fbpx Aastane test Windows Mobile´iga algab nüüd | AM.ee

Aastane test Windows Mobile´iga algab nüüd

Loodus tühja kohta ei salli. Ja nii ongi, et just nüüd, kui hakkab lõppema LG Arena nutitelefoni üheaastane test, täidab selle tühimiku kohe uus aastane mobiilitest.

Seekord on katsealusteks HTC HD2, mida on nimetatud maailma parimaks Windowsiga telefoniks üldse ja Windows Mobile 6.5, Microsofti seni viimane mobiiliplatvorm.

Microsoftil on oma Windowsi-platvormiga viimasel ajal halvasti läinud. Ehkki Windows Mobile´ile on juba kümmekond aastat rakendusi tehtud ja neid leiab igalt poolt veebist, on selle tohutu pika aja jooksul saavutatud edumaa hävitanud mõne aastaga Apple oma iPhone´i App Store´iga ning veelgi kiiremini Google´i Android, mis polegi rohkem kui paar aastat vana.

Mida on vastu panna sellele maailma ühel suurimal tarkvaratootjal? Esialgu suurt midagi. Windows 6.5 sai pisut Windows 7 sarnasema välimuse, kuid laiemalt oli taas tegu pisimuutustega, nagu Microsoft oma mobiiliplatvormi juures viimasel ajal alati on teinud.

Kuid kõigi ootused on praegu kõrged Windows Phone 7 suhtes, see tuleb täiesti erinev. Vähemalt kõigi nende ootused, kes Windowsit mobiiliplatvormina veel konkurentsis loodavad näha. Nii on ka aastases testis osaleva HTC HD2-ga huvitav vaadata, mis saab mobiiliplatvormi olulisimast asjast - rakendusteturust. Kas keegi viitsib veel teha rakendusi Windows Mobile 6.5-le, millel praegu parimad Windowsi-telefonid jooksevad ja mis saab siis, kui Windows Phone 7 välja tuleb?

Praegu räägivad kuulujutud, et HTC HD2, ehkki ta on kuulutatud HTC Windowsitelefonide lipulaevaks, ei saa endale uut Phone 7-t, sest mobiilil pole ühilduvat nupustikku (õigemini on neid nuppe liiga palju). Seega - kas Windows Mobile 6.5 telefonid saavad ka edaspidi Microsofti Marketplace´ist, kus on Windowsi telefonide rakendustepood, omale sobivaid rakendusi laadida, kas ja kui kaua vana süsteemi toetatakse, mis saab ärikasutajatele loodud spetsiaalrakendustest ja kuidas, kui üldse, suudab Microsoft veel konkureerida Androidi plahvatuslikule kasvule ning iPhone´i stabiilsele fännidehulgale? Need on küsimused, mis vaevavad ärikasutajaid, kes seni on Windows Mobile´it kasutanud.

Seda hakkamegi aasta jooksul jälgima. Praegu aga võib kiita HTC-d, sest nemad on Windows Mobile 6.5 tõeliselt hästi üle disaininud. Mugavad kontaktihaldurid, kalendrid, sotsiaalvõrguliidesed. Esimesed välitestid tõestasid, et mobiil teeb ka häid pilte. Marketplace aga on veel suhteliselt vaene koht - valikut küll erinevatele moblarakendustele on, kuid paremaid asju leiab vanamoodi Win Mobile arendusfoorumitest või netist suvalistest saitidest otsides. Nii on küll ohtlikum (pole "tootja" poolt kontrollitud ja esimesed libaprogrammid ehk troojalasedki on juba liikvel), kuid Windowsile leiab mõne põneva arendaja lehelt tõesti rohkem asju kui veel ametlikust poest.

Sellised on siis esimesed muljed. Järgmine kord räägime esimestest poeleidudest (rakendustepoest).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.