Kuidas me kurekaamerat paigaldasime

Arvutimaailma aprillinumbrisse on planeeritud reportaazh seekord mitte mõnest umbsest kontorist või serveriruumist, vaid metsast. Käisime kaasas Looduskalendri ja Kotkalubi tiimiga, et vaadata, kuidas kurekaamerat paigaldatakse.

Mis kurekaamerat? Miks arvutiajakirjas?

Aga tegelikult on põhjus väga lihtne. Kogu see asi, mis seal metsas toimus, oli seotud tehnikaga. Mitte ainult kirveste ja redelite ja saagidega, vaid ka arvutitehnikaga. Veebikaamerad, võrgukaablid, ruuterid, kontrollerid, päikesepaneelid, akud, lokaalne võrk. Kõik see pandi üles kergelt kevadesse kalduva mõnekraadise pakasega Jõgevamaa metsades. Kus polnud elektrit ega internetti, hea, et autoga mõnesaja meetri kaugusele pääses.

Üks video asjade paigaldamisest ja "tehnilisest kilbist" mahalangenud puutüve küljes on juba videote rubriigist läbi jooksnud. Nüüd, nagu selgub, on ka kurekaamera peategelane - must toonekurg ise saabunud ja otseks kohendatud ning toestatud pesa üle vaadanud, jäädes ka eetrisse. Loodame, et pesa ikka sobib. Ja et paariline ka tuleb.

Urmas Sellis EENetist monteeris kokku ka kunstipärasema videofilmi kurekaamera paigaldamisest, see asub siin.

Kui võtta lihtsalt hunnik tehnilist kola selga ja metsa minna, siis ega sealt telepilti kätte ei saa niisama lihtsalt. Kernel, EENet, Kotkaklubi, Looduskalender ja teised on juba kolmandat hooaega tegelenud võrgu ehitamisega asustamata punkti. Kõik odavama koduinterneti kasutajad võivad nüüd kadedust tunda - kurg saab omale püsiühenduse üle 5 Mbit/s. See saadakse lähedalasuvast raadiolingi mastist, energia võetakse puuladvas olevatelt päikesepaneelidelt ja ööpäeva aitab energiavarustusega ühtlustada akudeblokk. Võrgu kontroller on mobiiliga juhitav, nii ei pea ise alati kohale tulema. Mobotixi kaamerad suunatakse Mikrotiki antenni sees olevasse ruuterisse, akudelt ja päikesepaneelidelt tulev energia läbib kontrolleri, mis konverdib selle PoE-ks ehk elektriks üle kohtvõrgu. Ja siis on veel vaja tohutut hulka pisiasju arvestada, et kõik tööle hakkaks ja tööle jääks. Pilt on nüüd eetris aadressil mms://tv.eenet.ee/kurepesa.

KAIDO EINAMA

 

Pesa toestamas ja kaameraid paigaldamas... Arvutimaailmas ilmub lugu 17. aprillil.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.