Aastane LG Arena - kriimudega, kuid endiselt tugev

Hakkabki aasta täis saama ajast, kui alustasime metalse LG Arena testimist. Nagu arvata võis, pidas tugeva metalse korpusega telefon selle aasta hästi vastu. Kerged kriimud leiab küll nikeldatud esipaneeli äärelt ning ühe väikese mõlgi monoliitselt alumiiniumist tagakaanelt, aga ekraan on praktiliselt kriimustustevaba ja nupud töötavad sama hästi kui uuena.

Ekraani katab küll n.ö tehasekile, kuid seegi on nii hea, et kriimustusi ei pole. Vaid mõned õhumullid on servadesse aja jooksul tulnud, aga ekraanini need ei ulata. Akugi peab väga hästi vastu, olulist tööaja lühenemist aasta jooksul pole toimunud.

Võiks nagu öelda, et hea telefon? Paraku rikub hea tugeva telefoni positiivse mulje sisu. Tarkvara on ilusti disainitud ja üsna intuitiivne, kuid paljude vigadega. Üks suur viga on ühendamine arvutiga - kunagi ei tea, kas ja kuidas see õnnestub. Teine oluline miinus on lisaprogrammide vähene hulk LG enda poes ja Java-programmidega vähene ühilduvus. Enamus n.ö "kõikidele" telefonidele tehtud Java-rakendustest jooksid LG Arenas mingite probleemidega või ei jooksnud üldse. GPSi ei õnnestunudki tööle saada, töötas mobiilivõrkude järgi asukoha määramine, mitte tavaline GPS. Kalendri ja kontaktide sünkroniseerimine oli ka paras peavalu.

Kuid sisu kohta võib ka mõne positiivse sõna öelda peale selle, et kasutajaliides on üsna ilus. Ka muusika- ja videopleierina on LG Arena superhea. Dolby Mobile tagab kõrgtasemel heli ning videoid mängis ka üsna mõistlikult, vaja oli aga enne filmid mobiilseks konvertida (vastav tarkvara on LG-l kaasas). Suvised või päiksega õues tehtud viiemegapikslise sensoriga kaamerapildid olid ka parajalt head, et 10x15 fotopaberile välja trükkida.

Seega - kui LG võtab kasutusele mõistliku sisu (nt Androidi), siis on telefon igati hea, sest riistvaraliselt polnud LG Arenale aasta jooksul eriti midagi ette heita. Probleemid algasid tarkvarast. Ja lõppesid ka seal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.