Elion ja Starman toovad korraga 100 Mbit/s kodukasutajani

Juba kevadest on suuremad andmesidepakkujad ehitanud välja ja uuendanud oma võrke, et hakata ülikiiret lairiba-internetti pakkuma. Homme esitleb Elion oma 100 Mbit/s interneti teenust pressile, Starman lubas uued kiired andmesidepaketid turule tuua 7. oktoobril.

Elioni 100 Mbit/s internetivõrgu paigaldamisest kirjutasime maikuus, Starmani DOCSIS 3 võrk on samuti juba mitu kuud vana teema - esimest korda räägiti sellest juunis. Mõlemad operaatorid pakkusid välja, et 100 Mbit/s saab kodukasutajale reaalselt hinnakirjas kättesaadavaks sel sügisel. Nüüd on see aeg siis käes.

Starmani tehnikadirektori Hanno Liiva sõnul on tänaseks üle 95% Tallinnast kaetud ülikiire DOCSIS 3.0 internetivõrguga.

„See tehnoloogia on mõeldud ülikiire internetiühenduse pakkumiseks olemasoleva kaabeltelevisioonivõrgu kaudu, tänu millele pole ülikiire netiühenduse jaoks vaja ehitada uut võrku ega vedada kodudesse mingeid uusi kaableid,“ lausus Liiva. „Juba alates 7. oktoobrist oleme valmis pealinna kodudele pakkuma 100 megabitist internetiühendust ning lisaks toome turule uue kolmikpaketi, mis sisaldab seda ülikiiret netiühendust, rohkem kui 70 digitaalset telekanalit, lisaks National Geographic HD-le peagi ka uusi üliterava pildiga HDTV kanaleid ning telefoniteenust. Alates järgmisest aastast jõuame ülikiire internetiga ka Tartusse, Ida-Virumaale ja mujale Eestisse.“

Uuel tehnoloogial põhinevate Starmani tootepakettide hinnad selguvad lähiajal.

Elion, kes küll täna varem teatas, et tuleb 100 Mbit/s koduinternetiga välja esimese ja ainsana, tutvustab uut andmesidet homme. Elioni võrgus on 100 Mbit/s levialas paigutatud fiiberoptilised kaablid korteriteni, testvõrk töötas kevadest juba Lasnamäel paaris kortermajas, sel aastal loodetakse kiiret phendust pakkuda nii Lasnamäel kui Mustamäel. Kui palju uus kiirus maksma hakkab, selgub samuti lähiajal.

Elisa pole veel lõppkasutaja kiiruste suurendamisest teatanud, kuid juulis kutsus vaatama uut tehnoloogiat, millega saab kiiresti ja odavalt paigutada valguskaabli 20 cm sügavusele. Selle tehnoloogiaga tugevdab Elisa oma põhivõrku.

Meie lõunanaabrid aga on 100 Mbit/s võrkudega juba ette jõudnud - neil on saamas vähemalt pealinnas see kiirus juba standardiks.

LISA 18:00: Elioni avalike suhete juht just kommenteeris, et Starman siiski ei suutvat 100 Mbit/s pakkuda lõppkasutajani, sest DOCSIS 3 tehnoloogia jagab selle kiiruse võrgusõlmest kasutajate vahel ja reaalne ühendus võib olla 10x aeglasem.

Elion viib majja fiiberoptikaga 1 gigabitti sekundis, switchist tulevad välja 100-megased pordid. Ehk siis selle kiiruse saab viia kliendini. Üleslaadimiskiiruseks on 20 mega.

Lisaks sellele ei eelda Elioni hüperkiire nett seadmete väljavahetamist. Starman aga peab seadmed välja vahetama. Aga lubab seda teha tasuta.

KAIDO EINAMA tekst ja foto
(fotol Elioni valguskaabli paigaldamine ühes Lasnamäe kortermajas)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.