Kolmemõõtmelise virtuaalkehaga firmakoosolekule

Videokonverentsid on juba läinud piisavalt heaks, et kasutajad tahavad midagi enamat. 3D virtuaalkoosolek Second Life´i sarnases tehismaailmas olekski järgmine samm, millega IBM tegeleb, luues Lotus Sametime suhtlustarkvarale lahendust, millega saab viia kahe inimese vahelised vestlused, töörühmade koosolekud ja koolitussessioonid paari hiireklõpsuga üle kolmemõõtmelisse tehismaailma.

Allolev YouTube’i video demonstreerib, kuidas eri riikides ja ajatsoonides töötavad ettevõtte spetsialistid saavad visuaalselt ning tänu sellele väga õpetlikult ja tulemuslikult teineteist juhendada ja konsulteerida.
 
 
3D-kohtumised käivitatakse otse Sametime suhtlustarkvara jutukaaknast. Töötajad saavad luua endale virtuaalse kujutise ehk avatari ning kasutada virtuaalsesse koosolekuruumi eelnevalt salvestatud 3D- esemeid ja presentatsioonivahendeid. IBMi tulevikuplaanides on lisada võimalusi ka koosolekul toimunud vestluste või video kujul tervete koosolekute salvestamiseks.
 
Demonstreeritud lahendus põhineb Lotus Sametime suhtlustarkvaral, IBM Unified Communications and Collaboration (UC2) kommunikatsioonirakenduste platvormil ning OpenSim tehismaailmade tarkvaraplatvormil. IBMi eesmärgiks on tagada lahenduse integreeritavus ka teiste suhtlus- ja kommunikatsioonitarkvaradega.
 
Lisainfo IBMi 3-D Internet projektidest:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.