autojuhid varsti enam Google´it ei armasta...

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.