fbpx Drupalcamp Baltics täna ja homme Tallinnas - Drupali kasutajate ja arendajate suursündmus | AM.ee

Drupalcamp Baltics täna ja homme Tallinnas - Drupali kasutajate ja arendajate suursündmus

Tänasel vihmasel hommikul Tallinnas alanud Drupalcamp tõi kõigist Balti riikidest kokku Drupali arendajad (ja kaugemalt ka, eriti näiteks Soomest), kes õpivad tundma Drupali viimaseid arendusi ja muidugi on kohal ka kasutajad. Kokku esitatakse ettekandeid kolmes erinevas sessioonis: esiteks arendajatele, siis muidugi ka ärikasutajatele. Kolmas sessioon aga kannab nime Lab, kus esitletakse eksperimentaalsemaid ideid.

Keynote ehk avasõna oli kaspar Korjuselt, kes rääkis Eesti e-residentsusest.

Eesti tahab saada suuremaks kui on tema füüsiline kodanikkond läbi e-riigi: IT inimestel on siin uus mängumaa pakkuda uusi e-teenuseid uutele e-residentidele, kes saavad kasutada igalt poolt maailmast Eesti e-riigi võimalusi. Drupali kogukond tundis huvi, et ega Eesti e-riik ei saa e-residendi andmeid ära kasutada või kui keegi riiki sisse häkib, siis kas ei saa kogu e-residentide kogukonda muuta e-zombide armeeks? Kaspar Korjus vastas, et see pole võimalik: iga e-residendi ID-kaardil on salajane võti, mida pole isegi Eesti valitsusel, kes on ID-kaardi välja andnud. Ainult selle ID-kaardiga saab oma asju ajada.

Päeva jooksul ootavad aga ärikasutajad vastust ühele olulisele küsimusele - kas ja millal minna üle Drupal 8-le. Need, kes kasutavad veel vana Drupali 6. põlvkonna tarkvara oma veebides on eriti põnevil, sest hüpe üle kahe põlvkonna on eriti ahvatlev kui kolimine Drupal 7 peale ja paari aasta pärast jälle kolimisega pihta hakkamine. Drupal 8 võib välja tulla juba septembris.

Hetkel käivad sessioonid, kus näidatakse, kuidas uues Drupal 8-s pluginnid töötavad. Teises saalis vaadatakse lean projekti jooksutamist Drupalis ja pilves, kolmandas eksperimenteeritakse laboris Drupaliga Microsofti Azure´i pilves.

Aga kava läheb edasi, ülejäänud ettekanded ja päevakava leiab siit.

AM.ee on siin muidugi sellepärast, et ka meie veeb jookseb Drupalil ja huvitav oleks teada, millal peaks sellega üle minema Drupal 8 peale. Lisaks tegeleb meie MTÜ ka Looduskalender.ee veebisaidiga, mis on üks suurimatest Drupali isntallatsioonidest Eestis. Seegi vajab peagi uuendamist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.